Archivarissen zonder grenzen? jjfc- - René Spork Column Sinds het overbekende filmpje van In Nederland is alcohol volgens artsen De gemiddelde leeftijd? Waarom zou 'Dorus', die als aangeschoten archivaris een groeiend probleem voor u gemiddeld willen zijn. Maakt het door het depot zwalkt, hebben welgestelde hoger opgeleide ouderen. werkelijk wat uit of u 73 wordt in archivarissen een reputatie op het Door vakanties in Frankrijk in hun plaats van 76? gebied van drankgebruik. Studenten jeugd hebben deze mensen het idee van de Archiefschool oude stijl (die gekregen dat een wijntje bij het eten Zelf heb ik lange tijd met plezier een met een 'werkweek' in Zeist) hebben zo gek niet is. Bovendien: twee glazen stationspub bezocht die het midden altijd hun uiterste best gedaan om de rode wijn per dag is goed voor je hield tussen een Engelse pub en een buitenwereld in dat opzicht niet teleur cholesterol. Het is zomer en weet je oude bruine kroeg. Het barstte er van te stellen. wat, om 16.00 uur trek je een fles rosé de ambtenaren die niet zozeer iets te open. Tijdens het eten komt de rode vieren hadden, dan wel dringend iets Drank is meer dan een verdoving. Het wijn op tafel; de rosé is namelijk op. moesten wegslikken: een gebroken nippen aan een goed glas wijn is een Het is herfst. De regen slaat tegen het carrière, een uitzichtloos bestaan, een sensatie, net als de eerste slok koud raam. Een glas wijn voor het eten kan portie wanbeleid en de vuile smaak bier op een warme dag. Er komt een geen kwaad. Het is winter. Het is koud van onbetrouwbare collega's. Het ergst moment waarop je je bijzonder prettig en om 17.00 uur is het al avond. De zopen de topambtenaren, in het besef voelt en er komt een moment van haard gaat aan en de fles Shiraz wordt dat het morgen, dankzij hun wazigheid, flarden van 0,5 promille ontkurkt. Weet je wat lekker is: een onberekenbare politieke bazen, mist. William Burroughs schoot, toen stukje Franse kaas met een glaasje allemaal afgelopen kon zijn. Het hij dronken was, per ongeluk zijn port. Bij de zuurkool past het best een allerergst dronken de archivarissen, echtgenote dood bij een spelletje fles Riesling. Het is lente en aan alles omdat je van al dat geneuzel in oud Russisch roulette, waarmee ik maar wil zie je dat het een heerlijke dag gaat papier een enorm droge keel krijgt. Wij zeggen dat je met drank toch moet worden. 's Middags voor het eerst weer hadden de beste reden. Niet de arts, uitkijken. Het gevaar zit 'm natuurlijk in de tuin gegeten: omelet met een maar digitaal werken heeft aan deze in de grensovergang naar glaasje sprankelende witte wijn. gewoonte een einde gemaakt. Je kunt grenzeloosheid (without borders). Daarna een fietstochtje gemaakt en moeilijk volhouden dat je dorst krijgt Op archiefcongressen zie je toen een glaasje rosé genomen. De van bits en bytes. Nu beperken we ons vakbroeders die met moeite de laatste slijter bezorgt inmiddels aan huis. Het tot zo nu en dan een glaasje rosé, af en spreker halen: op naar de borrel. Is dat enige moment dat er niet gedronken toe rode en bij gelegenheid een witte erg? Ik ben geen goede grensbewaker, wordt is 's ochtends. Artsen spreken wijn. Het leven is een feest voor maar ik weet wel: als je alle ellende in van een probleem, maar u en uw slijter archivarissen zonder grenzen. het leven wilt verdoven, raak je de hebben nergens last van. U bekort weg kwijt. Crack maakt gek, maar een volgens de artsen uw leven, maar de goed glas wijn? vraag is: korter in vergelijking met wat? jf VA* a Tekening Peter Vlot. nummer 6 2010 49

Archievenblad | 2010 | | pagina 49