Restauratie atelier Sterken BV Sampo\n\ @11 Bidigit Group WP uit het veld David van Geün wint TTP Aanmelding Week van de Geschiedenis Restauratoren Kwaliteitsmonitor 2009 Erfgoedbrede belangenbehartiging *oekbï*d Atelier voor restauratie en conservering van papier en perkament Archieven Brieven Boeken Bijbels Prenten Grafieken Kaarten Wandkaarten Charters Zegels Engelanderholt 3, 7361 CZ Beekbergen Tel 055-5423147 Fax 055-5430614 E-mail info@sterken.nl www.sterken.nl nieuws uit het veld Mail uw nieuws naar: nieuws@kvan.nl Donderdag 19 maart is, tijdens het congres Zinformatie in Utrecht, de TTP Talentprijs 2008 uitgereikt aan David van Geijn. Hij ontving de prijs uit handen van schrijver Kluun en werd gehuldigd om de wijze waarop hij als jr. functioneel applicatiebeheerder in korte tijd zelfstan dig een Document Management Systeem heeft geïmplementeerd binnen de gemeente Bladel. Met de TTP Talentprijs worden talenten binnen het vakgebied Informatiemanagement (documentaire informatievoorziening en archiefwezen) aangemoedigd om te laten zien wat zij in hun mars hebben en gestimuleerd om zich verder te ontwikkelen. De talent prijs wordt gedragen en gejureerd door de Vereniging Nederlandse Gemeenten, Erfgoed Nederland, KVAN, Vereniging SOD en KennisLAB. Voor de winnaars worden door de sponsoren verschillende prijzen beschikbaar gesteld. De tweede en derde prijs gingen naar Chido Houbraken (adjunct provinciaal archiefinspecteur bij de archiefinspectie Flevoland) en Daniël Siezenga (projectmedewerker BAG bij gemeente Bloemendaal). Het is vanaf nu voor culturele organi saties mogelijk om activiteiten aan te mel den voor de 6e Week van de Geschiedenis via www.weekvandegeschiedenis.nl. De Week van de Geschiedenis is het grootste historische evenement in Nederland en vindt dit jaar plaats van 17 tot en met 25 oktober 2009. Het yy thema van 2009 is :j 'Oorlog en Vrede'. Een groot deel van de Nederlanders denkt bij het woord 'oorlog' aan de Tweede Wereldoorlog en Irak. Maar Nederland is betrokken geweest bij tientallen oorlogen op ons eigen grondgebied en ver daarbuiten. Wie door Nederland reist, ziet de sporen van ver schillende oorlogen nog terug in het land schap en vele instellingen bewaren in hun collectie de getuigen aan deze oorlogen en de vrede die volgde. Alle activiteiten - die tijdens de Week van de Geschiedenis georganiseerd worden, dingen mee naar de Week van de Geschiedenisprijs. Eind september verschijnt de programmakrant (oplage 1 miljoen) waarin alle activiteiten zijn opgenomen. De aangemelde acti viteiten zijn gedurende de gehele peri ode te vinden op de website. Deelname aan de Week van de Geschiedenis houdt in dat een organisatie tijdens de Week van de Geschiedenis een of meer activiteiten organiseert rond het thema 'Oorlog en Vrede'. De acti viteiten brengen een breed publiek op een toegankelijke en aansprekende manier in aanraking met geschiedenis. Aanmelden geschiedt online via de website www.weekvandegeschie- denis.nl. Inschrijven kan tot 10 augustus 2009. Anno, het promotiebureau voor Nederlandse geschiedenis, organiseert de Week van de Geschiedenis in 2009. De Week gaat op zaterdag 17 oktober van start met de Landelijke Archievendag. De KVAN neemt met andere vertegen woordigers uit de erfgoedsector deel aan een overleg georganiseerd door Kunsten '92. Dit is de bovensectorale belangenver eniging voor instellingen op het gebied van kunst, cultuur en erfgoed. De vereni ging richt zich op lobbyen onder poli tici, bestuurders en opiniemakers. In de belangenbehartiging bleef het erfgoed tot dusverre tamelijk onderbelicht. De ver eniging wil daarin verandering brengen. Aan de orde is momenteel onder andere de strategische agenda die met het oog op de gemeenteraadsverkiezingen zal wor den aangeboden aan de VNG. Dit jaar wordt de Kwaliteitsmonitor uitgevoerd aan de hand van een uitge breidere vragenlijst, die ook ingaat op de steeds belangrijker wordende dienst verlening via internet. De kosten voor deelname aan de Monitor zijn mede afhankelijk van het aantal deelnemers. Het maximumbedrag is 900 euro (bij 30 deelnemers); het minimum is 550 euro (bij 65 deelnemers). In deze prijzen is een rapportage over de uitkomsten specifiek voor uw instelling inbegrepen. BRAIN sti muleert deelname aan de Monitor door voor leden met een budget tot 700.000 euro een tegemoetkoming in de kosten te betalen van 250 euro. De grotere instellin gen betalen de volledige kostprijs. Niet- leden betalen 250 euro meer dan leden. Instellingen die voor 1 mei lid worden van BRAIN komen in aanmerking voor het ledenvoordeel! Massale deelname betekent bovendien dat het schaalvoor deel oploopt. Graag ontvangen wij uw aanmelding voor het lidmaatschap en/of de Monitor. Aanmelden kan via aanmel- den@archiefbrain.nl, onder vermelding van 'Kwaliteitsmonitor 2009'. Vermeld in uw bericht de naam van uw instelling, of en sinds wanneer u lid bent en of u eerder aan de Monitor heeft deelgenomen. VERENIGING VOOR CONSERVERING EN RESTAURATIE l«!6U6rldnU 1 öt utilize your knowledge Digitalisering backlogscanning Automatische factuurherkenning en -verwerking Alle gewenste formaten en documentsoorten Zwart/wit of (sterk gecomprimeerde) kleurenscans Scanning op locatie of extern Scanning on Demand (SoD) i.c.m. archiefopslag Beheer van uw digitale archief via ons ASP-model tel: 0475-411170 fax: 0475-411741 info@scanpointnl.nl www.scanpointnl.nl van bitsen consultancy Archiefbewerking Advisering Interim- project management Detachering Opleiding Applicatiebeheer Implementatie DMS RMS Van Bilsen Consultancy en Scanpoint Nederland zijn onderdeel van de Samen sterk in Document Management! tel: 0475-411481 fax:0475-411741 info@vanbilsenconsultancy.nl www.vanbilsenconsultancy.nl Bellweg 11 - 6101 XA Echt NIEUWS David de Geijn, winnaar van deTTPTalentprijs, met naast hem de schrijver Kluun. Het campagnebeeld van de Week van de Geschiedenis. Oorlog en vrede 17 t/m SB oktober 2009 f Cl mei 2009 archievenblad

Archievenblad | 2009 | | pagina 3