verhuisd naar Amsterdamse gracht Eindelijk een map die aan alle wettelijke eisen voor duurzaam archiveren voldoet. infinioo Kies nu voor de map van morgen. Infinio. Voor sommige mensen zit de Archiefschool nog steeds in Den Haag. Toch is de Archiefschool kort na haar verzelfstandiging ingetrokken bij de Hogeschool van Amsterdam. Vanaf 1998 is de Archiefschool gevestigd in gebouw De Leeuwen burg, een prima locatie, goed bereikbaar, maar onderhevig aan het groeiend aantal opleidingen en studenten aan de HvA. Hierdoor is de Archiefschool de laatste jaren intern verplaatst van de negende etage naar de vierde (2002), en weer naar de achtste (2004). Deze herschikkin- de praktijk De medewerkers hadden in de week vooraf gaand aan de verhuizing hun werkruimten ont ruimd, bureaus en de kasten leeggehaald. Het netwerk werd afgesloten en de computers keurig opgeslagen. Verhuisdozen werden gevuld met dossiers, ordners, boeken en schilderijen. Iedereen stak een handje toe bij het ontmante len van de bibliotheek. Elk object werd voorzien van een etiket, voor mij werd dat Marieke - 2 - AK, wat staat voor tweede etage, achterkamer ofwel de tuinkant. Op 17 december blokkeerden drie verhuiswa gens de Keizersgracht voor nummer 630, een pand van vijf verdiepingen nabij de Vijzelstraat. De verhuizers transporteerden met behulp van een werklift de spullen naar de juiste bestem ming. Vóór de kerst waren de werkkamers alweer ingericht. De bibliotheek was in de eerste week van januari 2005 behoorlijk op orde. De eerste bezoeker voor de nieuwe bibliotheek kon den we al op 5 januari ontvangen. gen zouden de komende jaren blijven voorko men. Belangrijker is dat de HvA niet kon garan deren dat de Archiefschool haar huisvesting in de toekomst binnen de Leeuwenburg kon conti nueren. Dit ongewisse vooruitzicht was voor de Archiefschool aanleiding om zich te beraden over haar locatie. Welke positie streeft zij in de toekomst na, welke activiteiten wil zij ontplooi en en welke locatie past daarbij? De Archiefschool heeft behoefte aan een vaste stek, omdat zij zich verder wil profileren als zelfstandig expertisecen trum op het gebied van de archivistiek. Vanuit een eigen centrum wil de Archiefschool haar expertise op zo veel mo gelijk terreinen inzetten. Vanzelfsprekend in de opleidingen archivistiek aan HvA en UvA. Daar naast verrichten docen ten-onderzoekers toege past archiefwetenschap- pelijk onderzoek, zelf standig en in opdracht van derden. Het archief wezen en de documen taire informatievoorzie ning kunnen altijd ge bruik maken van haar expertise. De Archiefschool hoopt ook vanuit het nieuwe pand het archiefwezen van dienst te kunnen zijn. Eenieder is van harte welkom om eens te komen kijken! Op vrijdagmiddag 18 maart houdt de Archiefschool een open huis voor rela ties uit het veld. Jalema introduceert Infinio: een representatieve, documentvriendelijke mappenlijn met een ICN i, 2 en 12 goedkeuring. Dat is uniek in Nederland, want het betekent dat zowel karton als hechtmechanieken vol doen aan de strenge richtlijnen van de Nederlandse Archiefwet (artikel 4.1 Regeling Duurzaamheid Archiefbescheiden). De mappen zijn zuurvrij en kunnen dus perfect gebruikt worden in de dagelijkse werkomgeving. Doordat het karton voldoet aan de ICN-eisen, zijn de mappen bovendien geschikt voor duurzame archivering. De prijs van Infinio is ronduit aantrekkelijk, dus waarom zou u voor een minder duurzame oplossing kiezen? Archiveren wordt conserveren met Infinio. Infinio uitproberen? Ga naar www.infinio.nl voor een gratis proefpakket. Archiefschool Keizersgracht 630 1017 ER Amsterdam Tel. (020) 524 11 66 Fax (020) 524 11 60 info@archiefschool.nl www.archiefschool.nl Archiefschool Door Marieke de Haan* De Archiefschool is op 16 en 17 december 2004 voor de tweede maal in haar bestaan verhuisd. Twee miezerige winterdagen luidden een nieuw begin in: zelfstandige huisvestiging aan de Keizersgracht. Een fraai grachtenpand in de scha duw van De Bazel, het toekomstige gebouw van het Gemeentearchief Amsterdam, temidden van galeries en antiquairs. De Universiteit van Amsterdam is zowat om de hoek; de Hogeschool van Amsterdam is met het openbaar vervoer eenvoudig te bereiken. Het nieuwe pand van de Archiefschool aan de Keizersgracht (met de zwarte gevel). februari 2005 archievenblad Marieke de Haan is medewerker communicatie bij de Archiefschool.

Archievenblad | 2005 | | pagina 11