BuroDenBoer ...ALS HET ECHT OM KWALITEIT GAAT W Boekverfilming Zt Boekscanning Zi Fotoscanning kleur/zwart-wit zd Negatiefscanning Zi Diascanning zd Documentverfilming zd Documentscanning Zd Groot formaat verfilming Q' Groot formaat scanning zd Microfilmscanning zd Microfichescanning Zi Microfilmafdrukken zd Plotten CAD-bestanden op microfilm Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland KVAN nieuws Terugblikken en vooruit-SNAAI-en Toen zo ergens in december 2003 bedacht moest worden hoeveel leden de nieuwe sectie SNAAI zou moeten kunnen trekken, lagen mijn ideeën rond de der tig, na een jaar misschien zelfs wel veer tig. Inmiddels is dat eerste jaar nog niet eens om - immers de sectie is pas officieel opgericht tijdens de studiedagen van mei 2004 - maar de teller loopt toch al naar de zestig! Voorwaar mogen we dan toch wel spreken van een net resultaat. Misschien ben ik gewoonweg niet goed in het schatten van mogelijke ledental len, maar aan de andere kant zal dit cij fer ook wel zijn voortgekomen uit een idee dat klaarblijkelijk is aangeslagen. Alhoewel dat eerste zeker niet mag wor den uitgesloten in mijn geval, blijkt uit de vele positieve reacties die het kersver se SNAAl-bestuur mocht ontvangen naar aanleiding van zijn initiatief, het tweede toch meer de reden. Zo aan het einde van het jaar is het dan ook voor onze jonge sectie een tijd van terugkij ken, doch meer nog van vooruitkijken. Al tijdens de eerdergenoemde studieda gen, toen de oprichting van SNAAI al niet onopgemerkt voorbijging, bleek dat de behoefte aan een dergelijke KVAN-sectie goed was aangevoeld. Dit bleek later nóg maar weer eens tijdens de eerste excursie, die ons naar de bijzondere ruimten van het Koninklijk Huisarchief bracht, en voorts naar een gezellig eetcafé. Niet alleen trok het gegeven van samenzijn met lotgenoten de leden aan - immers zijn het allen nieuwe vakgenoten, stu denten ook vaak nog - maar ook de com binatie van ontspanning en het opdoen van vakgerelateerde kennis. Daarnaast spelen bij de doelgroep allerlei onderwerpen, zoals ten aanzien van de opleidingen op archiefgebied. Als SNAAI zullen we daar in 2005 zeker wat mee gaan doen, ook in het kader van het werk van de Commissie Beroepsprofiel. Op de tweede plaats speelt bij de leden de regelmatig wat negatieve beeldvor ming richting nieu we, soms jongere archivarissen en in formatiespecia listen. Overigens lijkt er tussen beide onderwerpen nog een verband te bestaan, wat beide the ma's er vooralsnog niet eenvoudiger uit doet zien. Het einde van 2004 was wat rustig, in die zin dat er geen speciale activiteiten heb ben plaatsgevonden. Er is natuurlijk nog aan andere zaken gewerkt, zoals de websi te, met daarop algemene informatie, de nieuwsbrief en de eerste aanzet tot een smoelenboek. Die website is overigens gewoon onder de paraplu van de KVAN te vinden. Verder stond dit eerste jaar toch vooral in het teken van het opbouwen van een club. Aangezien de bestuursleden voortkomen uit de doelgroep, hebben ook zij te maken met werk, studie en alle andere dingen die een mens nu eenmaal bezighouden. Voor volgend jaar staat dan weer een aantal bij zondere activiteiten in de planning. Zo wordt geprobeerd om in het voorjaar een studiemiddag te organiseren rond een aantal afstudeerscripties in archivis- tische richting. Ook tijdens de KVAN- studiedagen willen we present zijn, en natuurlijk mogen de excursies niet ver geten worden. Net als tijdens het lopen de jaar zullen we wederom een bijzonde re archiefinstelling bezoeken, en ook moet er een andere keer wat ruimte voor ontspanning worden vrijgemaakt. Aangezien de organisatie van dit alles nog wat pril is, kan nog niet veel worden prijsgegeven. Dat houdt het ook wel weer verrassend natuurlijk! Als laatste dan nog een wat meer forme le opmerking: in 2004 bestond het bestuur van SNAAI, naast ondergeteken de, verder uit Tamara Groot, Diana van der Haar, Claudia Licher en Joost Salverda. Contributieverhoging In de ledenvergadering van 12 mei 2004 is besloten dat de contributie voor de KVAN en de abonnementskosten van het Archievenblad met ingang van 1 januari 2005 zullen worden verhoogd tot: contributie: 60,00 euro voor een gewoon lidmaatschap, 18,00 euro voor studentleden; abonnement Archievenblad: 68,00 euro. Fred Mossink, penningmeester KVAN 37 Art Conservation BV Kon. Wilhelminahaven ZI19 3154 KG Vlaardingen Telefoon oto 234 02 91 Fax E-mail info@artconservation www.artconservation.nl Edisonweg 50D, 2952 AD Alblasserdam Tel.: 078-6931300 Fax: 078-6931123 E-mail: gms@gmsnl.nl Website: gmsnl.nl Ons dienstenpakket omvat ondermeer: detachering van dossiervormers inventarisatie inhaaloperaties Invallen tijden ziekte- of vacatureperioden advisering interim-management - consultancy Onze medewerker die verspreid over heel het land wonen en werken, hebben jarenlange ervaring op het vakgebied van documentaire informatievoorziening, en een gedegen vakopleiding (minimaal SOD-2). Ze zijn daardoor direct op iedere plaats binnen de informatievoorziening inzetbaar. Jan van Renesseweg 4 Postbus 37, 4325 ZG Renesse tel. 01 11 - 46 20 24 fax. 01 11 - 46 35 50 www.burodenboer.nl E-mail: info@bdb.nl V SNAAI'ers tijdens de lunch, na het bezoek aan het Koninklijk Huisarchief. Christian van der Ven, voorzitter december 2004 archievenblad

Archievenblad | 2004 | | pagina 18