Burgerlijke stand Ineke Deserno Opleiding: Vetrek naar Canada, januari 1998. organisatie) aan de slag te gaan, heb ik die kans ook met beide handen aangegrepen. Maar Canada bleef trekken, dus ik diende een verzoek in voor studieverlof en dat werd goedgekeurd. In 1998 heb ik in Vancouver gewoond en genoten van de colleges van Luciana Duranti, Terry Eastwood, Heather McNeil en Charles Dollar. Gewapend met mijn verworven kennis over digitale archieven ben ik toen aan de slag gegaan bij UNHCR als 'electronic archivist'. Na een drietal jaren heb ik de overstap gemaakt naar het IOC (Internationaal Olympisch Comité) in Lausanne. Na een jaar in de sportwereld kreeg ik het aanbod om het archief van de Wereld Gezondheids Organisatie (WHO) te leiden. Ik heb nog even getwijfeld want het werken bij het IOC was ook niet mis, maar de VN- wereld had enorme aantrekkingskracht. Ik heb er tot en met 2005 met heel veel plezier gewerkt en ik vond het ook ontzettend spijtig om er weg te gaan. Maar mijn man, die ik heb ontmoet tijdens de Franse les in Genève, kreeg een zeer interessant aanbod bij de Europese Commissie. Bovendien was ons tweede kindje net geboren en het was dus tijd voor een pauze." 'Graduated' aan de University of British Colombia, Canada. En toen besloot je te gaan promoveren? "Nou ja, lang duurde die pauze niet. Eenmaal geïnstalleerd in Luxemburg besloot ik me intensief in te zetten voor ICA en ARMA International (Association for Records and Information Management). Tegelijkertijd had de tijd in Canada mijn interesse gewekt in de andere kant van de wereld, namelijk Australië. Ik had al veel publicaties gelezen van Sue McKemmish en Eric Ketelaar was er Honary Professor. Ik kreeg de mogelijkheid om een promotieonderzoek te doen via 'long distance studies'. Een ideale mogelijkheid om me verder te ontwikkelen en tegelijkertijd veel tijd voor mijn kinderen te hebben. Een ander voordeel: twee weken per jaar naar Melbourne naar Monash University. Ik heb mijn jaarlijkse twee weken in Australië meestal zo gepland dat zowel Eric als Sue er zijn. Ik hoop mijn onderzoek in twee jaar af te ronden. Ik had gehoopt het begin 2011 af te kunnen ronden, maar nu ik weer fulltime werk, kan ik er iets minder tijd aan besteden." Je bent erg internationaal georiënteerd. Is dat een bewuste keuze of is het zo gegroeid? "Een beetje van beide, hoewel het altijd een zeer bewuste keuze geweest is. Ik heb bewust voor de opleidingen in Canada en Australië gekozen. Toen ik de advertentie bij de NAVO zag, heb ik ook geen seconde getwijfeld om te solliciteren: een baan als archivaris bij een internationale organisatie in Brussel... alsof de puzzelstukjes in elkaar vielen. Ik heb gewoond in Nederland, Zwitserland, Luxemburg en nu België. Allemaal mooie locaties: ik ben er nog niet uit of ik na mijn pensioen naar Genève, Vancouver of Maastricht trek of toch in Brussel blijf. Melbourne is overigens ook een schitterende stad." Wat doe je in je vrije tijd? "Zoveel mogelijk tijd met mijn kinderen en als gezin doorbrengen. Nu ik sinds drie maanden weer fulltime werk, is het wel weer eventjes aanpassen voor iedereen. Gedurende de week is ons gezin een goed geoliede machine. Ik geniet enorm van elk uurtje met Helena, Felix en Jacob. Ik ga 's ochtends met Naam: Geboren: 29 januari 1969 in Kerkrade Burgerlijke staat: Gehuwd met Ludger Odenthal, econoom Helena (6), Felix (4), Oscar (t) en Jacob (1) Doctoraal Geschiedenis, Hoger Archiefambtenaar, post-master's certificate in Archives and Records Management en Doctor of Philosophy (PhD) (nog mee bezig) Huidige functie: Archivaris van de NAVO, sinds 22 februari 2010 Aan het strand van het meer van Genève, 2003. veel plezier naar mijn werk, maar ga 's avonds ook fluitend naar huis om mijn gezin te zien. De weekends zijn altijd heel intensief en gaan te snel voorbij." Wat wil je tot slot nog meer kwijt? "Een paar maanden na onze verhuizing naar België heb ik een jaar lang als vrijwillig medewerker gewerkt bij de archiefopleiding aan de Vrije Universiteit in Brussel. Een heel leuke en leerzame ervaring. Prettig om zo contact te hebben met de studenten en achter de schermen van de opleiding in België te kijken." Jac. Biemans medewerker Educatie en PR bij het Stadsarchief 's-Hertogenbosch en redacteur van het Archievenblad. nummer 6 2010 57

Archievenblad | 2010 | | pagina 57