Doc <ljfp Consult Restauratie atelier Sterken BV Indisch Familie Archief naar Haags Gemeentearchief Restauratieatelier 'De Tiendschuur' WIJ DOEN WAAR WE GOED IN ZIJN DocConsult Restauratoren Documentair management en ondersteuning interim-management quick-scan coaching on the job archiefbewerkingen in-company trainingen wegwerken achterstanden Onze ervaren projectmedewerkers hebben veelal een opleiding Bestuursambtenaar, SOD I en 11, WA en Middelbaar archiefambtenaar. Zij staan garant voor een klantgerichte en klantvriendelijke dienstverlening. project- en adviesbureau Nico Maasstraat 51 Tel. 074 - 2500166 7555 LW Hengelo Fax 074 - 2500144 www.docconsult.nl E-mail: docconsult@hetnet.nl onderdeel van Diamant-Groep Tilburg Archiefrestauratie Papierconservering Charterrestauratie Inlijstwerk Handboekbinderij Vacuümvriesdrogen Behandeling van brand-, roet- en waterschade Calamiteitenservice Inktvraatbehandeling Insulindestraat 5, 5013 BA Tilburg Postbus 4123, 5004 JC Tilburg Telefoon: 013 - 46 41 777 Fax: 013 - 46 41 771 E-mail: tiendschuur@diamant-groep.nl Bij calamiteiten buiten kantooruren: 06 - 538 96 318 aO ^oekb inde' Atelier voor restauratie en conservering van papier en perkament Archieven Brieven Boeken Bijbels Prenten Grafieken Kaarten Wandkaarten Charters Zegels Engelanderholt 3, 7361 CZ Beekbergen Tel 055-5423147 Fax 055-5430614 E-mail info@sterken.nl www.sterken.nl nieuws uit het veld (Ircfideft Semianci, êiMiotfiee^i dmert^aort en Surfnet teren jongeren arcfdoerevi Leerlingen van Meridiaan College 't Hooghe Landt en het Trias College in Amersfoort leggen het leven in de stad van 2009 vast. Samen exposeren 360 vmbo- en havo-leerlingen hun kijk op Amersfoort op de website www.eigen- tijdsamersfoort.nl. Ieder groepje vult een eigen webpagina met filmpjes, foto's en teksten over een gekozen thema. De thema's zijn: stadsverandering, jong in 2009, allemaal anders en wonen. Maar de leerlingen mogen ook zelf een thema bedenken. Archief Eemland zorgt in samenwerking met bibliotheek Amersfoort en Surfnet voor aanvullende informatie op de website, zoals tips bij fotograferen en uitleg over archiveren. De leerlingen starten het project met de digitale presentatie 'Tijd terug', waarin zij kort kennismaken met de 750-jarige geschiedenis van Amersfoort. Daarna krij gen zij een les 'Tijd in beeld' dat ingaat op bronnenkritiek. Vervolgens gaan de leerlingen in groepjes als reporter aan de slag. Tot half juli zal de website groeien met kleine eigentijdse archiefcollecties. De beste collectie wordt voor de eeuwigheid bewaard bij Archief Eemland. Maar ook de origineelste vertaling van een thema en de mooiste uitwerking zullen beloond worden met prijzen tijdens de spette rende prijsuitreiking op 4 september in pop-podium De Kelder. Burgemeester Van Vliet-Kuiper zal de eerste prijs overhan digen. Leerlingen kunnen ook buurtbe woners ontmoeten om hun onderzoek kracht bij te zetten. Portaal Eemland, die het project financieel ondersteunt, heeft hierin een bemiddelende rol. Het Indisch Familie Archief heeft een nieuw onderkomen. Vanaf 1 september 2009 wordt het archief gevestigd op de studiezaal van het Haags Gemeentearchief. Op vrijdag 12 juni ondertekenden mr. I.W.R. (Roy) Bernasco, voorzitter van het Indisch Familie Archief, en drs. M.C. (Maarten) Schenk, gemeentearchivaris van Den Haag, hiervoor een convenant waarin de afspraken zijn vastgelegd. Het Indisch Familie Archief werd in 1972 in Den Haag opgericht door D.A. (Dick) Visker. Het archief verzamelt, selecteert, beheert en presenteert archieven die van belang zijn om inzicht te krijgen in de geschiedenis van Nederlands-Indische families. Door deze informatie te verzamelen, te bewaren en toegankelijk te maken, wil het Indisch Familie Archief een bijdrage leveren aan de vergroting van het historisch besef in het algemeen en een groter inzicht in de geschiedenis van Nederlands-Indische families in het bijzonder. Het Indisch Familie Archief is een stichting die finan cieel wordt gedragen door de donaties van leden. In het convenant zijn de volgende punten vastgelegd. Het Indisch Familie Archief blijft een zelfstandige instelling en is eigenaar van de collecties. In het stad huis van de gemeente Den Haag maakt het Indisch Familie Archief gebruik van de studiezaal en de depotruimte van het Haags Gemeentearchief. Het convenant heeft een looptijd van vijf jaar. Een verhuizing van het Indisch Familie Archief is noodzakelijk omdat de oude locatie aan de Stadhouderslaan in Den Haag niet langer voldoet aan de profes sionele eisen voor opslag en beheer van archieven. Bovendien ontbreekt hier de ruimte om de collectie uit te breiden en is de locatie, die op de tweede verdieping gevestigd is, minder toegankelijk voor (met name de oudere) bezoekers. Netwerk Streekarchief Zuidwest Fryslan De gemeenten Bolsward, Gaasterlan-Sleat, Littenseradiel, Nijefurd, Sneek, Wünseradiel en Wymbritseradiel trekken gezamenlijk op om de historische infor matie en het cultureel erfgoed in hun gebied meer onder de aandacht te brengen. Hiervoor hebben ze gezamenlijk het pilotproject Netwerk Streekarchief Zuidwest Fryslan in het leven geroepen. Ook hebben ze een meerjarenplan vastgesteld, waar in is uitgesproken dat een goede samenwerking tussen de Historische Informatie Punten in de bibliotheken, de historische verenigingen, musea, gemeentearchieven, plattelandsprojecten en Tresoar van groot belang is voor het maken van plannen en het geven van inhoud hieraan. Om een begin te maken met het vormgeven van de samenwerking was er op 2 juni een bijeenkomst met de historische ver enigingen in de bibliotheek van Sneek. Tijdens deze bijeenkomst legde archivaris Hessel Jaasma van de gemeente Sneek uit wat er komt kijken bij het goed archi veren en opbergen van archiefstukken en documenten. Johan Steendam van Tresoar lichtte toe hoe de verenigingen in samenwerking met Tresoar hun beeld materiaal kunnen digitaliseren en coördinator Alice Booij van het Netwerk informeer de de verenigingen over de mogelijkheid om in de Historische Informatie Punten in de bibliotheken tentoonstellingen in te richten. 9 DOCUMENTAIRE INFORMATIEVOORZIENING VERENIGING VOOR CONSERVERING EN RESTAURATIE l«6Q6rldriU Iu De Koppelpoort in Amersfoort: een van de historische plekken van 750 jaar Amersfoort. Het bestuur van de Stiching Indisch Familie Archief en - tweede van links - de gemeentearchivaris van Den Haag, Maarten Schenk (foto Fred Kuijten). juli 2009 archievenblad

Archievenblad | 2009 | | pagina 4