Omdat het SCdMIGn van boeken in kleur veei slimmer kan O KONICA MINOLTA Hoe de Konica Minolta PS5000C uw scanproblemen oplost. Groene Hart Archieven Studiezaalbegeleider Het scannen van boeken is nu eenmaal een lastige klus. Boeken zijn zwaar en geopend moeilijk plat op een scanner te leggen. Gebonden boeken dreigen al snel te beschadigen en teksten en afbeeldingen in de rug van het boek vervormen. Maar niet met de nieuwe Konica Minolta PS5000C. Deze scant boeken van bovenaf en corrigeert automatisch de kromming in de rug. Of het origineel nu zwart-wit of in kleur is, een standaard of afwijkend formaat heeft. De Konica Minolta PS5000C zorgt eenvoudigweg voor de best denkbare reproductie. Meer weten over deze slimme bookscanner? Kijk op www.kn.nl of bel GRATIS 0800 - 022 21 41. The essentials of imaging KN bv, Postbus 237, 1170 AE Badhoevedorp, tel. 0800 - 022 21 41, fax 020 - 658 41 60, e-mail: info@kn.nl Exclusive Distributor voor de kloppende historie van de streek Onder de naam Groene Hart Archieven werken de streek- achieven Midden-Holland (Gouda en regio), Rijnlands Midden (Alphen aan den Rijn en regio) en Rijnstreek (Woerden en regio) al een aantal jaren samen. Groene Hart Archieven dienen als historisch documentatie centra voor de omringende regio's. Groene Hart Archieven wil zich verder ontwikkelen als publiekgerichte instelling en zal zich nadrukkelijk gaan richten op een breed publiek. Op de website www.qroenehartarchieven.nl is de nodige informatie te bekijken en op te zoeken. Het streekarchief Rijnlands Midden beheert de overgebrachte archieven van de gemeenten Alphen aan den Rijn, Jacobswoude, Liemeer, Nieuwkoop, Rijnwoude en Ter Aar. Daarnaast heeft het streekarchief een belangrijke taak bij het verwerven en beheren van particuliere archieven en verzamelingen. Tevens omvat de collectie van het streekarchief een uitgebreide bibliotheek en een foto-, prent- en kaart verzameling met betrekking tot het werkgebied. Alle collecties worden beschikbaar gesteld voor een zo groot en breed mogelijk publiek, met als doel het bevorderen van cultuurhistorische interesse en participatie. Momenteel zijn wij op zoek naar een: Voor 36 uur per week 1 fte) De functie: Uitoefenen van toezicht op de studiezaal Verstrekken van inlichtingen uit de archieven en collecties Begeleiden van bezoekers bij historisch onderzoek Beantwoorden van genealogische en historische correspondentie Het verrichten van logistieke werkzaamheden Ook zal de functie bestaan uit: Inventariseren van gemeentelijke en particuliere archieven Coördineren van nadere ontsluitingsprojecten De functie-eisen: HBO denk- en werkniveau Diploma archivistiek B Ervaring in een vergelijkbare functie Affiniteit met lokale en regionale geschiedenis Goede communicatieve en contactuele vaardigheden Enthousiasme en collegialiteit Zelfstandig maar ook in teamverband kunnen werken De beloning: Maximaal 2830,- bruto per maand bij een 36-urige werkweek (schaal 8). Werknemers van het streekarchief zijn in dienst van de gemeente Alphen aan den Rijn en de gebruikelijke rechtspositionele regelingen zijn van toepassing. Inlichtingen: Voor inhoudelijke vragen over deze functie kunt u contact opnemen met Frits de Wilde, streekarchivaris, telefoonnummer 0172-465265. Sollicitaties: Uw schriftelijke sollicitatie kunt u voor 24 december 2005 richten aan de archief commissie van het Streekarchief Rijnlands Midden, Postbus 13, 2400 AA Alphen aan den Rijn.

Archievenblad | 2005 | | pagina 22