Calamiteiten Verzekering Calamiteitenposter Gratis te bestellen .van Calamiteitenservice, zorg en beheer isotron Een beredderingsabonnement op de DocumentenWacht voor slechts 28,75 per jaar gedekt bij een calamiteit: 16 uren deskundige beredderingshulp, inpakmaterialen, 1 transport met eigen geklimatiseerde bus, 1 maand opslag in shockfreezer tot minus 40 graden, schaderapport opmaken voor o.a. de verzekering Bijna 500 instellingen hebben al een calamiteitenverzekering van DocumentenWacht Ondersteuning bij het behoud en beheer van archieven, bibliotheken, collecties en verzamelingen. Diensten DocumentenWacht t/ 24 uurcalamiteitendienst Collectie- en depotinspecties v' Schade rapporten, schade-inventarisatie en restauratieplannen Schimmel-, insectenbestrijding en reiniging van collecties Ontijzeren, ver- en herverpakken Massa ontzuring Geconditioneerde archiefopslag Archief- en bibliotheekverhuizing van stelling tot stelling Wat te doen bij een calamiteit, alle informatie die nodig is om snel en juist te handelen staat op deze poster. U kunt deze poster gratis bestellen bij DocumentenWacht 055-5423147 of www.documentenwacht.nl Engelanderholt 3, 7361 CZ Beekbergen T. 055-5423147 F. 055-5430614 E. lnfo@sterken.nl Meer informatie op www.documentenwacht.nl - www.sterken.nl - www.isotron.com KVAN nieuws archivarissen SNAAI-nieuws SNAAI'en tijdens de KVAN-studiedag 2005 Tijdens de KVAN-studiedag 2005 werd de jaarlijkse ledenvergadering van SNAAI gehouden. De voorzitter heette de aanwezigen welkom. Vervolgens gaf hij aan om snel door de vergadering heen te jagen, het bestuur uit te breiden om daar na over te gaan tot de écht belangrijke zaken. Aldus geschiedde: Claudia Licher had aangegeven niet langer tijd voor SNAAI vrij te kunnen maken wegens drukte met studie en werk. Jorien Weterings, Esmiralda Thieme en Elena Smirnova werden benoemd tot leden van het bestuur. Na de behandeling van acti viteiten en financiën was het na een korte rondvraag tijd voor de discussieses sie van SNAAE SNAAI wilde tijdens haar sessie aandacht besteden aan het archiefonderwijs, omdat dit een thema is dat erg leeft onder de leden. De ervaringen die SNAAI'ers heb ben als ze het werkveld betreden kwamen aan bod. Algemene opvattingen zijn bij voorbeeld dat de werkgever vaak een ver keerd beeld heeft van de opleiding. Dat heeft als gevolg dat de werkgevers teleur gesteld zijn in de werknemers omdat deze bepaalde vaardigheden nog niet blijken te bezitten. Ook worden medewerkers naar een opleiding gestuurd waar ze niet leren wat de werkgever graag had gezien. Verder werd gesproken over het pro bleem dat de banen waarin men terecht komt zeer divers zijn. De ene afgestudeerde moet nu eenmaal in zijn dage lijkse werk veel inventa riseren en de ander hele maal niet. Het is voor opleiders dan moeilijk om daar een pas sende opleiding bij aan te bieden. Al met al moet er meer aandacht worden gegeven aan verwachtingen over en weer, goede voorlichting en meer overleg tussen oplei ders, werkgevers en studenten. SNAAI beschikt sinds een aantal maanden over een eigen e-mailadres. Voor vragen, opmerkingen of ideeën voor activiteiten kan er vanaf nu gemaild worden naar kvansnaai@yahoo.com om het bestuur daarvan op de hoogte te stel len. We doen natuurlijk ons best om de mail zo snel mogelijk te beantwoorden. Sinds kort kun je ook gebruik maken van de weblog van SNAAI. Het adres is: http://snaai.web-log.nl. Op de site staat uitleg over het gebruik van de weblog. De weblog is bedoeld als een interactieve ontmoetingsplek voor SNAAI'ers en andere geïnteresseerden. Op de weblog wil het bestuur steeds discussies op gang brengen die van belang zijn voor de opleiding of de uitoefening van het beroep. Het werken met de nieuwe web log moet nog wat vaste vorm krijgen, we zijn benieuwd naar de reacties! Meer SNAAI-nieuws, waaronder een ver slag van het minisymposium rondom afstudeerscripties, de nieuwe bestuursle den en aandacht voor SNAAI-activiteiten op komst, is te vinden in de digitale nieuwsbrief op http://members.home.nl/ cvanderven/snaai/nieuwsbrief/index.html. Ter inzagelegging selectielijsten In het kader van de archiefwettelijke procedure tot vaststelling van selectielijs ten (art. 4, lid 2 van het Archiefbesluit 1995) liggen de navolgende (concept-) selectielijsten tezamen met het bijbeho rende rapport van het institutioneel onderzoek en het verslag van het drie hoeksoverleg vanaf 2 juni 2005 voor een periode van acht weken ter inzage in de bibliotheken van de betrokken zorgdra gers, het Ministerie van OC&W en de rijksarchieven in de provincie, evenals bij de informatiebalie in de studiezaal van het Nationaal Archief: selectielijst, ingediend door de Cen trale organisatie Werk en Inkomen als aanvullend selectiedocument voor de neerslag van handelingen van de Cen trale organisatie Werk en Inkomen en van de rechtsvoorganger de Arbeids voorzieningsorganisatie over de perio de 1997-2004; selectielijst, ingediend door Zorgon- derzoek Nederland Medische Weten schappen voor de neerslag van hande lingen van het Prophylaxefonds op het beleidsterrein Sociale Zekerheid over de periode 1931-1950 en haar rechts opvolger Praeventiefonds op het be leidsterrein Volksgezondheidsubsidies over de periode 1950-1998; selectielijst, ingediend door de minis ter van Justitie voor de neerslag van handelingen van het Centraal Justi tieel Incasso Bureau op het beleidster rein Sanctiebeleid over de periode 1991-2001. 35 DocumentenW acht DocumentenWacht is een service van restauratie atelier Sterken BV en gericht op schadepreventie STERKEN m H C H ATELIER m DocumentenWacht is de officiële dealer van Isotron Nederland BV voor de gehele Culturele en Administratieve sector in de Benelux en Duitsland. SNAAI-nieuws in het kort Foto: Christian van derVen Tamara Groot Voor meer informatie: tel. (070) 331 55 31 of www.nationaalarchief.nl. juli 2005 archievenblad

Archievenblad | 2005 | | pagina 17