De cirkel is rond Hk In gesprek met Roelof Koops vertrek bij het Zeeuws Archief, of een weblog bijhouden." Burgerlijke Stand Roelof Koops (foto's part. coll. en Zeeuws Archief). Theo Thomassen a Je stopt met werken. Waarom? "Ik ben nog pas 63, dus ik hoef niet weg, maar ik wil er zelf mee stoppen. Niet werken is nog leuker dan werken. Ik woon nu een paar jaar in Serooskerke, in een boerderijtje met een boom- gaardje. Als je hele dagen werkt is het onderhoud daarvan een opgave, maar als je niet meer werkt is dat fijn om te doen. Mijn vrouw is twee jaar geleden gestopt. We kunnen nu samen gaan reizen met ons campertje en een paar maanden per jaar in ons geliefde Frankrijk doorbrengen. Mijn werk heb ik altijd leuk gevonden, maar de eindverantwoordelijkheid begon zwaarder te wegen. Ik had er een beetje genoeg van om overal op aan gesproken te kunnen worden, eventueel ook op fouten waar je zelf part noch deel aan hebt. En van het eindeloze gezeur met het ministerie kreeg ik ook genoeg. Sinds de fusie zijn we voor het ministerie behoorlijk uit beeld geraakt. Ze hebben niks meer met ons. Ze weten nauwelijks wie we zijn en wat we doen. Hun eigen beleid is trouwens ook onnavolgbaar. Ik zeg altijd: de rijks overheid begint waar de logica ophoudt. Dat soort problemen, daar heb ik niet zoveel zin meer in. Wat ik wel zal gaan missen, is de kick die je krijgt als je 'tegen de klippen op' iets voor elkaar hebt gekregen, maar ook dat is mooi geweest. Uit alle clubs waar ik nu in zit trek ik me terug, behalve uit het bestuur van het NiNsee [Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis, red.], waar mijn termijn in 2012 afloopt." Hoe was je jeugd? "Ik ben geboren in 1947 in Aalst in Noord-Brabant, als de jongste van vijf kinderen. Mijn ouders waren daar gaan 34 2010 nummer 5

Archievenblad | 2010 | | pagina 34