T-TEC datalogger! 1 zonder problemen Van Bilsen Consultancy Voor het voetlicht: Dick ter Harmsel SENSOR DATA www.vanbilsenconsultancy.nl temperatuur, relatieve vocht, berekening van dauwpunt, 1 en 2 kanaals, low-cost uitgebreid programma dataloggers: zoals modulaire on-line systemen op PC tot 128 kanalen,12-bits dataloggers, din-rail montagedataloggers en internetloggers postbus 1111 tel 070 3070736 e-mail website 2280 cc rijswijk fax 070 3070938 info@sensordata.nl www. sensordata .n 1 Dé specialist voor document- en workflowmanagement - Archiefbewerking - Advisering - Interim- en Project management - Detachering - Opleiding Voor meer informatie: Ons adres: Nussestraat 10 6082 AS Buggenum tel: 0475 510044 fax: 0475 510075 e-mail: info@vanbilsenconsultancy.nl internet: www.vanbilsenconsultancy.nl ..ALS HET ECHT OM KWALITEIT GAAT Cf Boekverfilming ZÉ Boekscanning ZÉ Fotoscanning kleur/zwart-wit ZÉ Negatiefscanning Zé Diascanning ZÉ Documentverfilming ZÉ Documentscanning ZÉ Groot formaat verfilming ZÉ Groot formaat scanning ZÉ Microfilmscanning ZÉ Microfichescanning ZÉ Microfilmafdrukken ZÉ Plotten CAD-bestanden op microfilm KVAN nieuws Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland Getipt door een van zijn collega's ben ik, gebruik makend van een van de hedendaagse moderne verworvenheden, de telefoon dus, een gesprek met hem aangegaan. Eén bladzijde is natuurlijk te weinig, maar geeft hopelijk toch een beeld van zijn loopbaan in het Overijsselse. Ketter Dick (officieel Dirk) werd geboren in Rijssen, een plaats in het Twentse land op onge veer 15 km afstand van Almelo, op 6 augustus 1942. De nu 61-jarige aanstaande vutter ging na de lagere school naar het gymnasium in Almelo. Na het behalen van zijn diploma moest hij in militaire dienst, waar hij zich bezighield met géleide projectielen die de welluidende naam 'honest John' droegen. Na deze verplichting kreeg hij een baantje bij de openbare biblio theek in Almelo. Hij behaalde de diverse nood zakelijke diploma's in het bibliotheekwezen, en volgde als afronding een directeurscursus in Amsterdam. In 1969 werd hij hoofd collectie vorming en plaatsvervangend directeur van de Provinciale Bibliotheekcentrale Overijssel-Oost, voorheen een katholiek bolwerk in Overijssel, dat echter zijn naam had moeten aanpassen om in aanmerking te komen voor subsidie. Dick was als Nederlands-hervormde de eerste 'ketter' die hier binnenkwam en dat beviel hem uitstekend. Met name de bourgondische sfeer en de roomse blijheid bekoorden hem bovenmatig. Zeker met een directeur uit Oldenzaal die daar met veel verve carnaval vierde. Ruim tien jaar later, in 1980, volgde een fusie met de Centrale Bibliotheekdienst West- Overijssel en verhuisde men naar een nieuw gebouw in Nijverdal. Dick werd opgenomen in het managementteam van de nieuwe organisa tie en bekleedde hierin diverse functies. In die periode kreeg hij steeds meer belangstelling voor de audiovisuele wereld. Mensen begonnen immers met videocamera's allerlei zaken vast te leggen die het ook waard waren voor het nage slacht te bewaren, te beheren en te conserveren. Het leidde uiteindelijk tot de oprichting van de Stichting Audiovisueel Documentatiecentrum Overijssel (ADO), die tot doel had het verzame len, opsporen en conditioneren van audiovisu eel materiaal. Van dit op één na oudste regiona le categoraal audiovisueel archief is Dick tot aan zijn VUT directeur gebleven. Hij heeft zich des tijds aangemeld als lid van de KVAN omdat hij van mening was en is dat de boodschap c.q. de informatie op het medium van belang is, onge acht of die drager papier, perkament of film is. Zijn uitspraak dat één beeld meer zegt dan dui zend woorden, illustreert zijn visie. Het is niet verwonderlijk dat 'zijn' instituut dan ook goede contacten heeft met de provinciale televisie. Dick zal zich in de VUT niet vervelen. Momenteel is hij nog voorzitter van het Rijssens Museum en heeft hij zitting in het bestuur van het Van Deinse Instituut in Enschede, met als doelstelling het verleden en heden te bewaren in woord en geschrift. In zijn woonplaats Rijssen is hij verder nog lid van de Culturele Raad. En of dat nog niet genoeg is, maakt hij nog deel uit van het bestuur van de stichting 'Buyvoets', een orgaan dat de uit gave van streeklitera tuur financieel mogelijk maakt. Deze stichting werkt nauw samen met het Van Deinse Insti tuut in Enschede. Dick is reeds 'gestrikt' om voor een of twee dagen de bibliotheek van het Van Deinse Instituut te gaan beheren. Hij wil echter ook nog iets 'audiovisueels' doen in Overijssel of ergens an ders. Kortom; hij zal zich niet vervelen in zijn nieuwe levensperio de! Harry Strijkers KVAN Nieuws Bureau KVAN Redactie Archievenblad Tel. (020) 462 77 27 37 Edisonweg 50D, 2952 AD Alblasserdam Tel.: 078-6931300 Fax: 078-6931123 E-mail: gms@gmsnl.nl Website: gmsnl.nl Hij is ondertussen op 19 september jl. met het nodige feestgedruis en lawaai uitgezwaaid als directeur bij de Stichting Audiovisueel Docu mentatiecentrum Overijssel, maar voor de lezers van het Archievenblad willen we het KVAN-lid Dick ter Harmsel nog een keer voor het voetlicht halen. Informatie Streekliteratuur Bureau Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland. Voor informatie over de KVAN, bestelling van publicaties, aanmel ding voor activiteiten en wijzigin gen in de ledenadministratie kunt u contact opnemen met het bureau. Kopij voor het Archievenblad, berichten voor deze rubriek en mutaties in de Almanak van het Nederlands Archiefwezen kunt aan het bureau van de KVAN doorgeven. Cruquiusweg 31 1019 AT Amsterdam Fax: (020) 462 77 28 E-mail: bureau@kvan.nl Internet: www.kvan.nl Postbank Bureaurekening: 84767 oktober 2003 archievenblad

Archievenblad | 2003 | | pagina 18