Omdat het SCcMVIGn gebonden documenten in kleur veei eenvoudiger en slimmer kan PS7000CMK2 nu A2++ management The essentials of i KONICA MINOLTA zochte durven wi j nog geen con clusie te trekken over een al dan niet geslaagde operatie, hoewel er een doorgaans positief beeld uit de *"«-B. antwoorden naar voren komt. Om de vraag adequaat te kunnen beantwoorden zou den we enkele andere vragen nog onderzocht willen zien. De vragen zijn aangevuld met de opmerkingen uit de discussie op onze presentatie. Hopelijk pakt een student het onder werp nog eens op voor een onderzoeksscriptie als de RHC's nog wat verder doorontwikkeld zijn. Beslaan niet teveel RHC's alleen nog het archiefveld? Is het wel zinvol dat RHC's alleen gericht zijn op erfgoed of zou ook het hele veld van records continuüm er in besloten Vervolg van pagina 11 echter positief over, maar we hoorden ook: "De storingen komen niet voort uit de verschillende bloedgroepen". We lezen uit de antwoorden dat het meestal meer met de persoon te maken heeft dan met het fusietraject. "Vind je het aantal fte's voldoende?" Nee, niet voor de realisatie van de ambities; ja, voor de primaire taken, maar dan is wel een herschikking nodig. Opmerkelijk is dat men vindt dat er door de reorganisa tie of fusie geen koppen zijn gesneld, hoe wel een enkeling voortijdig vertrek wel zo interpreteert. Over het publiek hadden we twee vragen: "Kun je iets zeggen over de reac ties van klanten?" en "Leidt de aard van het RHC volgens jou tot meer afstand tot de klant?". Op de eerste vraag is algemeen de reactie dat de klanten positief reageren door een sterkere internetsite en door dat de informatie centraler en dus breder beschikbaar is. Toch zijn er ook wel men sen afgehaakt door een formelere en zake lijkere dienstverlening. En het publiek ziet de dienst meer als iets van de grote stad. Op de tweede vraag wordt unaniem geantwoord dat er juist meer contact is met de klant. archieven maar ook voor andere zaken als documentatie, museale objecten of overig erfgoed? Wat zijn RHC's überhaupt: welke taken en ambities zijn nodig om je een RHC te noemen? Is de term ook voor de smalle RHC's gerechtvaardigd, die alleen met archieven bezig zijn? Hoe staat het met wetenschappelijk historisch onder zoek? Moeten sommige RHC's daarvoor niet verder fuseren? Het laatste woord over RHC's zal dus zeker nog niet geschre ven zijn. Het onderzoekje van de redactie vraagt dus om een vervolg! Hopelijk pakt een student het onder werp nog eens op voor een onder zoeksscriptie als de RHC's nog wat verder doorontwikkeld zijn. Op basis 1 van het onder moeten zijn? Is het door de directeuren genoemde effect van een 'sterke organisa- tie' niet relatief? Zijn ze er financieel wel zoveel beter van geworden? Is het waar dat de organisatie beter ,-^i zou kunnen opereren als ig|jjS!pZ' deze uit het publieke bestel gehaald wordt? Moet de S manager wel per se een gediplomeerd archivaris zijn? En is de Archiefwet (of een Informatiewet) nog wel nodig? Wat is nodig om wel in wetgeving te j; - .3MWB3 regelen, niet alleen voor Hoe de Konica Minolta PS7000CMK2 uw scanproblemen oplost. Over de reacties van het publiek Tresoar in Leeuwarden met directeur Bert Looper (foto Tresoar/Jan Kalma). RHC's een succes? Jac. Biemans is werkzaam als medewerker Educatie en Public Relations bij het Stadsarchief in 's-Hertogen- bosch en is redacteur van het Archievenblad; Roelof Braad is stadshistoricus bij Rijckheyt in Heerlen en hoofdredacteur van het Archievenblad. Het scannen van gebonden documenten is nu eenmaal een lastige klus. Geopende boeken zijn zwaar en moeilijk plat op een scanner te leggen. Gebonden boeken dreigen al snel te beschadigen en teksten en afbeeldingen in de rug van het boek vervormen. Maar niet met de nieuwe PS7000CMK2 Deze scant boeken van bovenaf en corrigeert auto matisch de kromming in de rug. Of het origineel nu zwart-wit of in kleur is, een standaard of afwijkend formaat heeft. De PS7000CMK2 zorgt eenvoudigweg voor de best denkbare reproductie. Meer weten over deze slimme bookscanner? Kijk op www.kn.nl of bel GRATIS 0800 - 022 21 41. Het Regionaal Historisch Centrum Eindhoven met directeur Marcel Duijghuisen (foto Regionaal Historisch Centrum Eindhoven/ Loes Heuvelmans). KN bv, Postbus 237, 1170 AE Badhoevedorp, telefoon 0800 - 022 21 41, fax 020 - 658 41 60, e-mail: info@kn.nl Exclusive Distributor archievenblad

Archievenblad | 2008 | | pagina 6