s KJ LOEK NIJHOLT ARCHIEFSERVICE B.V Compacte Archief-Systemen Kardex Systemen B.V. Barwoutswaarder 13a, 3449 HE Woerden Postbus 250, 3440 AG Woerden Telefoon (0348) 49 40 40, Telefax (0348) 49 40 60 E-mail: info@kardex.nl, Website: www.kardex.nl L!5 JANSSEN FILM AUDIO SERVICES A member of the KARDEX Group Industrieholding Cham AG de praktijk Ijfcic advisering projecten documentaire informatievoorziening archiefbewerking archiefopslag Een bekende naam, die staat voor langdurige en brede ervaring. Deskundigheid, klantgerichtheid en kwaliteit staan bij ons voorop. Daardoor zijn onze adviezen op maat gesneden oplossingen. Ook voor de voorbereiding en uitvoering van projecten staan wij voor u klaar, evenals voor veranderingen bij uw documentaire informatieverzorging en de bewerking van uw archieven.Tenslotte bieden wij opslag van archieven aan in ons eigen archiefdepot. GOED ARCHIEFBEHEER HEEFT AANDACHT NODIG. PERSOONLIJKE SERVICE. ONAFHANKELIJK ADVIES.DAT KUNNEN WIJ U GEVEN. Bel, schrijf, fax of e-mail voor meer informatie: Ds. van Haaftenlaan 23 3984 NP Odijk tel.:030-6572228 fax.: 030-6572228 e-mail: loeknijholtarchief@hetnet.nl Film scanning (pos.-neg.) naar (digitaal) video - DVD Reparatie/reiniging 8 -16 - 35mm film Omblikken - labelen - archief gereedmaken van films Re-recorden geluid: - verbetering optisch geluid - bewerking - mixage perfotapes (16-17,5mm) - overzetten M.C.'s en /4" tapes naar b.v. CD-R Film Supplies: Aan- en afloopstroken 8 - 9,5 -16 - 35mm Perfotapes 16 -17,5 - 35mm Producent van 'Crystal Clear' lastapes 8 -16 - 35mm Perforatie reparatietape voor 16 en 35mm Plakpersen voor (S)8 - 9,5 -16 -17,5 - 35mm Importeur van filmblikken (o.a. staal gegalv.) voor 8 -16 - 35mm Vinegar Syndrome tester Keizersveld 31, 5803 AM Venray Holland Tel. (0478) 63 03 00, Fax (0478) 69 00 07 E-mail: info@janssenfilm.com Internet: http://www.janssenfilm.com sales, rental services Benelux KARDEX Eerder had zij uit het Westen aangezet, maar was nu licht naar Noord gelopen. Hij bewoog zich naar de Enkpoort. Moeizaam, hijgend. Dacht aan wat hij nagelaten had, aan de kalme koffie die hij aan de vensterbank gezeten opgedronken had, aan de stille wijze waarop hij en Jans elkander hadden welgedaan, aan de mooie emolumenten die hij ontvangen had voor al zijn dijkgraafwerk, dat is te zeggen: voor niets. Ook het zwerk in Koerhuis' hoofd betrok. Had hij nu maar gedaan! Had hij nu maar niet nagelaten! Daar doemde het bouwwerk op, de Enkpoort. Nu sloeg het hart hem in de keel. Het gerezen water kon zich door de storm gedreven een doortocht banen in een der buitenmuren, waardoor een kolk, tussen deze muur of weg naar die poort lopend was volgestroomd en het water over de weg begon te stromen. Daar stond hij eenzaam bij de poort, niet bij ma* bij krachte, toonbeeld van onz' kracht- en ma' Hij dacht aan hulp te halen, redding af te smeken bij van de kerk. 'Stephanus,' mompelde Koerhuis met zijn ons uit de nood!' Daar zonk hij op zijn knieën, de tranen op zijn slappe, konen blinkend in het volle licht der maan. 'Kerkheer in uw oergemeente, diakoon! Ons klein Jeruzalem staat weduwen en wezen te wachten, steun ons met uw goede roep en uw volle geest.' Als bij een wonder klonk nu door de wind verwaaid het gebeier van de Grote Kerk. 'Goddank,' riep Koerhuis. 'Ik ben verhoord! De nood wordt nu door anderen waargenomen.' Waar de tijd door veen en laagland lijkt te lopen, sompend, traag, laks als een dijkgraaf, kwam het tij hier aangesprongen. Daar was er een doorbraak, stortend water in een gat van 20 brede ellen, meters diep, ruisend als een waterval. Nu viel ook een deel van de ringmuur, vlak waar eens de kruittoren stond, temet verdween het palend bastion in 't woeste winterwater. De Zuiderzee baande zich een weg door de edele straten van Hasselt, tot slechts een zestal huizen in Hoog- en Ridderstraat hun droge voeten hielden. Het was Koerhuis zelf die door zijn tranen heen de kisten zijner verscheiden vaderen drijven zag, schommelend op de baren, nu het water graven uitgedolven had. Een nieuwe schuur dreef toen voorbij, ginds vielen d'ovens van Tijls kalkfabriek. Zo en zo: de blik op oneindig gesteld, vertoonde beelden van oneindig water, de wereld woest en ledig. En daarin de dijkgraaf. Toonbeeld van een misselijke nalatenschap, ecce homo, ziehier de mens die naliet iets te zijn. Naschrift. Water dat wast, wordt water dat zakt. Ook in Koerhuis' Hasselt. De mensen vonden redding in de boten, het vee in de Stephanuskerk. Dan wordt het toch tijd om af te rekenen met een dijkgraaf, die zijn stad zo'n droevig liet. Dat u mij geen eten geven wilde wilde, Heer dijkgraaf, toen ik als een arme klopte aan uw deur. En dan nu nog dit, vervloekte Koerhuis, te knielen als een nuchter kalf bij deze watersnood, jammerend tot St. Stephanus, die u nochtans niet helpen kan. Toon mij Uw barre dijkgraafhals, opdat ik de constructie van Uw vlees uit kan maken. Och! Had ik de gave van de wolfsklauw om U de scheur te geven die U recht doet! Och, was mij de hele krokodentale uitrusting toebedeeld, om U in scherpe regels uit te bijten! Begiftigd wenste ik mij met een mes. Om Uw verweekte romp recht in de kern te raken met mijn romplemmet, en u te kieperen in de vloed die Majesteit voorzeggen mocht en God ons bracht. En dan wordt het tevens tijd de jammereega Koerhuis, Jans, die boze fee, die dronk almaar jajem en thee, maar mij geen komvol schenken wilde in mijn nood, polenkoud gaan openklappen, een tal aandoen aan haar vieze, oude kreng, haar grijsheid tot polenzwart en hamerwit slaan, een priegelpak op haar hoofd leggen, gierzippend dondrement. Haar knoflook laten braken, bietebauwen, peper, nieskruid. Een wafel met vijf putten maken van dat wijf van thee en jajem, de hef haar geven en- april 2005 archievenblad

Archievenblad | 2005 | | pagina 12