Omdat het SCdlWGn van gebonden documenten in kieur veei eenvoudiger en slimmer kan Restauratie atelier Sterken BV PS7000C MKII nu A2++ Hoe de Konica Minolta PS7000C MKII uw scanproblemen oplost. I. Klamer, D. Scholier, A. van Heijst (red.), Handboek Records Management Atelier voor restauratie en conservering van papier en perkament KON ICA MINOLTA The essentials of imaging Brieven Archieven Boeken Banden Prenten Grafiek Kaarten Wandkaarten Charters Zegels 41 Het scannen van gebonden documenten is nu eenmaal een lastige klus. Geopende boeken zijn zwaar en moeilijk plat op een scanner te leggen. Gebonden boeken dreigen al snel te beschadigen en teksten en afbeeldingen in de rug van het boek vervormen. Maar niet met de nieuwe PS7000C MKII. Deze scant boeken van bovenaf en corrigeert auto matisch de kromming in de rug. Of het origineel nu zwart-wit of in kleur is, een standaard of afwijkend formaat heeft. De PS7000C MKII zorgt eenvoudigweg voor de best denkbare reproductie. Meer weten over deze slimme bookscanner? Kijk op www.konicaminolta.nl of bel GRATIS 0800 - 022 21 41. Konica Minolta, Postbus 237, 1170 AE Badhoevedorp, telefoon 0800 - 022 21 41, fax 020 - 658 41 60, e-mail: info@konicaminolta.nl Vervolg van pagina 39 Factor-I (Rijswijk 2008) ISBN 978-90-8092-406- 2, hoofdwerk: 246 blz, 87,50; supplementen (ca. 150 blz. per keer): 0,25 per blz. De afgelopen tijd timmert VHIC flink aan de weg van records management. In novem ber presenteerde het adviesbureau het boek Van Code tot Community, korte tijd daarvoor het Handboek Records Management en in 2008 verscheen ook Record Now. Daarnaast geeft VHIC al jaren het e-magazine Sited uit. Het Handboek Records Management is een prak tisch overzichtswerk voor het vakgebied van informatiemanagement, met de nadruk op de organisatie van het digitaliseringsaspect. Het handboek moet de recordmanager uit het veld ten eerste de weg wijzen in het woud van normen, richtlijnen en procedures. Daarnaast moet het hem inzicht geven in het snel ver anderende vakgebied van de documentaire informatievoorziening. Om relatief snel in te spelen op de wijzigingen en ontwikkelingen is gekozen voor een losbladige uitgave die twee maal per jaar wordt aangevuld. Het Handboek is ingedeeld in vijf verschillende hoofdonderdelen. In de Introductie (A) wor den de belangrijkste kernbegrippen in korte artikelen toegelicht. In onderdeel B wordt de omgeving waarin records management ope reert beschreven: dat wil zeggen de juridische, organisatorische, procesmatige en technische context van RM. Deel C gaat concreet en prak tisch in op de uitvoerende werkzaamheden van de records manager, zoals registratie, ont sluiting, selectie en dossiervorming. Binnen deel D staan de eisen, competenties en vaar digheden centraal. Het laatste onderdeel (E) bestaat uit een begrippenlijst. Het is gedurfd om met zo'n handboek te komen, aangezien er al enkele uitgaven zijn op dit gebied. Zo is er de (veel duurdere) IWA-base, een online kennisdatabank op het gebied van infor matiewetenschap, archiefbeheer en archiefrecht. De IWA-base wordt maandelijks bijgewerkt. Een ander losbladig handboek is Handboek Archiefregelingen, waarin allerlei regelgeving met betrekking tot document beheer is opgenomen. Het Handboek Records Management zit er tussenin. Wet- en regelge ving (incl. normen) worden niet uitgespeld, maar er is steeds korte uitleg opgenomen over de belangrijkste wet- en regelgeving op het gebied van records management. Weinig the orie- en ideeënvorming, maar steeds een korte uitleg met handvatten om records manage ment door te voeren. Het Handboek is nog wat leeg, maar er staan supplementen in de wacht. Wanneer die ook kort en bondig geschreven blijven, wordt het een praktisch naslagwerk. Hans Berende STERKEN g C/3 a ATELIER tn DocumentenWacht is een service van Restauratie atelier Sterken BV en gericht op |^QQ|J]YlCntCtlWSCllt schade preventie. calamiteitenservice. zorg en beheer isotron DocumentenWacht is de officiële partner van Isotron Nederland BV voor gammabestraling voor de gehele Culturele en Administratieve sector in de Benelux en Duitsland. Engelanderholt 3, 7361 CZ Beekbergen T. 055-5423147 F. 055-5430614 E. info@sterken.nl Meer informatie op: www.sterken.nl februari 2009 archievenblad

Archievenblad | 2009 | | pagina 21