Regionaal Archief West-Brabant gaat verhuizen DISC B(l)oeiende ontdekking Paraplu overeenkomst archive HM Calamiteitenservice, zorg en beheer Nu ook geconditioneerde opslag voor archieven en museumobjecten in onze beveiligde archiefbunker Een beredderingsabonnement op DocumentenWacht voor slechts 28,75 per jaar gedekt bij een calamiteit: BECIS is uw partij voor: digitale archiefsystemen DISC The innovator in Optical Storage nieuws uit het veld Onlangs werd het gloednieuwe pand van het Regionaal Archief West- Brabant (RAWB) opgeleverd. Die nieu we, moderne huisvesting in Oudenbosch vervangt het historische pand in Zevenbergen, waar het RAWB gedurende twintig jaar gehuisvest is geweest. Het oude gebouw was drin gend aan vervanging toe: drie jaar gele den werd het kelderdepot reeds afge keurd vanwege vochtproblemen en de resterende nog wei geschikte opslag ruimte was verre van toereikend voor opname van de ingevolge de Archiefwet 1995 over te brengen archieven van de aangesloten gemeen ten en waterschap. Kortom: zowel kwa litatief als kwantitatief was een nieuw gebouw noodzakelijk. Dat nieuwe gebouw is er nu, het voldoet aan alle eisen die aan een archiefgebouw mogen en moeten worden gesteld. De capaciteit van de bewaarplaatsen is vol doende voor de komende veertig jaar. De ruimten voor bezoekers en personeel zijn functioneel, doelmatig en ogen modern. Studiezaal en kantoren 'bulken' als het ware van aansluitpunten voor pe's en andere apparatuur. Dat is nodig ook, omdat het RAWB de primaire genealogi sche bronnen (Doop-, Trouw- en Begraafregisters en registers Burgerlijke Stand) op de eigen website heeft staan. Bezoekers raadplegen die documenten dus op het beeld scherm van de pc en niet meer op de micro fichereaders. De aan blik van de nieuwe studiezaal doet dan ook meer denken aan een internetcafé. Vanaf 20 juni aan staande gaan de deu ren van het nieuwe archiefgebouw open voor het publiek. De officiële opening is voorzien op 8 september 2006. Het Regionaal Archief West-Brabant beheert de archieven van de gemeenten Etten- Leur, Haiderberge, Moerdijk en Zundert en van (een deel van) het waterschap Brabantse Delta. Het nieuwe adres wordt: Beukenlaan ld, 4731 CD te Oudenbosch, tel. (0165) 331 283. De website van het RAWB zet u onder favorieten met www.regionaalarchiefwestbrabant.nl. Workshop 'Gezien én gelezen' In The Garden, het tijdschrift van de Royal Horticultural Society, stond een opmerkelijk bericht. In het Nationaal Archief van Groot- Brittannië zijn enveloppen met 200 jaar oude zaden aangetroffen. De enve loppen zaten in een notitieboek en een portefeuille van Jan Teerlink uit Vlissingen, in dienst van de Neder landse Admiraliteit. Vermoedelijk heeft hij de zaden verzameld in Kaap de Goede Hoop, Zuid-Afrika. Op weg naar huis werd zijn schip in 1803 in beslag genomen door de Britten. Het gaat om meer dan dertig soorten zaden, waarschijnlijk van onder ande re Protea cynaroides (Koningsprotea, de nationale bloem van Zuid-Afrika), Protea speciosa (een bebaarde Protea) en Ursinia cakilefolia (Glansoog- bergmagriet). Pogingen zullen worden ondernomen om de zaden te laten ont kiemen, waarna men zeker zal weten om welke planten het gaat. Dit zal ge beuren bij de Royal Botanie Garden's Millennium Seed Bank in Wakehurst Place, West Sussex. Meestal is het lastig om dusdanig oude zaden te laten ontkie men, maar men heeft goede hoop aange zien de bewaarcondities bij het Nationaal Archief erg goed zijn geweest. De agenda van de gemiddelde archiefmedewerker is overvol. Cursussen, congressen en studiedagen volgen elkaar in hoog tempo op. Interessante work shops schreeuwen om aandacht, maar moeten deze vaak delen met een veelkleu rig aanbod van bijeenkomsten. Sommige workshops gaan op deze manier aan de aandacht voorbij. Daarom komt Happy User, de experts op het gebied van usabili ty van archiefsites, met de Summer Schooi. Wanneer de collega's met vakantie zijn en het bureau ai twee keer is opge ruimd, kunt u deelnemen aan de work shop 'Gezien én gelezen'. In de workshop leert u teksten maken die passen bij het medium beeldscherm en bij uw doel groep. Ook leert u wat het effect is van vormgeving op de aandacht en het leesge drag van een bezoeker. De workshop wordt tweemaal gegeven, op 6 juli en 7 september. U kunt zich bij DIVA aanmel den voor deelname aan deze workshop. ;c:js-^~sggg£si; Documenten acht 16 uren deskundige beredderingshulp, inpakmaterialen, 1 transport met eigen geklimatiseerde bus, 1 maand opslag in onze shockfreezer, schaderapport opmaken voor o.a. de verzekering DocumentenWacht is een service van Restauratie atelier Sterken BV en gericht op schadepreventie I 1A DocumentenWacht is de officiële partner van Isotron Nederland BV voor gammabestraling voor de gehele Culturele en Administratieve sector in de Benelux en Duitsland. isotron Engelanderholt 3, 7361 CZ Beekbergen T. 055-5423147 F. 055-5430614 E. info@sterken.nl Meer informatie op: www.documentenwacht.nl www.sterken.nl www.isotron.com Interim Personeel: Interim- en project management: Advisering; Digitalisering Archiefbewerking: Projecten Meer weten? Op onze website vindt u een overzicht van onze diensten en producten. Voor een vrijblijvend gesprek of een offerte kunt u bellen met: 020-4031147. BECIS, informatiespecialisten van deze tijd. Postbus 36079 1020 MB Amsterdam 020-4031147 I www.BECIS.NLlinfo@becis.nl De optische Library systemen van DISC bieden u een perfecte oplossing voor het duurzaam en authentiek archiveren van al uw digitale informatie. Volledig automatische opslag van uw documenten op DVD-R of Blue-laser (BD) schijven in een robotgestuurd systeem. Opslagcapaciteiten van 500GB tot maar liefst 35TB Bewaartermijn 30 tot 50 jaar Altijd toegankelijk en converteerbaar naar nieuwe technologie. Gemakkelijk te integreren in uw netwerk omgeving. Wij werken met bijna alle collectie registratie en archief software pakketten. DISC Nederland BV Lange Slagen 34 4823 LJ Breda 076-5414360 www.disc-nederland.nl sales@disc-nederland.nl ti Yolande Kortlever (Bron: The Garden. Journal of the Royal Horticultural Society, Volume 131, part 4, April 2006, p. 226.) archievenblad mei 2006

Archievenblad | 2006 | | pagina 4