ONDERBEZEÏ OP DIV-GEBIED? /D i sfJjC onsu It^ Het vervullen van (tijdelijke) vacatures op het gebied van DIV is een arbeidsintensieve en prijzige aangelegenheid. DisConsult neemt deze zorg van u over. Wij hebben ja renlange ervaring in het detacheren, werven en selecteren van gekwalificeerd en gemo tiveerd DIV-personeel. Detachering DisConsult heeft personeel in dienst - uitvoerend, staf en management - waarover u voor kortere of langere tijd kunt beschikken. Werving en selectie DisConsult beschikt over specialistische kennis voor werving en selectie en beschikt over een uitgebreid netwerk. Hierdoor kun nen wij snel en doeltreffend een kandidaat selecteren die past in het door u geschetste profiel. Meer weten? Als u meer wilt weten over onze diensten, belt u dan met DisConsult, telefoon 079 - 342 95 09. Wij kun nen u dan van alle informatie voorzien. DOCUMENT MANAGEMENT KENNIS MANAGEMENT f WORKfLOW MANAGEMENT DIOR-OPLEIDINGEN Cifyhouse, Engelandlaan 174, 2711 DW ZOETERMEER, Telefoon 079 - 342 95 09, fax 079 - 342 59 46, www.disconsulf.nl, e-mail: info@disconsulf.nl A. Jacobsstraat 28 5142 PN Waalwijk 0416 - 348980 landelijke archievendag betonvlechter in de jaren zestig van de twintigste eeuw had mee gewerkt aan de bouw van het archief en dat hij toch eigenlijk wel eens wilde kijken wat dit nou was geworden. Enkele vaste bezoekers hadden hun part ner meegenomen om iets meer te laten zien van hun 'tweede huiskamer'. Een oudere heer wilde starten met genealo gisch onderzoek en vroeg zich af wat er op de website van Het Utrechts Archief te vinden was en 'hoe dat dan werkte'. Eén dame vertelde al bij binnenkomst dat ze een vraag had over het beeldje op de fon tein in de kloostergang van de Dom. Het beeldje van kanunnik Hugo Wstinc dus, de schrijver van het 'Liber Camerae' dat op de tentoonstelling 'Schatten van 750 jaar Dom' te zien was, dat in 1915 door Jan Eloy Brom is gemaakt. Haar mond viel open. 'Ja ziet u', zei ze, 'Mijn grootva der werkte voor het atelier van Brom en in mijn familie wordt altijd verteld dat mijn grootvader model heeft gestaan voor dat beeldje. Als we familiefeesten hebben, maken we altijd foto's bij dat beeldje. Maar hoe het verhaal nu in elkaar zit en wie het voorstelt, dat weet ik niet.' We hebben een verhaal over Hugo Wstinc uit de tijdbalk op de website opgediept en de huwelijksaktes van grootvader en zijn ouders uit Genlias. Voor de rest van het onderzoek komt ze terug. En dat 'terugkomen' gold ook voor vele andere bezoekers van de open dag. 'Geen vraag bleef onbeantwoord', schreef iemand op zijn/haar evaluatieformulier. Dat kunnen we helaas niet altijd waar maken... (Nettie Stoppelenburg) Voor het eerst in een archief en van alles gevonden! Dat was de indruk van veel van de 360 bezoekers die op 30 okto ber met het Drents Archief kennismaak ten. Er was niet alleen belangstelling voor de archiefschatten in de depots, de tentoonstel ling over de Drentse dichter Roel Reijntjes, het parcours naar het originele 'Bartje'-manuscript (voor kinderen van vier tot tachtig jaar) en de Drentse historische films, maar vooral ook voor de geschiedenis van de eigen familie en omgeving. Voor enkele toevallige passanten kon de dag niet meer stuk: ze vonden in de bevolkingsregisters van Assen de vermel ding van hun oma en haar zeventien (half)broers en -zusters, in de Drentsche en Asser Courant een bericht over een ver mist familielid en bij de archiefschatten een architectuurplan getekend door een voorouder! (Joke Wolff) Angstige stilte en ongerustheid over de belangstelling voor de rondleiding in het archief van het bijna vijftigjarige Letterkundig Museum werkten we weg met handgeschreven reclame. Om 14.00 uur stonden er toch zo'n 25 personen bij de balie, onder wie een slechthorende en -ziende Vriendin van het Museum die me verze kerde dat ze het met een versterkend geluidsapparaat prima zou kun nen volgen. Met haar aan mijn arm en de overi gen erachteraan liepen we in gan zenpas richting stu diezaal. Na een korte inleiding over de ontstaans geschiedenis, showde ik mooie archief stukken en gaf onderwijl een toelichting over de wijze van verwerven en archive ren. Kostbare documenten zoals manu scripten van Louis Couperus, de onlangs verworven oerversie van De donkere kamer van Damocles (W.F. Hermans) en het koffertje vol archivalia van de in 2002 overleden Jan de Hartog met het manuscript van Hollands Glorie ontlokten bewonderende kreten. Om 15.30 uur herhaalde ik de rondleiding voor nog een klein groepje enthousiastelingen. Na afloop vertrok iedereen verheugd met een facsimile van drie brieven van de dichter J.J. Slauerhoff aan zijn muze, Heieen Hille Ris Lambers (1927-1936). De echte brieven hadden ze kort tevoren gezien. (Stance Eenhuis) Stadsarchief Almere opende 30 okto ber zijn nieuwe publieksruimte door Almeerse kinderen uit te nodigen hun persoonlijke verhalen op te schrijven en te archiveren. Stadsarchief Almere heeft de leerlingen van de bovenbouw van alle 76 Almeerse basisscholen met een les brief opgeroepen hun persoonlijke geschiedenis op te schrijven: iets over hun familie, hun straat of favoriete sport club. Met de overdracht van deze per soonlijke verhalen vond de officiële ope ning van het Stadsarchief plaats. In de nieuwe publieksruimte werd de kinderen gevraagd wat beter zou zijn: één grote zaklantaarn of honderd kleine zaklamp- jes? Hierop volgde al snel het antwoord: "honderd kleine lampjes, zij vormen samen namelijk één groot licht." De stadsarchivaris lichtte dit toe: "ik ben benieuwd naar jullie persoonlijke geschiedenis, die vormen samen name lijk één groot verhaal!" Bewapend met zaklantaarns zijn de kinderen hun werkstukken zelf gaan opbergen bij de overige archieven. Het Kinderpersbureau Almere heeft een reportage voor Omroep Flevoland gemaakt van deze bijzondere middag. Boven dien heeft het zijn eigen film archief - met tal van interviews, zoals met de pas aangetreden burgemeester en zelfs de koningin aan Stadsarchief Almere overgedra gen. (Eva Jansen) De open ar chievendag van het Gelders Archief trok ruim 400 be zoekers. Velen kwamen voor een nog nooit eerder vertoonde 8 mm- film van Nico Kramer over Arn hem in de jaren dertig en de oor logsverwoestingen. De Gelderlander kon digde de film en de open archievendag op de voorpagina aan. Er waren verder rond leidingen, dia- en computerpresentaties en andere filmvertoningen. (Elio Pelzers) 19 Drents Archief Schrijven met een kroontjespen tij dens het Bartje- parcours. Letterkundig Museum Stadsarchief Almere Gelders Archief december 2004 archievenblad

Archievenblad | 2004 | | pagina 9