DEVENT itpfo CALL - 0039.335820; Bouwvak Gesloten! Developers Inventors in IT Openings tilden Maandags van 13.uur tot 18.uur. Dinsdags t/m vrijdags 8.30uur tot 18.uur Zaterdags 8.30 tot 17. uur Bii 28 graden en hoger ook gesloten!!!? www.pictura-im.nl Tel: (+31) 33 - 2992277 Fax: (+31) 33 - 2992270 office@deventit.nl www.deventit.nl Dieselweg 10 Postbus 60 3750 GB Bunschoten Tijdelijke ondersteuning nodig om uw (digitale) informatiehuishouding procesgericht op orde te brengen? D I-facilities is gespecialiseerd in: wegwerken van archiefachterstanden (her-)inrichting van archieven tijdelijke ondersteuning bij de uitvoering van reguliere DIV -taken Voor een compleet traject D I -facilities Documentair Informatiemanagement IJsduikerstraat 23 2492 PM Den Haag Tel. 070-3265588 Mob. 06-53524853 E-mail info@DI-facilities.nl www.DI-facilities.nl Hét platform voor multimediaal collectiebeheer Archieven en toegangen Krantenklappers en knipselarchieven Museale collecties Microfiches en -films Akten en registers Beeldbanken mr 1 /j Virtuele tentoonstellingen Gedrukte bronnen Botanische collecties Straatnamen Bibliotheek collecties de kwestie Lourens Oldersma van Tresoar in Leeuwarden: "Wij zijn in juli en augustus minder open dan normaal, omdat dan de openstelling van zaterdagochtend en dinsdagavond vervalt. Bij de start van Tresoar in 2002 waren wij ook nog open op woensdag avond, maar daar was maar weinig belangstelling voor. Bij de vaststelling van de openings tijden voor Tresoar hebben we ons geba seerd op de belang stelling van bezoe kers vóór de fusie tussen het Ryksargyf en de Provinciale Bibliotheek. Die was in de zomer zo laag dat het aantal mede werkers het aantal bezoekers ruim over trof." Het speelt geen rol dat er minder mede werkers zijn in de vakantietijd." Sandra Oosterholt geeft aan dat in het Regionaal Archief Zutphen tijdens de zomerperiode de bezoekers net als anders van dinsdag tot en met vrijdag welkom zijn. "Ondanks de krappe bezetting in de vakantieperiode kiezen wij er bewust voor om zo min mogelijk dagen de studiezaal te sluiten. We krijgen in de zomer welis- Zwolle verschillen de openingstijden in de zomer niet van de rest van het jaar. "Op maandag zijn alleen de tentoonstelling, de exposities en de winkel toegankelijk. De studiezaal is open van dinsdag tot en met vrijdag en op donderdagavond. Ook in de zomer. waar minder bezoekers, maar deze men sen komen van verder weg en blijven dus ook de hele dag. Vaak staan mensen van elders in de Achterhoek op een camping en doen dan een 'rondje archieven'." Maaike Doorenbos van het Zeeuws Archief in Middelburg: "Wij hanteren dezelfde openingstijden als in de rest van het jaar. Wel zijn de openingstijden in de afgelopen jaren iets veranderd. Vóór 2006 was het Zeeuws Archief elke zaterdag geopend, nu is dat elke eerste zaterdag van de maand." Hanneke Jansen van de gemeente Reimerswaal meldt ons: "In juli 2008 waren we nog gesloten, maar komende zomer blijft het archief op dinsdagmiddag gewoon open. Verder kunnen mensen op afspraak komen, meestal op donderdag. Overigens is het aantal archiefbezoekers het hele jaar door laag. Buitenlandse onderzoekers stellen hun vragen meestal per e-mail, maar zo'n twee keer in de zomer komt er een buitenlander naar ons archief. Die zit dan vaak in de buurt op een camping. Dat geldt ook voor Nederlandse bezoekers van buiten Zeeland." Ten slotte klopen we aan bij Margot America van het Brabants Historisch Informatie Centrum in 's-Hertogenbosch: "Onze openingstijden zijn in de zomer periode niet anders dan in de rest van het jaar. Sinds 2008 zijn onze studiezalen elke eerste zaterdag van de maand open, bij feestdagen een weekje later. Onze bezoe kers zijn er in de zomer dus twee volle zaterdagen op vooruit gegaan! Klanten mogen er geen hinder van ondervinden dat er in de zomer meer medewerkers gelijktijdig op vakantie gaan. Trouwens, veel van onze vaste, vaak wat oudere bezoekers gaan buiten de zomerperiode op vakantie. Die zijn er dus gewoon." 35 Publiceren website webwinkel e-learning Beheren dataentry EAD-editing Hosting duurzame digitale opslag database Digitaliseren schilderij foto boek kaart document bouwtekening fiche microfilm film Fotografie interieur object 3D-shot W .r.;d I OPEN SOME TIME (MktÏD(Ê3 Door Dick Deuzeman In 'De Kwestie' bespreken we kleine onder werpen die niet kunnen worden gerekend tot de vele grote keuzes waar het moderne archiefwezen voor staat, maar die het archiefwezen niettemin intensief bezig houden. Dit keer de openstelling van archie ven in de zomermaanden. Bij het Historisch Centrum Overijssel in Dick Deuzeman is redacteur van het Archievenblad. juli 2009 archievenblad

Archievenblad | 2009 | | pagina 17