Agenda 16e Nederlands-Duits Archief symposium Werkconferentie BRAIN: slim realiseren van klantwensen Oratie Theo Thomassen Ketelaarlezing en ALV Landelijke Archievendag Digitaal Erfgoed Conferentie 2010 Memory, Identity and the Archival Paradigm: an interdisciplinary approach 2 en 3 september 2010 Thema: Aspecten van archiefbehoud in de 21ste eeuw. Duurzaam behoud of 'digital cliff'? Met aandacht voor onder meer het e-depot (onder andere casus Stockholm) en rampenpreventie (onder andere casus Keulen). Locatie: Bocholt, Duitsland Info: www.geldersarchief.nl 6 september 2010 Kwaliteit handhaven of zelfs verbeteren ten tijde van bezuinigingen en toenemende druk om eigen inkomsten te verhogen. Hoe krijg je dat als archiefinstelling voor elkaar? Welke eisen stelt dit aan de organisatie? Wat is de rol van een kwaliteitshandvest daarbij en hoe wordt dit aangepakt in andere sectoren? Dit zijn vragen die tijdens deze werkconferentie van BRAIN aan bod komen. In het ochtend programma presentaties over hoe je een slimme organisatie krijgt die klanten optimaal bedient, over de invoering van een klantenhandvest in de bibliotheek sector en over de benchmark archief websites. 's Middags drie workshops over slimme dienstverlening, de kwaliteitseisen die de klant stelt en wat dat betekent voor de organisatie, de processen en de medewerkers. Ook wordt een inspirerend voorbeeld getoond van scanning on demand, waarmee klanten op maat worden bediend. Aanmelden kan door een mail te sturen naar bureau@archiefbrain.nl, onder vermelding van 'werkconferentie 6 september'. Locatie: Stadsarchief 's-Hertogenbosch 15 september 2010 In tegenstelling tot eerdere bericht geving vindt de oratie van Theo Thomassen niet plaats op 8 juli maar op 15 september. Tijd en plaats: 16.00 uur in de Aula van de UvA, ingang Singel 411, hoek Spui. 7 oktober 2010 Donderdag 7 oktober zal journalist Gerard van Westerloo de Ketelaarlezing houden. Aansluitend hierop vindt de algemene ledenvergadering van de KVAN plaats. Locatie: Sociëteit De Witte, Den Haag 16 oktober 2010 De Landelijke Archievendag wordt georganiseerd door het Nationaal Historisch Museum en Erfgoed Nederland, met ondersteuning van BRAIN. Tientallen archieven verspreid door Nederland zetten hun deuren open voor publiek, tonen hun bijzondere collectie en organiseren activiteiten voor jong en oud. Het thema in 2010 is Land en Water. Een onderwerp waar de meeste Nederlandse archieven een diversiteit aan materiaal van bezitten. Van historische foto's van waterrampen en droogleggingen tot oud geografisch kaartmateriaal. Locatie: heel Nederland Info: www.weekvandegeschiedenis.nl/ landelijke-archie vendag 7 en 8 december 2010 In december 2010 organiseren DEN en Erfgoed Nederland de volgende Digitaal Erfgoedconferentie. Het thema dit jaar is 'Digitaal erfgoed en educatie'. Een commissie met vertegenwoordigers uit de erfgoedsector, het onderwijs en educatiebeleid zal het programma van de conferentie samenstellen. Reserveer nu alvast de data! In 2011 organiseren Erfgoed Nederland en DEN weer de internationale conferentie Digital Strategies for Heritage (DISH). Locatie: De Doelen, Rotterdam Info: www.den.nl/innovatie 9 en 10 december 2010 Het Centre for Archive and Information Studies (CAIS) aan de University of Dundee organiseert in december 2010 een conferentie. Het thema is: 'Memory, Identity and the Archival Paradigm: an interdisciplinary approach'. De subthema's zijn: 'Philosophies of memory, forgetting and time; Remembrance and responsibility; Representation and the un representable'. Als keynote speakers zijn uitgenodigd: David Lowenthal, emeritus professor aan University College London, en Graham Domini, directeur van de National Archives of South Africa. Locatie: Dundee, Schotland Info: www.dundee.ac.uk/cais/memory_ and_identity/ 54 2010 nummer 6

Archievenblad | 2010 | | pagina 54