gemeente Sittard-Geleen de krachten gebundeld ARCHIEFINSPECTEUR (m/v) -Geleen Sittard-Geleen, de op een na grootste stad van Limburg, heeft stevige ambities. We investeren o.a. in bedrijvigheid, woningbouw, cultuur, landschap, onder wijs, sport en zorg. In Sittard-Geleen moet je kunnen werken, wonen en ontspannen. Dat is onze missie. Kortom: er wachten ons stevige uitdagingen. Uitdagingen die wij vol enthousiasme aangaan. Samen met burgers en partners bundelen wij de krachten en maken wij Sittard-Geleen. Lef, durf en passie. Dat zijn de kernwoorden waar onze gemeentelijke organisatie voor staat. Integer en met de blik naar buiten reageren we op de wijzigende vraag en maatschappelijke omstandigheden. Wij leveren producten die de inwoners verlangen en waar de stad en verschillende wijken behoefte aan hebben. Bij ons werk je met plezier en kun je je talenten ontwikkelen. Bundel jij samen met ons de krachten? (32.4 uur per week) archieven en collecties Vervolg van pagina 41 staan verder publicaties van Baillargeon, Barry, Benedict, Michael Cook, Couture en Martineau. Deze rubriek begint met Carel Bloemens klassieke artikel uit 1947, Het historisch motief als criterium voorde ver nietiging van archivalia, en eindigt (voorlo pig!) met het rapport van de commissie- Jeurgens Gewaardeerd Verleden (2007). Daar tussenin vele Nederlandstalige, Duitse en Engelse artikelen, maar ook bundels, zoals het Discussiedossier archiefvernieting (1993), het huldeboek voor Griet Maréchal Archiefselectie in Vlaanderen: de proef op de som? (2003) en het S@P-jaarboek Selectie (2005). Drie artikelen zijn genomineerd voor een herdruk (zie kader). Ook in het digitale tijdvak blijven enkele teksten over het klassieke toegan kelijk maken tot de canon behoren: behal ve de Handleiding (1898 en de heruitgave in 1998), Van der Gouw, Inleiding tot de archivistiek (1955), Formsma, Het inventa riseren van archieven (1973) en Mentink, Inventariseren een moeilijk vak? (1973). De door hen gevestigde tradities werden door Herman Coppens gecodificeerd in 1997. In de bibliotheek van de archivaris horen ook onder meer de ICA-standaar- den, het S@P-jaarboek Toegang (2001) en de drie te herdrukken artikelen van MacNeil, Yakel, Heyrman en Nelissen. Heeft u alle vier lexica van Neder landse en Vlaamse archiefterminologie uit 1962, 1983, 2003 en 2004 in de boe kenkast? Wij stellen voor deze rubriek de Vlaamse bundel Bewegend geheugen (2004) en het S@P jaarboek Audiovisueel (2006) voor. Het handboek van Shepherd en Yeo (2003) komt voor, naast verscheidene recente, maar toch al klassieke teksten aangaande digitalisering (Barata, Boudrez, Veile) en echte klassiekers van de hand van Bearman, Bikson en Frinking, Hedstrom en anderen. De handelingen van het DLM-Forum 2002 en de in hetzelfde jaar verschenen studie van Duranti, Eastwood en MacNeil, Preservation of the Integrity of Electronic Records, behoren gelezen en her lezen te worden. Ook teksten over de vorming van archie ven in hun sociale context komen in deze rubriek: de te herdrukken tekst van Ciaran Trace is daarvan een voorbeeld, naast het boek van David Levy, Scrolling Forward: Making Sense of Documents in the Digital Age (2001). Twee studies, geschreven in opdracht van Unesco, openen deze rubriek: Michel Duchein, Obstacles to the Access, Use and Transfer of Information from Archives (1983) en Hugh Taylor, Archival Services and the Concept of the User (1984). De S@P-jaar- boeken Toegang 2001) en Archiefgebruikers (2004) horen in de bibliotheek van de archivaris, naast een klassieke tekst als David Bearman, User presentation langu age in archives (1989-1990) en recentere artikelen als Griet Maréchal, 'Vrienden en archiefdiensten' (2004) en Gustaaf Janssens, 'Dienstverlening in het archief (2007). Schroomt u niet om boeken en artike len die u als klassieke teksten in de biblio theek van iedere archivaris wenst aan ons door te geven: d.m.m.scholler@vhic.nl. We zijn ook benieuwd wat u ervan vindt als we proberen, na verschijning van het jaarboek, de bibliotheek van klassieke tek sten voort te zetten en up to date te hou den op internet. Een canon moet immers mee veranderen met de verandering van de professie en de samenleving waarin zij opereert! 43 Gemeente Informatie Over de inhoud van de functie kunt u contact opnemen met de heer Peer Boselie, Stadsarchivaris, tel. 06-51569533. Bij vragen over de procedure kunt u contact opnemen met mevrouw Relinde Zits, HRM-adviseur, tel. 046-4777463. Reactie U kunt, tot uiterlijk 2 weken na verschijnen van dit blad, uw brief met C.V. mailen naar: lne.deVos@sittard-geleen.nl o.v.v. de functiecode 1350006 Het Stadsarchief Sittard-Geleen beheert met name de openbare, oudere archieven van lokale overheden en van particulieren van de gemeenten Sittard-Geleen, Beek, Stein en Schinnen. Daarnaast beheert het Stadsarchief collecties met aanvullende bronnen over de geschiedenis van de regio. Als archiefinspecteur houdt u toezicht op het beheer van nog niet overgebrachte archieven. Daarnaast adviseert en rapporteert de inspecteur over archief- en informatiebeheer, m.n. over vernietiging, overbrenging, uitlening en vervreemding van archiefbescheiden. U initieert het intergemeentelijk overleg van archiefbeheerders van 'nog niet overgebrachte archieven' en maakt beleid op het gebied van informatiebeheer. Daarnaast levert u een bijdrage aan de jaar- en meerjarenplanning. U beschikt over een HBO werk- en denkniveau met een ruime werkervaring. U bent in het bezit van het diploma archivistiek B dan wel middelbaar archiefambtenaar met SOD I en II. Verder bent goed ingewijd in administratieve werkprocessen en heeft u belangstelling voor moderne archiefvorming en - verzorging. Competenties: doelgericht, initiatieven nemen, plannen en organiseren, analyseren en communiceren, Schaalindicatie Schaal 10 max. 3719 bij 100% 7 Acquisitie, waardering en selectie 8 Toegankelijk maken 9 Archiefterminologie ïo Audiovisueel archief ïi Records Management 12 Gebruik En verder? Eric Ketelaar is hoogleraar Archiefwetenschap aan de Universiteit van Amsterdam (Mediastudies) en aan Monash University, Melbourne. Herdrukken van klassieke artikelen in het S@P-jaarboek (concept) 1 Algemeen - Hugh Taylor, 'My Very Act and Deed': Some Reflections on the Role of Textual Records in the Conduct of Affairs (1988) 2 Archivistiek: grondslagen - lames O'Toole, On the idea of unique ness (1994) - Elio Lodolini, Respect des fonds et principe de provenance. Histoire, théo- ries, pratiques (1995) - Theo Thomassen, Archivists between Knowledge and Power. On the indepen dence and autonomy of archival science and the archival profession (1999) - Terry Cook, Archival science and post modernism: new formulations for old concepts (2001) - Ann Gilliland and Sue McKemmish, Building an Infrastructure for Archival Research (2004) 3 Archiefgeschiedenis en -organisatie - Judith Panitch, Liberty, Equality, Posterity? Some Archival Lessons from the Case of the French Revolution (1996) 4 Archief en maatschappij - Ann Stoler, Colonial Archives and the Arts of Governance (2002) - Jacques Derrida, Jacques. Archive Fever. A Seminar (2002) - loan Schwartz and Terry Cook, Archives, Records, and Power: The Making of Modern Memory (2002) - Barbara Craig, Selected Themes in the Literature on Memory and Their Pertinence to Archives (2002) 7 Acquisitie, waardering en selectie - Gerald Ham, The archival edge (1975) - Helen Samuels, Who Controls the Past (1986) - Sue McKemmish, Evidence of me... (1996) 8 Toegankelijk maken - Heather MacNeil, The context is all: describing a fonds and its parts in accordance with the rules for archival description (1992) - Elizabeth Yakel, Archival Representation (2003) - Peter Heyrman en Marc Nelissen, De lettersoep voorbij. Naar een inter nationaal genormeerde en contextuele archiefbeschrijving (2007) 11 Records Management - Ciaran Trace, What is recorded is never simply 'what happened': record keeping in modern organizational culture (2002) juli 2008 archievenblad

Archievenblad | 2008 | | pagina 21