JALEMA yan J Eindelijk een map die aan alle wettelijke eisen voor duurzaam archiveren voldoet. infini oo UUt\/r: infini W Kies nu voor de map van morgen. Infinio. KVAN nieuws koninklijke vereniging van archivarissen in nederland Algemene ledenvergadering KVAN in De Lindenhof te Delft dinsdag 19 april 2005 S@P presenteert het Archiefschoolschrift deel 1: Archiveren. Een inleiding 37 Jalema introduceert Infinio: een representatieve, documentvriendelijke mappenlijn met een ICN i, 2 en 12 goedkeuring. Dat is uniek in Nederland, want het betekent dat zowel karton als hechtmechanieken vol doen aan de strenge richtlijnen van de Nederlandse Archiefwet (artikel 4.1 Regeling Duurzaamheid Archiefbescheiden). De mappen zijn zuurvrij en kunnen dus perfect gebruikt worden in de dagelijkse werkomgeving. Doordat het karton voldoet aan de ICN-eisen, zijn de mappen bovendien geschikt voor duurzame archivering. De prijs van Infinio is ronduit aantrekkelijk, dus waarom zou u voor een minder duurzame oplossing kiezen? Archiveren wordt conserveren met Infinio. Infinio uitproberen? Ga naar www.infinio.nl of bel 077 476 76 76 voor een gratis proefpakket. DIVISION OFFICE SUPPLIES Telefoon: 077 476 76 76 archivarissen Plaats: De Lindenhof, Zocherweg 9, Delft Tijd: 13.15-14.00 uur Agenda 1. Opening 2. Notulen algemene ledenvergadering 14 oktober 2004 (Gepubliceerd in Archievenblad van november 2004; jaargang 108 num mer 9) 3. Mededelingen 4. Bestuurssamenstelling 5. Financiële jaarstukken 6. Instelling commissie beroepscode 7. Beleid gepensioneerde leden 8. Commissie buitenland 9. Nieuwe huisstijl KVAN 10. Archievenblad a. Wijziging artikel 5 huishoudelijk reglement KVAN b. Wijziging redactiestatuut c. Redactiesamenstelling 11. SNAAI 12. Stichting Archiefpublicaties (S@P) 13. Presentatie nieuwe publicaties 14. Rondvraag 15. Sluiting De algemene ledenvergadering van de KVAN vindt plaats tijdens de KVAN Studiedag op 19 april a.s. Leden van de KVAN kunnen de algemene ledenverga dering uiteraard kosteloos en zonder aan melding vooraf bijwonen. Bereikbaarheid De Lindenhof met de auto: Vanuit Den Haag Amsterdam Utrecht Einde afslag linksaf (richting Delft). 5e stoplicht linksaf (richting Ziekenhuis Delfland). 6e afslag links (vóór het spoor wegviaduct). 3e straat links (Zocherweg). Over het bruggetje parkeren. Vanuit Rotterdam A-13 Rotterdam-Den Haag. Afslag nr. 8 (Delft-Noord). Einde afslag linksaf over het viaduct (richting Delft). Bij stoplicht op kruising linksaf (richting Delft). Einde van de weg bij T-splitsing linksaf (Broekmolenweg). Weg volgen (brug over het water). Richting Hoek van Holland Naaldwijk (rechtsaf). Direct na het spoorwegviaduct rechtsaf. 3e straat links (Zocherweg). Over het bruggetje parkeren Bereikbaarheid De Lindenhof met het openbaar vervoer Tram 1 vanaf Delft Centraal Station richting Den Haag. Uitstappen bij de eerste halte na de molen, onder het spoorwegviaduct doorlopen. Ie straat rechtsaf. 3e straat links (Zocherweg). De Lindenhof Zocherweg 9, 2613 ZT Delft tel. (015) 21 21 489 e mail: info@delindenhof.nl website: www.delindenhof.nl Archiefschoolschriften: een nieuwe reeks over thema's en onderwerpen die binnen de archiefwetenschap en de praktijkuit oefening van het archiefvak een rol spelen. Deel 1 is nu verkrijgbaar! De titel van het eerste deel in deze nieuwe reeks is Archiveren. Een inleiding. Auteur Peter Horsman (Archiefschool) geeft in duidelijke taal een overzicht van alle werkzaamheden die in een archief moeten worden ver richt. Geen theore tisch verhaal, maar een op de praktijk gerichte beschrijving van de werkwijzen, nut en noodzaak van archiveren. Over de reeks De reeks Archiefschoolschriften is een nieuw initiatief van de Stichting Archief- school. De reeks staat onder hoofdredac- Archiveren. Een inleiding tie van Geert-Jan van Bussel (Archief- school) en wordt uitgegeven door de Stichting Archiefpublicaties (S@P). In de Archiefschoolschriften wordt de laatste stand van zaken over een bepaald thema of onderwerp weergegeven. Ze zijn bedoeld om een breder publiek kennis te laten maken met het archiefvak. De Archiefschoolschriften geven inleidingen in de theorie en praktijk van het archief vak; het zijn geen wetenschappelijke publicaties. Onderwerpen die in de komende Archief schoolschriften worden behandeld, zijn: context van archieven, archivering van databanken, waardering en selectie van archieven, archiefwet- en regelgeving, metadata en archiefbeheer, ordenings stelsels, conservering van archiefdocu menten en nog veel meer. Een beschrijving van alle publicaties van S@P is te vinden op de websites van de Koninklijke Vereniging van Archivaris sen in Nederland, www.kvan.nl, en van de Vlaamse Vereniging voor Biblio theek-, Archief-, en Documentatie wezen, www.wbad.be. De prijs van Archiefschoolschrift 1 bedraagt 15,00 (inclusief administra tie- en verzendkosten). U kunt het Archiefschoolschrift nummer 1 op verschillende manieren bestellen: Nederland Stuur een e-mail met uw bestelling naar: jelika.thomas@nationaalarchief.nl. Een factuur wordt met de publicatie toegezonden. België Plaats uw bestelling telefonisch onder nummer 03-281.44.57 of plaats uw bestelling via de webshop van de VVBAD: www.wbad.be/shop/. Een factuur wordt toegezonden en na ontvangst van de betaling wordt de publicatie verstuurd. maart 2005 archievenblad

Archievenblad | 2005 | | pagina 18