yan Streekarchivariaat De Liemers en Doesburg Adjunct Streekarchivaris m/v (28-36 uur per week) niging van archivarissen in nederland KVAN nieuws S@P Jaarverslag 2007 In 2007 heeft de Stichting Archiefpubiicaties (S@P) met name op organisatorisch vlak een aantal belangrijke stappen gezet. Begin 2007 is er op een strategiemiddag een aantal beleidspunten geformu leerd die hieraan ten grondslag lagen. Deze punten hebben gestalte gekregen in het beleidsplan 2008- 2010, waarin ook het redactiestatuut en het com municatie- en PR-plan zijn opgenomen. Een van de grootste successen van het afgelopen jaar is de realisatie van de webwinkel op www.archiefpubli- caties.nl. Het afhandelen van bestellingen en voor raadbeheer is daarmee een stuk professioneler en eenvoudiger geworden. In 2007 zijn er geen nieuwe publicaties versche nen. Door omstandigheden is de voortgang van het jaarboek Openbaarheid en het tweede Archiefschoolschrift (over archiefrecht) gestagneerd. Het feit dat er geen nieuw jaarboek gepresenteerd kon worden in 2007 was voor het bestuur aanlei ding om met verschillende redacties tegelijkertijd te werken. Met dat besef en initiatieven van buitenaf die op het juiste moment kwamen, zijn we in de loop van vorig jaar daarom met een aantal nieuwe jaarboektrajecten van start gegaan. Daardoor kun nen in 2008 de jaarboeken 2006, 2007 en misschien zelfs al 2008 gepresenteerd worden. Wel is er in 200 7 een herdruk van de Archiefterminologie ver schenen, nadat de eerste oplage was uitverkocht. Het boekjaar 2007 is met een negatief resultaat afgesloten. Dat komt doordat er een relatief grote hoeveelheid gratis publicaties is verstrekt. Er is echter ook een financiële meevaller aan het licht gekomen. Er bleek namelijk nog een rekening van S@P te bestaan waarvan we eerst niet op de hoogte waren. Die rekening wordt opgeheven en het bedrag dat daarmee vrijkomt kan het negatieve resultaat voor komend boekjaar weer rechttrekken. Tot nu toe heeft de S@P de voorraad op de balans altijd weggeschreven tegen kostprijs. In de toe komst gaan we die voorraad jaarlijks afschrijven. Er zijn in totaal 173 publicaties verkocht. Het Jaarboek 2004 (Selectie) verkocht met 56 exempla ren het best, daarna Jaarboek 2001 (Toegang) en Jaarboek 2005 (Audiovisueel), met respectievelijk 34 en 32 exemplaren. Bert de Vries trad in 2007 af als voorzitter van de S@P. Hij heeft zich vanaf 2001 actief ingezet voor de Stichting. In zijn plaats werd Yvonne Bos-Rops tot voorzitter benoemd. In 2007 bestond het bestuur voorts uit Simon Tjaarda (penningmeester), Jorien Weterings (secretaris), Hans Waalwijk (lid), Jelika Thomas (lid) en Hanno de Vries (lid). De jaarreke ning en het jaarverslag over 2007 zijn te downloa den op www.archiefpublicaties.nl Ketelaarlezing 2008 Openbaarheid Privacybescherming in het Verenigd Koninkrijk Op woensdag 1 oktober vindt op het Nationaal Archief voor de zesde keer de Ketelaarlezing plaats. Deze wordt uitgesproken door mr. Richard Thomas, Information Commissioner van het Verenigd Koninkrijk. De Information Commissioner ziet toe op een juiste toepassing van de Britse Freedom of Information Act en de Data Protection Act. Hij heeft een onafhankelijke status en rapporteert direct aan het Britse parlement. De lezing van Richard Thomas gaat in op de uitvoering van de Britse wet en recente praktijkervaringen. Tevens zal hij ingaan op wat de Nederlandse overheid en het Nederlandse archiefwezen kunnen leren van de Engelse ervaringen met openbaarheid. De lezing vindt plaats in de aula van de Koninklijke Bibliotheek om 15.00 uur. De voertaal van de lezing en discussie na afloop is Engels. De Ketelaar-lezing maakt dit jaar onderdeel uit van de 'Week van het Nationaal Archief (28 september- 2 oktober). In deze week zullen actuele thema's die voor het Nederlands archiefwezen van belang zijn aan bod komen. Deze thema's zijn onder andere: fotografie en digitalisering, openbaarheid en priva cybescherming, Hollandse of Nederlandse geschie denis? en Oostzeehandel en het nieuwe Europa. Minister Ronald H. Plasterk zal op 28 september de Week openen. U kunt zich voor de Ketelaarlezing aanmelden door te mailen naar lezing@nationaal- archief.nl. Aanmelding geschiedt op volgorde van binnenkomst. Na afloop is er discussie (16.00 uur) en een borrel (17.00 uur). Voorafgaand aan de lezing vindt de algemene leden vergadering van de KVAN plaats (13.30-14.30 uur). 1. Opening 2. Notulen Algemene Ledenvergadering 3 juni 2008 3. Mededelingen 4. Bestuurssamenstelling 5. Voordracht tot studentlid: drs. Hella Brandt 6. Herbenoeming: drs. Klaartje M. Pompe 7. Kascontrole 2009, samenstelling kascommissie 8. Wijzigingen Huishoudelijk Reglement 9. Themabijeenkomsten 10. Nieuws uit de commissies/secties 11. Rondvraag 12. Sluiting Leden van de KVAN kunnen de vergadering kos teloos en zonder aanmelding vooraf bijwonen. Nadere informatie: www.kvan.nl. KVAN Nieuws Bureau KVAN Redactie Archievenblad 51 - - - - - Het streekarchivariaat De Liemers en Doesburg is sinds 1959 een afzonderlijke gemeenschappelijke regeling en beheert de archieven van vier gemeenten in de Liemers (Duiven, Rijnwaarden, Westervoort en Zevenaar), het archief van de gemeente Doesburg en de archieven van de voormalige gemeenten Didam en Wehl (thans behorend tot respectievelijk Montferland en Doetinchem). Het bestuur wordt gevormd door vertegen woordigers uit de deelnemende gemeenten. De belangrijkste ontwikkelingen voor de komende jaren zijn: verdere digitalisering van de archieven en collecties m.b.v. de ruim twintig vrijwilligers en de samenwerking met andere erfgoedinstellingen. Wij bieden je een interessante baan met een grote mate van zelfstandigheid in een kleine organisatie als: Functie inhoud Als adjunct-streekarchivaris beheer je de overgedragen archieven van de deelnemende gemeenten en hou je toezicht op het beheer van de niet overgedragen archieven. Je geeft advies en rapporteert over archief- en informatiebeheer. Je levert een bijdrage in de beleidsontwikkeling en de bestuursadvisering van het streekarchivariaat. Het begeleiden, motiveren en stimuleren van medewerkers en vrijwilligers bij de uitvoering van projecten is een onderdeel van de functie. Verder ben je mede verantwoordelijk voor de dienstverlening in de studiezaal. Functie-eisen Je bent in bezit van het diploma Archivistiek A of B. Je hebt kennis en ervaring op het terrein van archiefbeheer, (streek)geschiedenis en historisch onderzoek. Verder heb je sterke affiniteit met inspectietaken. Je hebt kennis en ervaring op het gebied van auto matisering en digitalisering en je hebt een dienstverlenende instelling. Arbeidsvoorwaarden Afhankelijk van opleiding en ervaring bedraagt het salaris maximaal 3.418,00 bruto per maand (indicatieve functieschaal 9) op basis van een 36-urige werkweek. Verder hebben wij uitstekende arbeidsvoorwaarden. inlichtingen Als je nog vragen hebt over de functie kun je contact opnemen met Alex Koster, adjunct streekarchivaris, tel.nr. 0313-481319. Voor algemene vragen over de procedure kun je contact opnemen met Annemarieke Heijjer, medewerkster P&O, tel.nr. 0316-595359. Sollicitaties Belangstellenden worden verzocht een sollicitatiebrief vóór 6 oktober a.s. te zenden aan het streekarchivariaat De Liemers en Doesburg t.a.v. stafafdeling P&O van de gemeente Zevenaar, Postbus 10, 6900 AA Zevenaar. Je sollicitatie per e-mail sturen kan natuurlijk ook: a.heijjer@zevenaar.nl. archivarissen Agenda Bureau Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland. Voor informatie over de KVAN, bestelling van publicaties,aanmelding voor activiteiten en wijzigingen in de ledenadministratie kunt u contact opnemen met het bureau. Kopij voor het Archievenblad, berichten voor deze rubriek en mutaties in de Almanak van het Nederlands Archiefwezen kunt aan het bureau van de KVAN doorgeven. Markt I 681 I CG Arnhem Tel.: (026) 352 16 05 E-mail: bureau@kvan.nl Internet: www.kvan.nl Postbank Bureaurekening: 1506908 De KVAN is een beroepsvereniging, die alle mensen verenigt die werk zaam zijn in het archiefveld. Het is geen vereiste dat leden het diploma archivistiek bezitten. Het archiefveld is zo divers, dat mensen met zeer ver schillende achtergrond/opleiding daar in werkzaam zijn.Allen zijn welkom als lid van de KVAN! De Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland stelt zich ten doel de belangen van het Nederlands archief wezen te behartigen en de deskundig heid van archivarissen te bevorderen. De vereniging organiseert onder meer studiedagen, internationale uitwisselingen en buitenlandse ori ëntatiereizen. Leden van de KVAN ontvangen kosteloos het Archievenblad en de Almanak van het Nederlands Archiefwezen. Student-leden en begin nende beroepsbeoefenaars kunnen tevens lid worden van de Sectie Nieuwe en Aankomend Archivarissen en Informatiespecialisten (SNAAI). De contributie voor het lidmaatschap van de KVAN bedraagt 64,50 per jaar (een hogere bijdrage is welkom). De contributie voor een student-lid bedraagt 19,50 per jaar. september 2008 archievenblad

Archievenblad | 2008 | | pagina 25