SCHEEREE JB.V M R micro-imaging bv Boogschutterstraat 40, 7324 BA Apeldoorn Postbus 4168, 7320 AD Apeldoorn Tel. (055) 368 95 49 Fax. (055) 542 92 22 www.scheeres.nl verkoop@scheeres.nl Tijdelijke ondersteuning nodig om uw (digitale) informatiehuishouding procesgericht op orde te brengen? D I -facilities is gespecialiseerd in: wegwerken van archiefachterstanden (her-)inrichting van archieven tijdelijke ondersteuning bij de uitvoering van reguliere DIV -taken D I -facilities Documentair Informatiemanagement IJsduikerstraat 23 2492 PM Den Haag Tel. 070-3265588 Mob. 06-53524853 E-mail info@DI-facilities.nl www. Dl-facilities. nl In de afgelopen 39 jaar hebben wij bij zeer veel organi saties ruime ervaring opgedaan bij het oplossen van arehiveringsproblemen. Voor u, als verantwoordelijke voor het archief, is het natuurlijk duidelijk dat de authentieke archiefopslagmethodes allemaal één ding gemeen hebben en dat is ruimtebesparing. Echter andere zaken verdienen net zovee! aandacht; in welke uitvoeringen kunnen de stellingen geleverd wor den,wat zal de invloed zijn op de klimatologische omstandigheden, welke aanpassingen zijn er aan het product gemaakt om beschadigingen van uw archivalia te voorkomen, wat zijn de veiligheidsvoorzieningen bij een verrijdbaar archief enz. Kortom, er zijn genoeg aandachtspunten waarbij Scheeres voor u een belangrijke én adviserende rol kan spelen. Heeft u interesse in onze producten stuur of fax deze bon naar onderstaand adres en informatie wordt u toegestuurd. UniConipact verrijdbare archiefsystemen. IM R ARCHIEFBEHEER EN OPSLAG burgerlijke stand bijna alle muziek genieten. Daarbij ben ik wel heel erg zwart/wit: ik vind iets goed of niet." Any last thoughts? "Het is jammer dat je niet alles kunt doen wat je wilt doen. Dat leidt bij mij vaak tot een botsing tussen ratio en emotie. Uit enthousiasme wil ik van alles oppakken, maar mijn verstand moet dan 'nee' zeg gen. Soms moet je bewust afstand hou den." Vervolg van pagina 43 hetzelfde willen en doen. De collectie in Keulen is bijzonder en het is goed om te zien hoe voortvarend het herstel ter hand wordt genomen. Fantastisch! Terwijl het zo'n grote ramp is. Dan zie je meteen wat je aan je vak bindt: de collectie. Je ziet in Keulen ook de grote verbondenheid in de vakwereld, ondanks alle beslommeringen komt iedereen samen. In de kern zit het goed." I 45 In Keulen staat restauratie door het noodlot centraal, maar wat brengt de toekomst voor jouw vakgebied? Hoe kijk je bijvoorbeeld naar de digitalisering van het archiefwezen? "Digitalisering zal een impuls geven aan ons vak. Zo is de conditionele toestand vaak een struikelblok bij digitalisering van originele stukken. Daarnaast zorgt digitalisering voor een betere versprei ding van de geschreven, gedrukte en gete kende informatie uit archiefstukken. Alles wordt veel toegankelijker en dat leidt tot nog meer belangstelling voor het origi neel. Ik zie de toekomst heel zonnig in. Het origineel zal altijd belangrijk blijven. Hoe meer je digitaliseert, hoe zeldzamer de oude stukken worden. Bij het digita liseren komen de conservering (voor- en nabehandelen), de inhoud (selectie), opslag (e-depot) en richtlijnen voor scan nen samen. Ook wij restauratoren zullen dus nieuwe kunstjes moeten leren en dat is alleen maar goed. Je moet je namelijk nooit terugtrekken. Vernieuwing moet je als instrument gebruiken. Kijk bijvoor beeld naar de toepassing van 3D-techno- logie. Dat leidt tot allerlei nieuwe analy ses. Non-destructieve onderzoeksinstru menten hebben de toekomst." Je hebt veel enthousiasme voor je vak, maar waar ben je te vinden als je niet met je vak bezig bent? "Zelf ontkom ik helaas niet aan de degra datie. Daar baal ik van en soms wil ik het ook niet geloven. Om met Jules Deelder te spreken: 'Ik weet dat ik dood ga, maar ik moet het nog zien.' Ik doe in ieder geval veel aan sport. Ik doe aan tennis en ik boks. Maar als dat niet lukt, doe ik aan fitness. Ik moet nu eenmaal iets doen. Daarnaast deed ik hier en daar wat bestuurswerk (Blue Shield, CEN commis sie voor Europese nor men). Toch kan ik ook heel goed niets doen. Als ik mijn nieuws gierigheid maar kan beteugelen. Ik ben soms te nieuwsgierig en dan kan ik niet stil zitten. Naast sport kan ik echt genieten van muziek. Ik vind blues het mooiste wat er is. Maar van flamengo, opera en ballet kan ik ook intens genieten. Ik kan eigenlijk van Carlsonstraat 13 8263 CA Kampen Organisatienaam Naam contactpersoon M V Adres Postcode Plaats Telefoonnummer Bel mij op voor een afspraak fj Archiefopslag, beheer, bewerking, selectie en schoning van archieven Document scanning en microfilm Professionals van huis uit M R archiefbeheer en opslag alsmede M R archiefbewerking en selectie zijn zusterbedrijven van M R micro-imaging bv te Kampen Archiefinrichtingen en bewaarplaatsen volledig conform de archief- wel. Tele-archivering Digitale dienstverlening en oplevering. Meestal sneller dan u naar uw archief kunt lopen. Voor meer informatie: M R archiefbeheer en opslag bv Postbus 360 8260 AJ Kampen 038-3326918 info@mr.nl www.mr.nl Schade door inktvraat: een uitdaging voor de restaurator (foto Gerrit de Bruin). Burgerlijke stand Naam: Gerrit de Bruin Geboren: 26 mei 1954 Burgerlijke staat: gehuwd, twee zonen en een kleinzoon Opleiding: grafische opleidingen, laboratoriumopleiding, papier- en boekrestauratie (MBO en HBO) Werk: Kadee, Bronsgeest, Nationaal Archief (hoofd afdeling Restauratie en Conservering) Hobby's: sporten Ruud Yap is stafmedewerker digitale selec tie bij het Nationaal Archief in Den Haag en redacteur van het Archievenblad. november 2009 archievenblad I Gerrit de Bruin: "Vooral het internationale werk is heel inspirerend." Gerrit samen op de foto met Astrid Weij, programmamanager Internationaal Perspectief bij Erfgoed Nederland, en Lorenz Mikoletzky, voorzitter van de ICA, tijdens het ICA-congres in Kuala Lumpur in 2008 (foto part. coll.).

Archievenblad | 2009 | | pagina 21