"Ik wist al vroeg dat ik weer naar het buitenland wilde" Ineke Deserno Ze is Limburgse van geboorte maar woonde de afgelopen decennia in Nederland, Zwitserland, Luxemburg en nu België, studeerde in Canada en volgt nu een opleiding in Australië. Ineke Deserno, oud-student aan de Haagse Archiefschool, werd begin dit jaar benoemd tot archivaris bij de NAVO in Brussel. "Ik heb geen seconde getwijfeld om te solliciteren: alsof de puzzelstukjes in elkaar vielen!" Een gesprek met een bevlogen Nederlandse met een internationale drive. Burgerlijke Stand Ineke Deserno tijdens een uitstapje van de Archiefschool naar Brussel, 1994 (foto Jac. Biemans). Jac. Biemans Hoe was je jeugd? Hoe ben je opgegroeid? "Ik kom uit een hecht gezin. Ik ben geboren en getogen in Kerkrade, Limburg. Een internationale omgeving, dicht bij het drielandenpunt. In het weekend waren we heel vaak in Duitsland of in België om te wandelen, op bezoek bij vrienden of lekker eten. We waren veel buiten, er werd veel Ineke als kleuter (foto's part. coll.). gewandeld in de Eifel of Ardennen of in de buurt van het Drielandenpunt. Na school speelden mijn broertje en ik buiten met de vriendjes uit de wijk. Bij regen knutselden of lazen we. Televisie keken we natuurlijk ook, maar zoveel programma's waren er nog niet. Toppers uit die dagen: Ti-ta-tovenaar, Swiebertje en later Dynastie en Dallas." Je achternaam lijkt iets buitenlands te verraden. Klopt dat? "Ja klopt, mijn achternaam is Italiaans. Weliswaar al generaties geleden, maar vandaar ook mijn fascinatie voor Italië." Hoe verliepen je schooljaren op de basis- en middelbare school? "Uitstekend. Ik ben altijd heel graag naar school gegaan, zeker de lagere school. Natuurlijk waren er leraren waarmee je het minder goed kon vinden, maar over het algemeen vond ik het top op school. De bieb lag naast de school en daar was ik vaak te vinden. Leukste schoolmomenten: toneel, muziek, handvaardigheid, geschiedenis les en verkeersles. Raar maar waar, maar ik vond het verkeersexamen heel leuk: op de fiets een parcourtje rijden." Je middelbare school was het bekende Rolduc. Waarom? "Ik heb bewust voor Rolduc gekozen als middelbare school. Ik vond de klein schaligheid en de ligging van de school geweldig. Ik was ook geïnteresseerd in Latijn en Grieks, alhoewel ik me later nog heel vaak de vraag gesteld heb nummer 6 2010 55

Archievenblad | 2010 | | pagina 55