Paraplu overeenkomst gP§g^r ~2 Voor een compleet traject www.pictura-im.nl - Archiefbewerking - Tijdelijke ondersteuning - Begeleiding implementeren en optimalisering DMS systemen - Advisering - Scan-voorbereiding, -begeleiding en uitvoering van digitaliseringprojecten Voor inlichtingen over onze dienstverlening neem contact op met: DIM CONSULT Wold 20-38 8225 AW Lelystad Tel: 0320-222806 www.dimconsult.nl E-mail: info@dimconsult.nl Calamiteitenservice, zorg en beheer Nu ook geconditioneerde opslag voor archieven en museumobjecten in onze beveiligde archiefbunker Een beredderingsabonnement op DocumentenWacht voor slechts 28,75 per jaar gedekt bij een calamiteit: isotron Engelanderholt 3, 7361 CZ Beekbergen T. 055-5423147 F. 055-5430614 E. info@sterken.nl Meer informatie op: www.documentenwacht.nl www.sterken.nl www.isotron.com burgerlijke stand Vervolg van pagina 39 weet zitten we tot over onze oren in de enen en de nullen." JR: "Dat kan ik moeilijk beoordelen. Archivistiek was nooit het centrale gespreksthema en is dat nog steeds niet. Gelukkig maar, want er is meer in het leven. Wij werken allebei 40 uur per week. Dan ga je in je vrije tijd niet gelijk een discussie over Muller, Feith en Fruin aan. Ik denk wel dat wij op hoofdlijnen op eenzelfde manier naar bepaalde zaken kijken. Maar dat heeft wellicht meer te maken met opvoeding. Hoe mijn vader invulling geeft aan praktische archiefpro blemen, weet ik niet. Dat leidt dus nooit tot verhitte discussies." Als jullie niet met archieven bezig zijn, wat zijn dan jullie grootste passies? SR: "Een hoogtepunt is iedere keer weer de thuiswedstrijd van FC Groningen. Al jaren gaan we daar samen naartoe. Dat is genieten. Zelfs als de wedstrijd daar geen aanleiding toe geeft." JR: "FC Groningen! We hebben beiden een seizoenskaart en zitten naast elkaar in het stadion. Sinds 1994, als ik me niet vergis. Echt een klassiek vader-zoon-uitje. Omdat ik al een paar jaar niet meer in Groningen woon, spreken we vaak bij stadion Euroborg af. Uiteraard nemen we de actualiteit dan even door. Hoewel het werk daarbij niet centraal staat, vliegen de archivistische termen toch geregeld over de tribune." Daarnaast hebben jullie beiden als hobby de muziek opgegeven. Dat maakt nieuwsgierig. Waar hebben we het dan over? Bespelen jul lie een instrument en/of worden er met enige regelmaat concerten bezocht? En over welke muziek hebben wij het dan? Valt hier een generatiekloof te ontdekken of misschien een tegenstelling, zoals Stones versus Beatles? SR: "De hoop om een muziekinstru ment te leren bespelen heb ik jaren geleden al laten varen, en ik denk dat veel meer mensen dat hadden moeten doen. Straatmuzikanten, amateurband jes, experimentele baggerpop... Er wordt wat af gejengeld tegenwoordig. En dan heb ik het nog niet eens over Volendam gehad. Maar er valt gelukkig ook heel veel te genieten. In grote lijnen hebben junior en ik dezelfde muziekvoorkeuren, met misschien een paar verschillen: ik hou van Zappa, Jimi Hendrix live en som mige heftiger acts als The Sex Pistols en Placebo. En daar zet junior die fliereflui ters van The Beatles tegenover. Een con cert op z'n tijd is natuurlijk een feest. Met de kinderen naar hun jeugdidool Bryan Adams in het stadion van Werder Bremen. The Stones op de renbaan in Groningen, Neil Young in Ahoy, Natalie Merchant in Paradiso, of, minder bekend maar zeker niet minder: Ike Willis in Engelbert. Dat zijn onvergetelijke optredens. JR: "Ik bespeel helaas geen instrument. Ik wel eens geprobeerd om gitaar te leren spelen, maar ik had er het geduld niet voor. Van een aantal nummers snel even leren hoe ik m'n vingers neer moest zetten en dat was het wel zo'n beetje. Ik wilde direct resultaat zien, met als logisch gevolg dat ik al na enkele weken afhaakte. De tijd, het eelt, de frustratie, de goede verstandhouding met de buren; ik had het er allemaal niet voor over. Wat betreft mijn muzikale voorkeur grijp ik sterk terug op de generatie van senior, zoals zoveel van mijn leeftijdgenoten. Opmerkelijk, omdat iedere generatie altijd zijn eigen muziek heeft gehad. Volgens mij kan dat maar twee dingen betekenen. Of de muziek uit de jaren '60 en '70 is van uitzonderlijke kwaliteit, of de muziek van mijn generatie is ronduit belabberd. Of misschien wel allebei. Ik ben bang dat ik het antwoord wel weet. Na 'Dark Side of the Moon' van Pink Floyd ben ik wel zo'n beetje afgehaakt. De plaat verscheen vijf jaar vóór mijn geboorte." Ten slotte dan: vader actief in Groningen en zoon in opleiding en werkend te Deventer. De een heeft al veel meegemaakt en de ander komt net kijken: wat zijn jullie ambities in de archivistiek, en, nog belangrijker misschien, in het leven? SR: "'Zoveel te doen. Ik heb nog zoveel te doen', zingt Toontje Lager. Ik wil het archief van de stad Groningen na de hervorming nog inventariseren en voor iedereen op een begrijpelijke manier blootleggen. Ik wil de Trompen nog uit zoeken. En zeker die ene Tromp die ver dwaald is in Indonesië of Belize opsporen. Er valt nog veel te genieten." JR: "Ambities in de archivistiek genoeg, maar voorlopig staat artikel 32 van de Archiefwet 1995 nog in de weg. Eerst m'n opleiding dus maar eens afmaken. En wat betreft mijn ambities in leven? Ach, op een gegeven moment heb je het wel een beetje gehad met de wilde blondines, dure sportauto's en nachtelijke jetsetfees- ten... Dan is een huisje met een tuintje ook wel leuk." 41 Publiceren website webwinkel e-learning Beheren dataentry EAD-editing Hosting duurzame digitale opslag database Digitaliseren schilderij foto boek kaart document bouwtekening fiche microfilm film Fotografie interieur object 3D-shot Do cum enten Wach t 16 uren deskundige beredderingshulp, inpakmaterialen, 1 transport met eigen geklimatiseerde bus, 1 maand opslag in onze shockfreezer, schaderapport opmaken voor o.a. de verzekering DocumentenWacht is een service van Restauratie atelier Sterken BV en gericht op schadepreventie HsTF.RKF.N je lATELIERS DocumentenWacht is de officiële partner van Isotron Nederland BV voor gammabestraling voor de gehele Culturele en Administratieve sector in de Benelux en Duitsland. Cees Tromp junior voor de ingang van Stadsarchief en Athenaeumbibliotheek Deventer (foto part. coll.). Het Stadsarchief en Athenaeumbibliotheek Deventer is gehuisvest in het voormalige Buiskensklooster. Ruud Yap is stafmedewerker digitale selec tie bij het Nationaal Archief in Den Haag en redacteur van het Archievenblad. m oktober 2009 archievenblad

Archievenblad | 2009 | | pagina 20