Paraplu overeenkomst Calamiteitenservice, zorg on beheer Nu ook geconditioneerde opslag voor archieven en museumobjecten in onze beveiligde archiefbunker Een beredderingsabonnement op DocumentenWacht voor slechts 28,75 per jaar gedekt bij een calamiteit: /isotron J DIGITALISEREN INDEXEREN CONUERSIESLAGEN - UUU.GMSNL.COM buitenland Vervolg van pagina 21 hof te Brugge bijeen voor de feeste lijke presentatie van de Vlaams-Zeeuwse Archiefbronnengids. In onze bescheiden heid of uit onoplettendheid hebben wij deze bijeenkomst niet als een reguliere bijeenkomst van ons overleg meegeteld, zodat wij voor onze officiële zeventiende bijeenkomst in 2000 weer in Middelburg waren ter gelegenheid van het ontstaan van het nieuwe Zeeuws Archief. In 2001 waren we de gast van het rijksarchief Kortrijk en spraken wij over de ontwikkeling van kwaliteitshandves ten dienstverlening bij archiefdiensten in Nederland en België. In 2002 waren wij alweer op uitnodiging van het rijks archief Brugge in Vlaanderen gast in de stedelijke bibliotheek van Brugge en spraken wij over erfgoed instellingen in Vlaanderen en Zeeland. Deze afwijking van de regelmaat van afwisselend in Vlaanderen en Zeeland bijeen te komen kwam voort uit het feit dat wij speciaal waren uitgenodigd, omdat Brugge in 2002 Culturele Hoofdstad van Europa was en wij zo tevens de in dit kader georgani seerde prachtige tentoonstelling 'Besloten wereld, open boeken' over middeleeuwse handschriften in het Groot Seminarie in Brugge konden bezichtigen. In 2003 waren wij weer in Zierikzee om daar het nieuwe gemeentearchief in het nieuwe gemeentehuis van Schouwen-Duiveland 25 Jaar grensoverschrijdend overleg en samenwerking heeft geleid tot meer inzicht en kennis en zelfs tot concrete producten als de voornoemde grensover schrijdende bronnengids. Op naar de vol gende 25 jaar! te bekijken en alweer stond op deze dag een nieuw gestarte Nederlandse opleiding behoudsmedewerker papier centraal. Het provinciaal archief van Oost-Vlaande- ren in Gent was in 2004 gastheer; wij bogen ons over de problemen en oplossingen voor de zorg en het beheer voor en van kerkelijke archieven in Vlaanderen en Nederland. In 2005 waren wij weer te gast bij het gemeentearchief Goes en bezichtigden wij de nieuwe huisvesting in het moderne nieuwe stadskantoor van Goes. Tijdens die bijeenkomst werden door twee licentiaatstudenten van de Universiteit Gent de resul taten getoond van hun onder zoek naar opvarenden op door de kamer Zeeland van de VOC uitgerede schepen op basis van de gegevens uit de scheepssol- dijboeken uit het archief van deze kamer die binnen het Euregioproject 'Uitgevaren voor de Kamer Zeeland' in een database zijn ingevoerd. In 2006 waren wij te gast bij het rijksarchief Beveren-Waas en spraken wij over verdwenen cultuurlandschappen in het grensgebied van Nederland en Vlaanderen en werd het pro ject 'Archieftrein in Waasland' gepresenteerd. Terneuzen was in 2007 de plaats van samenkomst. Daar hebben we ons verdiept in het archiefbeheer bij de gemeente Terneuzen en de externe hos ting van archief- en beeldcollecties via het automatiseringsprogramma Mais-Flexis. Daarnaast werd de via subsidiëring van de Euregio Scheldemond tot stand geko men documentaire Zeeuwsch-Vlaanderen Nederlandsch! over de annexatie- en anti- annexatiebeweging in 1918-1919 ver toond, toen Zeeuws-Vlaanderen zich te weer stelde tegen de Belgische claims na de Eerste Wereldoorlog om Zuid-Limburg en Zeeuws-Vlaanderen bij België in te lij ven. Deze beoogde inlijving was bedoeld als compensatie voor het leed dat hen in deze oorlog was overkomen ten koste van Nederland, dat zo trouweloos aan de geallieerde zaak neutraal was gebleven en volgens de Belgen daar zelfs in hoge mate van geprofiteerd had. Edisonweg 50 d 2952 AD ALBLASSERDAM Postbus 260 2950 AG ALBLASSERDAM Tel.+078-69 31 300-Fax+31 (0)78-69 31 123Mnfo@gmsnl.conrwww.gmsnl.com D o cumen ten Wacht 16 uren deskundige beredderingshulp, inpakmaterialen, 1 transport met eigen geklimatiseerde bus, 1 maand opslag in onze shockfreezer, schaderapport opmaken voor o.a. de verzekering DocumentenWacht is een service van Restauratie atelier DocumentenWacht is de officiële partner van Isotron Sterken BV en gericht op schadepreventie Nederland BV voor gammabestraling voor de gehele Culturele en Administratieve sector in de Benelux en Duitsland. I Gedrukte boeken Ingebonden handschriften Losbladige handschriften DTB-boeken Registers burgelijke stand Notariële protocollen Foto's Prentbriefkaarten Tijdschriften Kranten Technische tekeningen Op onze website vindt u een overzicht van de mogelijkheden die GMS biedt. Alle middelen, kennis en ervaring worden door GMS ingezet bij het digitaliseren van archiefcollecties - zeker als het gaat om cultureel erfgoed. Unieke en dus kostbare archiefstukken die met de grootst mogelijke zorg moeten worden behandeld en waarbij uiterst hoge eisen worden gesteld aan het digitaliseren. Bureau Metamorfoze van de Koninklijke Bibliotheek heeft GMS erkend als een kwalitatieve en deskundige digitaliseringspartner. Een bevestiging van onze kennis en kunde, die al onze klanten de garantie geeft van kwaliteitswerk. Engelanderholt 3, 7361 CZ Beekbergen T. 055-5423147 F. 055-5430614 E. info@sterken.nl Meer informatie op: www.documentenwacht.nl www.sterken.nl www.isotron.com Dienstverlening en kerkelijke archieven februari 2009 Grensoverschrijdend Roelof Koops is directeur van het Zeeuws Archief en voorzitter van het Vlaams-Zeeuws Archivarissenoverleg. archievenblad Onderzoeken documentaire

Archievenblad | 2009 | | pagina 12