Digitale Oplossingen HaegheVelde BV Van Bilsen Consultancy Doxis ViNDT Senior informatiespecialisten □□□□□noonnnnnnnn Dé specialist voor document- en workflowmanagement - Archiefbewerking - Advisering - Interim- en Project management - Detachering - Opleiding Buggenum - Brunssum - Rotterdam tel: 045-5691584 fax: 045-5331995 e-mail: info@vanbilsenconsultancy.nl internet: www.vanbilsenconsultancy.nl Document Management - uw technische tekeningen, tekstdocumenten en foto's bij elkaar in één file - doorzoekbaar op tekst, OMR en IMR - scannen van boeken en tijdschriften, dossiers, registers, akten, persoons- en woningkaarten - scannen in kleur: diverse bestandsformaten Geordend landschap. 3000 jaar ruimtelijke ordening in Nederland literatuur Nijmeegse biografieën Biografieën Documentmanagement in bedrijf. Een leidraad voor de DIV- en Archiefpraktijk I 37 Als Senior informatiespecialist ben je verantwoordelijk voor de kwaliteit en winstgevendheid van uitgevoerde opdrachten. Je optimaliseert het resultaat van projecten en innoveert producten en diensten tijdens de uit voering. Verder maak jij de afspraken met opdracht gevers over de operationele projectvoortgang. Je geeft leiding aan de informatiespecialisten en informatie beheerders gedurende een project. Je begeleidt en inspireert jouw mensen en je draagt zorg voor de ont wikkeling van jouw team. Je hebt minimaal HBO-denk- en werkniveau, aangevuld met een opleiding in informatiemanagement, zoals SOD II, WA, HDMI of Archiefschool en minimaal twee jaar ervaring in het documentaire informatiemanagement. Uiteraard beschik je over grondige kennis van het document in al zijn verschijningsvormen. Voor de functie geldt: je werkt op locatie bij verschillende opdrachtgevers; je hebt affiniteit met projectmatig werken; je houdt van afwisseling in je werkomgeving; je hebt geen bezwaar tegen reistijden naar verschillende opdrachtgevers; je bent commercieel, zelfstandig en flexibel; je bezit uitstekende communicatieve vaardigheden; natuurlijk is het met jou plezierig samenwerken. Je V/NDT bij ons Uiteraard bieden we bij Doxis een marktconform salaris met prima secundaire voorwaarden, waaronder een bonus gebaseerd op je persoonlijke Business Balanced Score Card. Alle reiskosten worden vergoed. Het mag duidelijk zijn: Doxis biedt een inspirerende werkplek die nooit dezelfde is. Voor korte of langere tijd werk je immers voor verschillende opdrachtgevers en ben je hen op locatie behulpzaam bij het optimaliseren van hun informatiemanagement. We doen er veel aan om jou te betrekken bij onze thuisbasis in Den Haag. Vi'ND je het wat? Meer weten? Bel (070) 317 71 72 en vraag naar Mary van Rijswijk. Stuur je sollicitatie binnen twee weken naar Doxis Informatiemanagers, Loire 118, 2491 AJ Den Haag. Of vul het sollicitatieformulier in op www.doxis.nl. Meer informatie? (070) 317 71 72 of kijk op www.doxis.nl Doxis vindt precies wat u zoekt 's Gravenhage 070-3096039 lnfo@haegheVelde.nl www.haegheVelde.nl R.M. van Heereingen, E.H.P. Cordfunke, M. Ilsink en H. Sarfatij (red.) Hilversum, Uitgeverij Verloren, 2004 ISBN 90-6550-830-9, 192 blz., 19,00 Het boek 'Geordend landschap' bun delt de voordrachten van een symposium uit oktober 2003 van de Stichting Archeologie en Historie over dit thema, waarbij vooral de wederkerige relatie tus sen landschap en bewonersgemeenschap centraal stond. Welke veranderingen tra den er in de loop van de eeuwen op in de inrichting van het land en wat waren daar van de sociale en culturele achtergronden? Wat de ruimtelijke ordening zoal met ons verleden heeft gedaan en of er verbanden te leggen zijn met het heden en de toe komst, blijkt in het perspectief van de tijd een heen-en-weergaande beweging te zijn, aldus het voorwoord. Voor prehistorie tot en met Middeleeuwen zijn de bevindingen van diverse sprekers/auteurs vooral ingege ven door archeologisch onderzoek. Voor de bestudering van de periode daarna wor den kaarten, plattegronden en kadastrale registraties, alsmede kavelkaarten en uit breidingsplannen in archieven, steeds belangrijker. Benadrukt wordt de rol van cultuurhistorici, die bij ruimtelijke orde ningsplannen dankzij de nieuwe wetge ving als vervolg op het Verdrag van Valetta (Malta) meer nadrukkelijk hun stempel kunnen zetten op het behoud van cultu reel erfgoed. In de slotbeschouwing stelt Dré van Marrewijk van het Utrechtse pro jectbureau Belve dère dat ze verlie zen op de koop toe moeten ne men en realiteits zin moeten be trachten. De erf goedsector is nog te veel versnip perd, de samen werking moet verbeterd om niet onderling strijdige ad viezen uit te brengen, zodat de keuze voor wat verdwijnt niet bij anderen wordt gela ten. 'Geordend Landschap' geeft een goed beeld van de ontwikkeling van 3000 jaar omgaan met de Nederlandse ruimte. De opeenvolgende artikelen geven inzicht in de veranderingen in de loop der eeuwen in de inrichting van het land en de maat schappelijke achtergronden ervan. (RB) Geordend Landschap KOOjnar mmlcltjkt nrdralDjf in NrJerLuid Paul Begheyn s.j. (red.) Uitgeverij Verloren, Hilversum, 2004 ISBN 90-6550-838-4, 144 blz., 13,00 De behoefte om zich te spiegelen aan grote landgenoten is van alle tijden, ook in Nijmegen. Al vanaf de zestiende eeuw heb ben historici pogingen ondernomen om lijs ten op te stellen met beroemde mannen van Nijmegen. Vrouwen ontbraken steevast op die lijsten. In 1566 is er voor het eerst sprake van een erelijst met beroemde mannen uit Gelre, van wie er zeven uit Nijmegen stam den. In 1588 kwamen elf beroemde mannen uit Nijmegen voor op een andere lijst, opge steld door een Italiaanse diplomaat, in de loop der eeuwen verschenen er meerdere lijsten van beroemde mannen uit Nijmegen. Bij het vijftigjarig bestaan van de historische vereniging Numaga in 2004 leek het de redactie van het 'Jaarboek Numaga' een pas send moment om deze biografische traditie weer op te pakken. Geprobeerd is te leren van het verleden, met als resultaat dat een aantal criteria is geformuleerd voor de samenstelling van dit 21ste-eeuwse Nijmeegse biografisch woordenboek. Men hoeft niet meer tevergeefs op zoek te gaan naar geportretteerde vrouwen. Hun aantal (21) blijft echter ver achter bij dat van de mannen (126). Een tweede opvallend aspect betreft de spreiding van lemma's over mensen van heel verschillende komaf en bezigheid. Er is gezocht naar een biografisch overzicht dat verder gaat dan de bekende kopstukken. Alle geledingen komen aan bod. Van burgemeester tot boekhandelaar ster en van zange res tot moordenaar. Inmiddels is er al weer materiaal ge noeg voor een tweede deel. Hier op hoeft geen eeu wen te worden gewacht. Al lezen de in dit zeer inte ressante naslag werk kunnen wel gesteld bij het 'Nijmegengehalte' van sommige geportret teerde personen, zoals Louis Beel, Godfried Bomans, Robert Regout, Ria Kuiken en Pé Hawinkels. Hun studententijd in Nijmegen is meestal de maatstaf. Andere steden kun nen wellicht dezelfde personen adopteren als bekende zoon of dochter. (HS) vraagtekens worden Ad van Heijst en Peter Diebeis VHIC, Rijswijk, 2004 ISBN 90-8092-401-6, 72 blz., 14,50 Het boek 'Documentmanagement in bedrijf. Een leidraad voor de DIV- en Archiefpraktijk' behandelt actuele DIV- en archiefonderwerpen zoals het documentair structuurplan (DSP) en duurzaam digitaal archiveren. De auteurs zijn geen onbeken den in de archief- en DIV-wereld. Het boek is geschreven om de lezer inzicht te geven in de vele ontwikkelingen binnen docu mentmanagement en de ontwikkeling van informatiemanagement in de toekomst. Naast de genoemde onderwerpen, komen ook records-management en multichanne- ling aan de orde in de artikelen. Ook numerieke reeksen, het optimaal gebruik van websites en de standaard voor dossier beschrijvingen worden behan deld. De artikelen zijn praktisch ge schreven en bie den de lezer een handvat bij de aanpak van be paalde zaken. Het boek kan be steld worden via www.vhic.nl of via tel. (0113) 217 897. (HS) april 2005 archievenblad I

Archievenblad | 2005 | | pagina 18