Uw toekomst ligt bij AWVN! AWVN Ss/ van Rob Ca Archivaris (m/v) werkt voor werkgevers AWVN is de grootste werkgeversvereniging van Nederland en dé expertiseorganisatie op het gebied van arbeidsvoorwaarden en arbeidsverhoudingen. Onze vereniging telt 910 leden. Dit zijn organisaties uit vele bedrijfstakken verspreid over het hele land. Van kleinbedrijf tot multinational. Wij zijn betrokken bij zo'n 540 CAO's en vele arbeidsvoorwaardenregelingen. Bij CAO's spelen we een belangrijke adviserende rol naar directies en begeleiden we de onderhandelingen met vakbonden. Tevens voorzien we onze leden van organisatieadvies -het accent ligt hierbij op functieonderzoek- en adviseren we hen over de verschillende onderdelen van het sociaal beleid. We werken met 190 medewerkers vanuit het hoofdkantoor in Haarlem en onze regiokantoren in Apeldoorn, Haren, Roermond, Rotterdam en Tilburg. Wij zijn voor de afdeling Archief op zoek naar een 0,9 fte 36 uur Het archiefbeheer van AWVN richt zich op het reguleren en controleren van de centrale documentenstroom. In 1999 is hiervoor een ordeningsplan gemaakt met procedures en richt lijnen en dit plan is in de loop van 2000 en 2001 geïmplemen teerd bij zowel de afdeling Archief als bij de verschillende afdelingssecretariaten. Op de afdeling Archief zijn in totaal vijf medewerkers werkzaam. Vier parttime medewerkers zijn onder meer belast met de dagelijkse gang van zaken omtrent de verwerking van de inkomende en uitgaande post. De functie: - beheren en onderhouden van het centrale (elektronische en papieren) archief volgens het ordeningsplan en actualise ren van het ordeningsplan; - adviseren aan de organisatie met betrekking tot archivering en verbetertrajecten hiervan; - de dagelijkse aansturing van vier parttime medewerkers; - de coördinatie en uitvoering van archief- en postwerkzaam- heden; de medewerker Archief werkt zo nodig mee aan alle voorkomende werkzaamheden; - bewaken, aanpassen en opstellen van regels voor de werk zaamheden van archief en postkamer; - maken van een kostenoverzicht met betrekking tot de inkomende en uitgaande post en koeriersdiensten; - applicatiebeheer van het Digitaal Informatie Systeem Powerdocs (o.m. digitale archivering). Wij zijn op zoek naar iemand die: - een opleiding op MBO-/HBO-niveau heeft met relevante werkervaring en de opleiding GO-B2 of SOD2 volgt of heeft gevolgd; - logisch inzicht bezit, zodat de inrichting en ordening van het archief optimaal toegankelijk is; - een dienstverlenende instelling heeft en mondeling en schriftelijk helder onder woorden kan brengen wat er wordt bedoeld; - goede coördinerende vaardigheden heeft; - het vermogen heeft om zelfstandig, in teamverband en projectmatig te werken; - affiniteit heeft met automatisering en kennis heeft van elektronische post- en archiefsystemen. Interesse? Schriftelijke reacties richt u binnen 14 dagen aan AWVN, t.a.v. Esther van Leeuwen, hoofd Personeel en Organisatie, Postbus 568, 2003 RN Haarlem of per e-mail: ekeris@awvn.nl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer Mark Osinga, coördinator Facilitaire Dienst, telefoon (023) 510 12 36. Onze organisatie zal per 1 januari 2006 gehuisvest zijn in Den Haag. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. de archiefschat In maart 1941 telde Nijmegen op een bevolking van bijna 100.000 perso nen 522 geregistreerde 'voljoden'. Van hen overleefden 433 de holocaust niet. Vijftig jaar na de bevrijding, op de dag van de dodenherdenking 1995, onthul den Nijmeegse schoolkinderen op een pleintje nabij de synagoge aan de Nonnenstraat een monument voor de omgekomen joodse stadsgenoten. Tege lijkertijd kreeg het pleintje de naam van één van hen, als eerbetoon aan allen: 'Kitty de Wijzeplaats'. Kaatje (roepnaam Kitty) de Wijze zag het levenslicht op 23 november 1920 in Boxmeer, als dochter van veehandelaar Louis de Wijze en Lea Groenewoudt. Kitty had drie zussen: Elly (1919), Joke (1922) en Tini (1924). In 1932 verhuisde het gezin naar de Graafse- weg 84 in Nijmegen. Na de Duitse inval in mei 1940 volgden de discriminerende maatregelen ten aanzien van joden elkaar in hoog tempo op. Begin oktober 1942 vor derden de Duitsers enkele woonhuizen aan de Graafse- weg, waaronder nummer 84. Het gezin De Wijze ging daarop in pension op de Johannes Vijghstraat 60 (thans nummer 70). Ruim een maand later, in de avond van 17 november 1942, werden bij een razzia 196 Nijmeegse joden opgepakt, onder wie de vier zussen De Wijze. Hun ouders werden nog niet meegenomen, omdat vader Louis ernstig ziek was. De opgepak te joden brachten de nacht door in de gymzaal van de HBS-B aan de Kronenburgersingel. "Geslapen is er wei nig, iedereen was eigenlijk in paniek. Niet een die je uitschreeuwt, maar een die je voor je houdt," aldus een lotgenoot van de zussen. De volgende dag werd de groep op de trein gezet naar het door gangskamp Westerbork. Van daaruit gin gen de zussen De Wijze op transport naar het vernietigingskamp Auschwitz in Polen, de dood tegemoet. Kitty en Joke werden al op 15 december 1942 vergast, Elly op 12 februari 1943 en Tini op 17 september 1943. Hun ouders waren inmiddels ook opgepakt en naar Auschwitz afgevoerd. Zij stierven daar op dezelfde dag in de gaskamer als hun jongste dochter Tini. In 1995 verwierf Het Archief, Centrum voor Stads- en Streekhistorie Nijmegen tien briefkaarten, met potlood beschre ven door de zussen De Wijze en Herman van Beek, Elly's echtgenoot. De oudste kaart dateert van 18 november 1942 (daags na de razzia), de jongste van 9 februari 1943 (toen Elly en Herman op transport moesten naar Auschwitz). Acht kaarten zijn geadresseerd aan hun ouders in Nijmegen. Dit onooglijke stapeltje papier getuigt op indringende wijze van de verschrikkingen die het gezin De Wijze heeft doorstaan. Het aangrijpendst zijn voor mij de vijf briefkaarten die Kitty en Joke op 12 december 1942 op trans port naar Auschwitz gezamenlijk aan hun ouders in Nijmegen schreven. De zussen hebben zeker drie kaarten op ver schillende plaatsen tussen Westerbork en de Duitse grens uit de rijdende trein gegooid, in de hoop dat minstens één vinder een kaart zou posten. Door hun woordkeus en hun formuleringen pro beerden Kitty en Joke wanhopig hun doodsangst te verbergen en hun ouders moed in te spreken. 12 dec[ember 1942], Schrik niet. Jo[ke] en ik moeten weg. Vrij onverwachts, maar er was niets aan te doen. Liefste vader en moeder, Wij zijn (Kitty en ik) nu oktober 2003 zitten we bij Toos, Max en Herman. Wij zijn vol goede moed. Houden jullie je s.v.p. flink. We komen terug, hoor! Ik schei nu uit. Dus houden jullie je maar taai. Vele omhelzingen en kussen van jullie liefh[ebbende] dochter. Wees alstublieft flink, daarvoor leven we. Geef de moed niet op. Joke Lieve ouders, Eindelijk is het zo ver. We zitten in de trein. Nu rijden we het grote avontuur tegemoet. Zo beschouwen we het tenminste. Onze grootste hoop is, dat jullie flink zult zijn, want we willen jullie dolgraag weer gauw terugzien. En dat gebeurt vast en zeker, denk erom. Lieve ouders, we hebben het altijd goed gehad en zijn goed doorvoed, dus wij komen er vast en zeker doorheen. Ik geloof dat de behandeling goed is. Het zal allemaal wel meevallen. Alles sal reg kom, denk daar aan. We gooien deze kaart uit de trein, ik hoop dat jullie hem ontvangen zult. Voor de laatste keer, nogmaals gekust en omhelst van Kitty We zullen veel aan jullie denken en onder alle omstandigheden flink zijn en ons hoofd er bij houden. Zie jullie maar te blijven waar je bent! Daaag! Tot spoedig ziens! Dag! Het was hun laatste levensteken. Drie dagen later, op 15 december 1942, betra den Joke en Kitty, 20 en 22 jaar oud, de gaskamer van Auschwitz. Enkele van hun briefkaarten, waaronder de hier afgebeel de, hadden Nijmegen toen nog niet eens bereikt. Met de briefkaarten waarmee de zussen De Wijze tijdens hun laatste, helse reis afscheid namen van hun ouders, hebben zij hun eigen monument nagelaten. Een monument dat voor mij persoonlijk net zo indrukwekkend is als het gedenkteken op het pleintje dat sinds 1995 Kitty's naam draagt. De archiefschat -> Rob Camps is hoofd Inventarisatie van Het Archief, Centrum voor Stads- en Streekhistorie Nijmegen. archievenblad

Archievenblad | 2003 | | pagina 1