Omdat het SCdlMGn van boeken in kleur veel slimmer kan Conserveringsproject audiovisueel erfgoed Limburg: een kleurrijke vertoning 'r - V. v yf 150 jaar Gemeentearchief Rotterdam in 2007 KON ICA MINOLTA Hoe de Konica Minolta PS5000C uw scanproblemen oplost. The essentials of imaging nieuws In 2006 wordt het eerste grootschali ge conserveringsproject voor regionale en lokale audiovisuele collecties in Nederland afgesloten. Via een bijzondere regeling van de Mondriaan Stichting wor den de film-, video- en geluidscollecties van provinciale instellingen en stedelijke archieven geconserveerd. Het Limburgse aandeel in dit project kwam tot stand door samenwerking van het Limburgs Museum met een zestal archiefdiensten. De provincie Limburg en het Prins Bernhard Cultuurfonds Limburg dragen substantieel bij in de kosten. De eerste opdracht werd in mei 2004 verstrekt en sindsdien zijn bijna driehonderd film- en videotitels veiliggesteld via filmconserve- ring, preventieve behoudswerkzaamhe- den en overschrijving naar digitale video. De producties zijn afkomstig van de archiefdiensten van Venlo, Roermond, Weert, Sittard-Geleen, Heerlen, het Regionaal Historisch Centrum Limburg (collectie Gemeente archief Maastricht) en de col lectie Limburgs Film en Video Archief van het Limburgs Museum. Het gaat dus om geografisch zeer divers materi aal, over uiteenlopende onder werpen en daterend van 1920 tot 1995. Vooral geselecteerd zijn opdrachtfilms, vrij werk van semi-professionele cineas ten en amateurmateriaal. Binnenkort zal in dit verband ook een deel van het televisiear chief van Omroep Venlo worden gedigitaliseerd. In Limburg zijn door de deelname aan dit project definitief de lij nen uitgezet voor een verant woorde omgang met historisch av-materiaal in de regio. Zo zul len na afronding van het pro ject de gemeentelijke filmcollec ties die zijn geconserveerd en ontsloten, worden overgebracht naar het geklimatiseerde depot in het Limburgs Museum. Als provinciaal filmarchief en ken niscentrum zal het museum de deelnemende archiefdiensten ondersteuning blijven bieden in het beheer en de beschikbaar stelling van hun audiovisuele collecties. Het publiek kan nu al A kennis nemen van de eerste resultaten van het conserveringsproject. In de film reeks Limburgs Museum Cinema worden in het Venlose museum en parallel in het Maastrichtse filmtheater Lumière pro gramma's vertoond met Limburgs histo risch filmmateriaal. Onlangs zag het publiek onder meer een verbeterde versie van de gewaagde vakbondsfilm 'Mens en mijn' uit 1963. Het Limburgs Museum en deze zes archiefdiensten bereiden momenteel een gezamenlijke productie voor met zojuist geconserveerde filmfrag menten uit hun collecties, dus beelden die zelden of nooit eerder zijn gebruikt. Deze film wordt in september a.s. op diverse locaties in de provincie vertoond. In 2007 bestaat het Gemeentearchief Rotterdam 150 jaar. Een goede aanleiding om te feesten. Het hele jubileum jaar zal bol staan van de activiteiten. Het gemeentearchief trakteert, maar hoopt ook de nodige cadeaus te mogen ontvangen. 'OP STROOM' is een geschenk waarvan heel veel Rotterdammers blijvend kunnen genieten. Het is een avondvullende film over het dagelijks leven in Rotterdam anno 2007. De financiering van de film is nog niet hele maal rond. Instellingen en bedrijven die als sponsor willen optreden, kunnen contact opnemen met Corinne Boeijinga-Hubers, projectleider 150 jaar Gemeentearchief Rotterdam. Het scannen van boeken is nu eenmaal een lastige klus. Boeken zijn zwaar en geopend moeilijk plat op een scanner te leggen. Gebonden boeken dreigen al snel te beschadigen en teksten en afbeeldingen in de rug van het boek vervormen. Maar niet met de nieuwe Konica Minolta PS5000C. Deze scant boeken van bovenaf en corrigeert automatisch de kromming in de rug. Of het origineel nu zwart-wit of in kleur is, een standaard of afwijkend formaat heeft. De Konica Minolta PS5000C zorgt eenvoudigweg voor de best denkbare reproductie. Meer weten over deze slimme bookscanner? Kijk op www.kn.nl of bel GRATIS 0800 - 022 21 41. tel. 0800 - 022 21 41, fax 020 - 658 41 60, e-mail: info@kn.nl KN bv, Postbus 237, 1170 AE Badhoevedorp, Exclusive Distributor '1 Still uit de film 'mens en mijn' uit 1963. Frank Holthuizen, projectcoördinator april 2006 archievenblad

Archievenblad | 2006 | | pagina 5