Erfgoed beter op #t Web. www.pictura-dp.nl website collectiebeheer dataopslag e-depot 11 NetApp scan foto data-invoer Tijdelijke ondersteuning nodig om uw (digitale) informatiehuishouding procesgericht op orde te brengen? D I-facilities is gespecialiseerd in: wegwerken van archiefachterstanden (her-)inrichting van archieven tijdelijke ondersteuning bij de uitvoering van reguliere DIV -taken D I -facilities Documentair Informatiemanagement IJsduikerstraat 23 2492 PM Den Haag Tel. 070-3265588 Mob. 06-53524853 E-mail info@DI-facilities.nl www. Dl-facilities.nl burgerlijke stand Vervolg van pagina 37 uitmaakte van de Vakdirectie Document Management en Archief, zodat ik maan delijks met het sectiehoofd van DIV in het afdelingsoverleg Back Office aan tafel zat. Dit maakte dat we in de ontwikkelin gen in het vak elkaar goed konden aan vullen en inspireren. Ten opzichte van de kleinere organisatie in Zutphen vond ik echter de lijnen lang. Eind 2004 werd er een reorganisatie aangekondigd en dat was reden voor mij om verder te kijken. Sinds 1 mei 2005 ben ik gemeentearchi varis van Gemert-Bakel." Hoe bevalt je huidige functie? De Peel is toch wezenlijk anders dan je geboortestreek. "Ik vind mijn functie in Gemert-Bakel zeer inspirerend. Het is een gemeente die is opgebouwd uit zeven dorpen, met elk hun eigen geschiedenis. Bakel is een van de oudste dorpen in ons land. Gemert is van circa 1200 tot de Franse Tijd een com manderij van de Duitse Orde geweest. Handel is een van de oudste bedevaarts plaatsen en Elsendorp en De Rips zijn nieuwe dorpen, ontstaan vanwege de ontginning van de Peel. Er is een grote belangstelling voor de loka le geschiedenis, ook binnen de gemeente lijke organisatie. Ik zie de korte lijnen in de kleine organisatie als een groot voor deel. We zijn voldoende slagvaardig om op allerlei ontwikkelingen in de lokale samenleving in te spelen. We hebben een goede samenwerking met andere cultu rele instellingen in de gemeente en we staan dicht bij de gemeentelijke organi satie om de ontwikkelingen op het gebied van digitalisering te kunnen volgen. We kunnen voldoende digitaliseren, con serveren en - waar nodig - restaure ren. Maar het zou niet goed zijn om met 3,5 fte op een eilandje te zitten; daarom is het goed om aangesloten te zijn bij de Kring van Archivarissen in Noord-Brabant, de KVAN en BRAIN. De onderlinge con tacten en netwer ken in het archief veld zijn en blijven belangrijk." Een dergelijk contact heeft ertoe geleid dat je ook in je thuissituatie, anders dan bij veel collega 's, ook relatief veel over het vak zult praten? "Inderdaad, ik ben getrouwd met Rolf Hage, stadsarchivaris van Den Bosch. We hebben elkaar leren kennen tijdens een congres van de ICA in Parijs; een aanzienlijk aantal collega's is hier van getuige geweest. Ik mocht destijds als jonge archivaris - ik was enige tijd de jongste archiva ris van Nederland - op kosten van de VAN (toen nog zonder K) in 1988 naar het congres. Rolf was daar met zijn studiegeno ten van de Archiefschool ook. Na deze eerste ken nismaking met de ICA zijn we nog diverse malen naar congressen geweest: Barcelona, Sevilla en Wenen. Bovendien heb ben we studiereizen naar Rome, Madrid, Scandi navië en Praag gemaakt. Ik vond het zeer nuttig om collega's beter te Ieren kennen en vooral ook om naar aanlei ding van wat we gezien en gehoord had den over het vak te praten. Aangezien ik getrouwd ben met een archivaris wordt er ook thuis geregeld over het vak gedis cussieerd. We zijn het lang niet altijd met elkaar eens, maar dat hoeft ook niet, toch? Het huis staat wel vol boeken, waarvan natuurlijk veel over geschiede nis. De kinderen zijn waarschijnlijk erfe lijk belast; beiden zijn dol op (voor-)lezen en historische verhalen. Ze kennen onze kantoren; ze groeien nog net niet in het archief op, maar ze krijgen de historie wel met de paplepel ingegoten." En hoe besteed je je vrije tijd meestal? "De interesse voor binnenhuisarchitec tuur heeft nog geleid tot een studie Feng Shui. De visie en tradities op inrichten van ruimten boeien mij enorm. Ik vermoed "Ons archief is eindelijk overzichtelijk en toegankelijk doorAdlih Archief. Er zijn zoveel verschillende zoekmogelijkheden dat je altijd vindt wat je zoekt. En daar gaat het ons juist om. Met Adlib is het beheer van ons archief een stuk makkelijker geworden". Adlib software is al decennia toonaangevend in informatie-, collectie-, kennismanagement en archiefbeheer. Adlib applicaties staan bekend om hun gebruiksgemak, overzichtelijkheid en flexibiliteit. Bel of e-mail voor meer informatie of voor een geheel vrijblijvende demonstratie. Software voor musea, bibliotheken en archieven. Adlib Information Systems Postbus 1436, 3600 BK Maarssen Tel: 0346 586800 E-mail: sales@adlibsoft.com Internet: www.adlibsoft.com Medieval entertainment: met longbow in Dover Castle, september 2001 Medieval entertainment: met longbow in Dover Castle, september 2001 maart 2009 archievenblad

Archievenblad | 2009 | | pagina 19