Verkiezingen In Birampur bezocht ik het gemeentehuis en onderzocht ik, samen met gemeente ambtenaren, de bevolkingsadministratie, de regels daarvoor, de opzet van een systeem van identiteitskaarten en het bijhouden van de Voters List. Sinds de nationale crisis rondom verkiezingsfraude op grote schaal en eenstemmigheid in januari 2007 om betrouwbare verkiezingen te organiseren, worden op dit vlak belangrijke stappen gezet. Bij onze gesprekken in het gemeentehuis kwam uitvoerig de kwestie van archiefvorming en -beheer ter sprake. Een ingenieur van Publieke Werken legde daarbij zelf verband met het historische belang van het archief. Een vrouwelijk raadslid, belast met bevolkingszaken, bracht het verband met de National Archives ter sprake. Speciale aandacht werd gegeven aan de Right to Information Act 2009, waarvan het bestaan soms nog maar nauwelijks is opgemerkt. Kijkend naar het voorbeeld van India, waar deze wet in 2005 is ingevoerd en nu sterk in de maatschappelijke belangstelling komt, is er goede hoop dat ook in Bangladesh het recht op openbaarheid van bestuur bij de burgers in enkele jaren sterker gaat leven. Archivarissen beschouwen het Recht op Informatie wel eens als Registratie (informeel, het werk van de amin) van panden in Nandaj, gemeente Mohammadpur, district Joypurhat. een inbreuk op hun werkzaamheden en bevoegdheden, in plaats van een steun in de rug bij het op orde krijgen van informatie. Wat dat betreft blijft geduld (en veel uitleggen) een schone zaak. Bherakai: Tushar Rahman tekent de ligging van Floor Geraedts gemeentearchivaris de dorpen van de gemeente Mohammadpur Leidschendam-Voorburg. (districtJoypurhat, West-Bangladesh) in op aanwijzing van gemeentebode Ratan Biswas. 24 2010 nummer 6

Archievenblad | 2010 | | pagina 24