Inhoud 12 22 Holland op zijn breedst. Over Regionaal Historische Centra en verwante zaken Een bron van zorg of hoop? Digitalisering kadastrale leggers en hulpkaarten 1832-1990 al history en chiefinstellingen: ee onderzoeken Rijksarchivaris in ruste? Op bezoek bij mr. A.E.M. Ribberink, Algemene Rijksarchivaris 1968-1988 Door de wettelijke taak van ar chiefinstellingen ligt van ouds her het zwaartepunt van hun aandacht bij archiefdocumenten en minder bij de opname van collecties. Een aantal is echter gestart met de vorming en de verwerving van oral history- collecties. Renate Bloks en Yvonne van Haagen gingen voor hun master op onderzoek uit. Yvonne van Haagen en Renate Bloks Hoe ziet het archieflandschap er over een paar jaar uit? Dat is de hoofdvraag van de studiedagen van de KVAN op 14 en 15 juni. De hoogste tijd voor een serie over fundamenten in verande ring binnen het archiefwezen. Peter Horsman bijt het spits af. Hij schetst de komst van de 'gemeente-zonder-archivaris'. En... zijn RHC's berekend op de taak van digitale archivering? Peter Horsmae Digitalisering van kadastrale bronnen uit de periode 1832-1990: voor sommigen een bron van zorg. Hoe staat het bijvoorbeeld met de kadas trale leggers die alleen bij de Regionale Historische Centra en het Nationaal Archief zijn te raadplegen via het programma Digilegger? Een toelichting bij twee digitaliseringprojecten van het Kadaster. René M. Habourdin Ton Ribberink (1927) is een vriendelijke man, een intellectueel, eerder wars van conventies dan conventioneel. Een man met een allergie voor departementsambtenaren en ondernemingsraadsleden. Hij behoort tot de generatie mannen van gezag en dat is iets heel anders dan 'bedrijfs- manager.' Hij is een archivaris in hart en nieren. Floor Geraedts en René Spork 04 Van de redactie 05 De archiefervaring 07 Nieuws uit het veld 12 Holland op zijn breedst. Over Regionaal Historische Centra en verwante zaken Peter Horsman met inleiding door René Spork 19 Oral history en archiefinstellingen: twee onderzoeken Yvonne van Haagen en Renate Bloks 22 Een bron van zorg of hoop? Digitalisering kadastrale leggers en hulpkaarten 1832-1990 René M. Habourdin 24 Waardering en selectie in de praktijk: de aanpak van achterstanden Charles Jeurgens 27 Rijnlandse collecties online beter toegankelijk Gert Koese 29 Kleurechtheid Guido Dorssers en Johan Kerver 32 Column 33 Uitgelezen 34 KVAN-Nieuws 37 Agenda 40 Burgerlijke Stand: Rijksarchivaris in ruste? Op bezoek bij mr. A.E.M. Ribberink, Algemene Rijksarchivaris 1968-1988 Floors Geraedts en René Spork nummer 1 2010 3

Archievenblad | 2010 | | pagina 3