Het Nederlandse Rode Kruis ARCHIVARIS (60%) Het Rode Kruis is hét symbool voor hulp aan mensen in nood. Wereldwijd zijn in ruim 170 landen een miljoen mensen actief met sociale hulp en noodhulp. r Het Rode Kruis staat bekend om haar directe hulp bij rampen en conflicten. We zorgen dat we paraat staan, maar helpen ook bij de weder opbouw. De sociale hulp is gericht op het verbeteren van de basisgezondheidszorg. In Nederland is het Rode Kruis actief bij rampen en grote verkeersongevallen. We zorgen voor de eerste opvang en verzorging van s achtoffers. Chronisch zieken, gehandicapten en ouderen kunnen op ons rekenen als het gaat om thuishulp en aangepaste vakanties. In onze opvanghuizen bieden we 24 uurs-zorg aan ernstig zieke kinderen. Onze werkwijze? We helpen zonder iemand uit te sluiten. We zijn onafhankelijk en neutraal. In Nederland wordt het werk gedaan door 34.000 vrijwilligers, georganiseerd in 375 afdelingen. Zij worden ondersteund door het landelijk bureau in Den Haag, waar 300 beroepskrachten werkzaam zijn. Het landelijk bureau is ook verantwoordelijk voor de begeleiding van projecten in het buitenland gefinancierd door het Nederlandse Rode Kruis. Binnen het Cluster Internationale Hulpverlening, sectie Oorlogsnazorg is per direct een vacature voor een Het betreft een tijdelijke functie voor de duur van 1 jaar. De archivaris werkt zelfstandig op de afdeling Oorlogsnazorg en wordt door het hoofd van de afdeling aangestuurd. Algemene informatie over de afdeling Het oorlogsarchief van het Nederlandse Rode Kruis bevat unieke informatie met betrekking tot de Tweede Wereldoorlog Het gaat om ongeveer 250 mieter archief met kerngegevens op persoonsniveau over deportatie, gevangenschap en internering, en gedwongen arbeids- inzet. Het betreft gegevens zowel betreffende de oorlog in Europa als in Azië. Dit archief wordt dagelijks gebruikt voor de Pensioen- en Uitkeringsraad en ten behoeve van individuele oorlogsbetrokkenen en hun naasten, oewel het archief geen publieksfunctie heeft, wordt het met regelmaat geraadpleegd voor wetenschappelijke of educatieve doeleinden. Functie-inhoud: De taak van de archivaris zal bestaan uit het maken en (deels) uitvoeren van een bewerkingsplan voor het WOII archief en het treffen van voorbereidingen voor automatisering en conservering van archiefbestanden. Hij zal daarbij meewerken aan pilot(s) met andere archiefinstellingen en met het ministerie van VWS. Concrete taken behelzen: Opstellen van een inventaris van het archief Institutioneel onderzoek naar Oorlogsnazorg als archiefvormer en naar de vormers van de bij de afdeling gedeponeerde archieven Opstellen van zoekpaden In het archief ten behoeve van de afdeling Opstellen van een rapport over de kwaliteit van het archief en het doen van verbeteringsvoorstellen Functie eisen: Opleiding Archivistiek A of B Meerdere jaren ervaring in het vakgebied Kennis van en ervaring met automatisering en conservering Kennis van de Duitse en Engelse taal in woord en geschrift Aantoonbare ervaring in het aansturen van projecten Geschiedkundige kennis van WOII Goede mondelinge en schriftelijke vaardigheden Initiatief en innovatief Servicegerichte instelling Accuraat Salaris Salariëring vindt plaats volgens salarisschaal L van de CAO van het NRK 2.369,77 - 3.012,30 bruto per maand (bij een fulltime dienst verband). Aanstelling is voor bepaalde tijd. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Regina Grüter, productgroepleider Oorlogsnazorg bereikbaar op telefoonnummer 070-4455825. Informatie en Reactie Uw schriftelijke sollicitatie met CV kunt u tot uiterlijk 22 december 2004, onder vermelding van vacaturenummer 55, richten aan et Nederlandse Rode Kruis, afdeling P&O, t.a.v. Hans van Steen Personeelsadviseur, Postbus 28120, 2502 KC Den Haan of per e-mail: personeelszaken@redcross.nl

Archievenblad | 2004 | | pagina 21