Nieuws uit het veld Mariella de Rooij-Staal wint TTP Talentprijs LAD 2010 Alumni Reinwardt Academie winnen Muziekscriptie Prijs Aletta ontvangt Fonds van voormalige Vrouwenpartij - V Op 28 april is, tijdens de beurs Overheid ICT in Utrecht, de TTP Talentprijs 2009 uitgereikt aan Mariëlla de Rooij-Staal. Zij werd gehuldigd om de wijze waarop zij, als adviseur van het team Documentaire Informatievoorziening, met haar innovatieve ideeën een fundamentele bijdrage levert aan de ontwikkeling van E-Overheid-gedachten binnen zowel de gemeente Moerdijk als binnen het gehele vakgebied. De vakjury benoemt specifiek het vermogen van Mariëlla de Rooij-Staal om te redeneren vanuit een totaalbelang, waarbij de gehele overheid wordt aangezet tot nadenken over de belangen van bijvoorbeeld een e-depot. "Met haar helikopterview heeft Mariëlla het nadenken over het inrichten van processen gecombineerd met het uiten van een gedegen visie. Mariëlla toonde de durf om, zonder overdrijving of op dringerigheid, haar goede ideeën naar buiten te brengen en weet vol enthousiasme vastberaden haar doel te bereiken", aldus het juryrapport. De tweede prijs ging naar Bob Weynschenk, die binnen een zeer kort tijdsbestek de complexe afdeling Vergunning en Handhaving van het Hoogheemraadschap Delfland wist te digitaliseren. De talentprijs wordt gedragen en gejureerd door de Vereniging Nederlandse Gemeenten, Erfgoed Nederland, KVAN, Vereniging SOD en KennisLAB. Mariella de Rooij-Staal, winnares van de TTP Talentprijs (r.) en de winnaar van de tweede prijs, Bob Weynschenk, met op de achtergrond de jury. Ook in 2010 is de Landelijke Archievendag de feestelijke opening van de Week van de Geschiedenis. Het thema is Land en Water, een onderwerp waarover de rijke collecties van de Nederlandse archieven veel materiaal bezitten. Land en Water: van politieke cultuur tot schildersgenre. Het thema biedt archieven veel aanknopingspunten voor hun deel name aan de Landelijke Archievendag. Het gemaakte Nederlandse landschap, de Deltawerken en de Afsluitdijk. Klimaatverandering en waterschappen, maar ook de polder als inspiratiebron voor de Hollandse politieke cultuur. Het landschap als schildergenre en de indamming van water als metafoor voor de beteugeling van overdaad en driften. Water als bondgenoot en bedreiging. Het land(schap) als zinnebeeld van Hollandse opgeruimdheid en schoonheid. En natuurlijk land en water als vermaak: pootjebaden en spelevaren, zeilen en schaatsen, wandelen en kamperen. Het thema Land en Water vraagt om bijzondere evenementen en activiteiten. Archieven worden uitgenodigd om op velerlei wijze bij te dragen aan de Landelijke Archievendag en de Week van de Geschiedenis: met een openstelling van het depot of rondleiding, lezing of debat, tentoonstelling of presentatie, workshop of demonstratie, een kijkje in het archiefwezen óf in de meest bijzondere archiefstukken. Landelijke Archievendag 2010: laat u inspireren door Land en Water. Kijk op www.weekvandegeschiedenis.nl voor informatie, deelname en inspiratie. Berit Soolsma en Marije van Veen hebben de MCN Muziekscriptie Prijs 2009 gewonnen met hun beleidsplan voor een publieksarchief voor poppodium Paradiso in Amsterdam. Soolsma en Van Veen studeerden vorig jaar af in de bachelor Cultureel Erfgoed aan de Reinwardt Academie. De MCN Muziekscriptie Prijs 2009 werd op 12 april 2010 uitgereikt. Soolsma en Van Veen schreven volgens de jury een exceptioneel goede bachelorscriptie. "De scriptie is een zeer solide en helder leesbaar beleidsplan voor een publieksarchief, met onder andere state-of-the-art gebruik van interactieve media. Een mooie mix van oude en nieuwe kennis, met kennis van zaken en gezond verstand opgeschreven." De Muziekscriptie Prijs is de onderscheiding voor de meest veelbelovende afstudeerscriptie over muziek in de breedste zin van het woord in het hbo en wo. Aletta, instituut voor vrouwen geschiedenis, heeft een Fonds op Naam ontvangen van de voormalige Vrouwenpartij. Projecten die uit het fonds worden bekostigd zijn bedoeld voor het bevorderen van participatie van vrouwen in de politiek. nummer 5 201 0 7

Archievenblad | 2010 | | pagina 7