Scmpomt @llBi digit Group Bookkeeper' PreservationTechnologies A WORLD LEADER IN PAPER PRESERVATION Documentair Informatie Management Preservation Technologies B.V. voor: massa-ontzuring van archiefmateriaal, boeken, kranten, posters, prenten, tekeningen etc. door middel van de beproefde Bookkeeper methode Vriesdrogen van nat papier Herverpakken in zuurvrij material Verkoop ontzuringssprays en spraysystemen Ontsmetten en reinigen Verkoop en administratie Pluim-es 18 - 2925 CM Krimpen aan den IJssel Tel.: 0180 521188 GSM: 0653672024 Fax: 0180 525400 E-mail: johnvandorsten@ptbv.nl Productie Middenweg 576B - 1704 BR Heerhugowaard Tel.: 072 5724330 Fax: 072 5724331 - Archiefbewerking - Tijdelijke ondersteuning - Begeleiding implementeren en optimalisering DMS systemen - Advisering - Scan-voorbereiding, -begeleiding en uitvoering van digitaliseringprojecten Voor inlichtingen over onze dienstverlening neem contact op met: DIM CONSULT Wold 20-38 8225 AW Lelystad Tel: 0320-222806 www.dimconsult.nl E-mail: info@dimconsult.nl burgerlijke stand Vervolg van pagina 37 rondom culturele diversiteit of Mooier Nederland." En op een gegeven moment kwam Erfgoed Nederland, ook weer ongepland, voorbij? Wat is je uitdaging daar nu? "Zeven jaar DIVA en nu sinds 2007 Erfgoed Nederland. In feite een logisch vervolg. Meer samenhang, meer samen werking en een integrale erfgoedbenade ring. Stimuleren van cultureel vermogen, dat vind ik voor ons nu de belangrijkste opgave. In de erfgoedsector is zo veel mogelijk. De belangstelling onder de Nederlandse bevolking voor geschiede nis is enorm. Er zijn bijna 200.000 actieve vrijwilligers werkzaam in de erfgoedsec tor: van monumentenzorg tot archieven, van musea tot archeologie. Grote thema's als de snel veranderende samenstelling van de bevolking, de Europese eenwor- ding, de 'verrommeling' van het land schap, de 40 wijken van Vogelaar: het zijn thema's waar erfgoedinstellingen echt een maatschappelijke rol bij kunnen en moe ten spelen. Ik verwacht dat we als Erfgoed Nederland daar aan kunnen bijdragen." Hoe stel je je dat dan concreet voor? "Nou, bijvoorbeeld door meer debat te stimuleren, meer aandacht te geven aan ontwikkelingen in het buitenland, gericht onderzoek te doen, bevorderen van samenwerking tussen de verschillen de erfgoedsectoren. De afzonderlijke sec toren kunnen nog veel van elkaar leren. Archieven lopen echt voorop bij de digi talisering van informatie. Musea zijn sterk in pr en promotie, archeologen hebben een prima kwaliteitssysteem ontwikkeld, monumentenorganisaties laten zien hoe belangrijk het particulier initiatief binnen de erfgoedsector is. Voor elke stad en dorp in ons land biedt erfgoed volop de moge lijkheid voor 'cultureel burgerschap', zoals de Raad voor Cultuur dat zo mooi noemt. Maar dat vraagt van erfgoedinstelling ook veel: meer samenhang, meer maatschap pelijke betrokkenheid, meer internatio naal perspectief." Een bevlogen oud-archivaris met een nieuwe missie? "Je begrijpt dat ik het bij Erfgoed Nederland erg naar mijn zin heb." utilize your knowledge Digitalisering backlogscanning Automatische factuurherkenning en -verwerking Alle gewenste formaten en documentsoorten Zwart/wit of (sterk gecomprimeerde) kleurenscans Scanning op locatie of extern Scanning on Demand (SoD) i.c.m. archiefopslag Beheer van uw digitale archief via ons ASP-model tel: 045-5640054 fax:045-5331995 info@scanpointnl.nl www.scanpointnl.nl van bilsen consultancy Archiefbewerking Advisering Interim- project management Detachering Opleiding Applicatiebeheer Implementatie DMS RMS Van Bilsen Consultancy en Scanpoint Nederland zijn onderdeel van de Samen sterk in Document Management! tel: 045-5691584 fax:045-5331995 info@vanbilsenconsultancy.nl www.vanbilsenconsultancy.nl Ganzepoolö - 6443 WZ Brunssum PIM 1 J CONSULT Een van de spraakmakende activiteiten van Erfgoed Nederland: de Erfgoed arena (foto Erfgoed Nederland). april 2008 archievenblad De fraaie voorgevel van Erfgoed Nederland aan de Herengracht in Amsterdam (foto Erfgoed Nederland). Jac. Biemans is medewerker Educatie en Public Relations bij het Stadsarchief 's-Hertogenbosch en redacteur van het Archievenblad.

Archievenblad | 2008 | | pagina 19