4JA van I weet wat er leeft, zorg dat het werkt Documentation Specialist Maarten Schenk mu* Werken bij het llftJA Als je verder denkt The Genzyme Corporation, a global biotechnology company with more than 5,500 employees world-wide serving patients in more than 75 countries. We develop and market innovative products and services for unmet medical needs, combining the resources and strengths of one of the largest biotechnology companies with an entrepreneurial spirit and dedication. The European Biomedical and Regulatory Affairs (BMRA) group, based in Naarden, The Netherlands, is a successful and dynamic group of over eighty development professionals, in the areas of Clinical Research, Regulatory Affairs, Pharmacovigi/ance, Data Management and Operations. Regulatory Affairs Europe provides regulatory input on global development plans, interacting with health authorities as well as co-ordinatinq the preparation and submissions of various dossiers across Europe. Within the department we are looking for an experienced You will be responsible for creating and maintaining systems to support critical activities. Working in close contact with various internal p ners, these activities include supporting dossier preparation, archiving, electronic regulatory submissions, and improvements to related processes. We expect our candidates to have proficiency in a variety of IT and Knowledge Management software applications. This includes word mananpmpntePret F ases'and esPecial|y E°MS. You should have exposure to general document control and/or project management systems. Experience in an international business environment is also important. Work experience in the biopharmaceutical or med cal device industry will be advantageous. However, if you have experience in industries such as insurance, banking, or defence we also invite you to apply You must be diplomatic and persuasive, able to work in a multicultural team, and open to continual learning. The ideal candidate will be Lency irl spokenInTwrittenTng^h.^ deta''' demonstrated or9anisati°nal a"d problem solving skills. This position requires Genzyme offers a competitive salary and benefits package, together with a pleasant working environment. Please send written applications to: Genzyme Europe B.V., Attn: Mr. Dave van Lochem, Human Resources, Gooimeer 10, 1411 DD Naarden, The Netherlands You may also respond by e-mail to: dave.vanlochem@genzyme.com de archiefschat Zoveel mensen, zoveel meningen. We hebben allemaal een eigen beeld van onze maat schappij. Over wat goed is en wat beter moet. Als ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties kijken we voortdurend naar wat er leeft. Ook naar zaken die niet altijd even zichtbaar zijn, maar wel onze democratische rechtsstaat in gevaar kunnen brengen. De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD), voorheen BVD, heeft tot taak tijdig te waar schuwen wanneer de veiligheid van ons land wordt bedreigd. Om te zorgen dat het werkt verzamelt de AIVD gegevens, verricht veiligheidsonderzoeken en bevordert veiligheidsmaatregelen. Wil jij daar een actieve bijdrage aan leveren? Dan hebben we vast de juiste baan voor jou. Archivaris Directie Bedrijfsvoering Beheert het centrale archief en de dependance-archieven. Draagt bij aan het AI VD-archiefbeleid en aan het optimaal functioneren van het geautomatiseerde documentaire-informatiesysteem. Inventariseert de archiefbestanden en draagt archiefbescheiden over aan het Nationaal Archief. Doet archiefonderzoek (n.a.v. inzageverzoeken) en begeleidt de archiefmedewerker. HBO'er, Archivistiek B of gelijkwaardig diploma. Enkele jaren vakervaring. Grondige kennis van archiefbeheer en de relevante wet- en regelgeving. Competenties: overtuigend, analytisch, zelfstandig, probleemoplossend. Fulltime, schaal 9, maximaal 3.106,48 bruto per maand. Aan het werken bij de AI VD is een toeslag verbonden. De toeslag bedraagt thans maximaal 352,40 bruto per maand. Vacaturenummer 2003/21. Een psychologisch en een veiligheidsonderzoek maken deel uit van de selectieprocedure. Voor uitgebreide achtergrondinformatie verwijzen we je graag naar onze website: www.aivd.nl of www.minbzk.nl. Voor meer informatie over deze functie kun je contact opnemen met het Wervingsbureau van de AIVD op telefoonnummer 070-3178673. Je sollicitatiebrief en curriculum vitae kun je vóór 18 juni a.s. sturen naar het Wervingsbureau van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst, Postbus 20010, 2500 EA Den Haag, o.v.v. het vacaturenummer. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. Ministerie van Binnenlandse Zaken e Koninkrijksrelaties genzyme De archiefschat Ik ben relatief nog maar kort, zo'n ander half jaar, directeur van het Regionaal Archief in Alkmaar. In de afgelopen perio de is er veel op mij afgekomen. Het Regionaal Archief wordt verzelfstandigd en zal bestuurd worden door een eigen gemeenschappelijke regeling waarin de vijftien deelnemende gemeenten verte genwoordigd zijn. In de aanloop naar de verzelfstandiging is de interne organisatie van het archief gewijzigd. De formatie is uitgebreid en de invulling van de vacatu res is eindelijk afgerond. Op 22 mei jl. heeft de feestelijke opening van de ver nieuwde studiezaal plaatsgevonden. Dit is slechts een greep uit de ontwikkelingen van de afgelopen anderhalfjaar. Behalve met deze organisatorische ont wikkelingen is het Regionaal Archief druk doende met het beheren en beschikbaar stellen van de archieven en de collecties. Met een groeiend aantal gedigitaliseerde collecties worden onze gebruikers via het internet tot in de huiskamer bediend. Digitaliseren dient een tweeledig doel. Het bestand kan virtueel beschikbaar worden gesteld en de bewerking draagt bij aan het beheer en behoud van de archieven en collecties. Dat brengt mij bij de archiefschat. Afgelopen voorjaar heeft het project Metamorfoze van de Koninklijke Bibliotheek in Den Haag een projectvoor stel van het Regionaal Archief gehono reerd. Het voorstel bestaat uit het conser veren en digitaliseren van een verzame ling archiefstukken die afkomstig is van de negentiende-eeuwse romanschrijfster A.L.G. Bosboom-Toussaint. Truitje (Anna Louisa Geertruide) Toussaint werd in 1812 in Alkmaar geboren en schreef in haar geboorte plaats haar eerste romans. In 1851 trouwde zij met de kunstschilder Johannes Bosboom en vertrok naar Den Haag. Daar overleed zij op 73-jarige leeftijd. Een groot deel van haar werk bestaat uit protestants geo riënteerde historische romans zoals De Graaf van ^Issis^^^iisesiiEa .051 «niè>« rtrtruifte o (D Ij.tV l«sUE^5.H!o ;®^3ilO|«15ïlS51 IZR' «ojïij Devonshire (1838) en Het Huis Lauernesse (1840). In de collectie van de bibliotheek van het Regionaal Archief is een groot deel van haar werk opgenomen. Ter gelegenheid van haar zeventigste ver jaardag is haar door haar talloze vereer ders een album amicorum aangeboden. Het album bestaat uit drie onderdelen. Het eerste onderdeel is losbladig en bevat merendeels geschreven teksten. Het twee de onderdeel, eveneens losbladig, bestaat uit tekeningen, aquarellen en kalligra fieën. Het derde onderdeel is een inge bonden register met namenlijst van allen die aan het album bijdroegen. Onder degenen die een bijdrage leverden aan het album zijn bekende kunstenaars, geleerden en politici uit de negentiende eeuw zoals Maris, Israëls, Piet Paaltjens, S. Mesdag-van Houten, Allebé en Blommers. In totaal werden 688 bijdra gen opgenomen in dit unieke album. Na de dood van de schrijfster in 1886 is haar persoonlijk archief verspreid geraakt. Het album werd in bruikleen gegeven aan de Koninklijke Bibliotheek. In 1912 vier de Alkmaar de honderdste geboortedag van Truitje Bosboom-Toussaint. Hoogte punt van deze viering was de onthulling van een bronzen borstbeeld dat thans geplaatst is op de hoek van de Kennemer- straatweg en de Singel. Tevens was een uitgebreide tentoonstelling in het Stedelijk Museum ingericht over de schrijfster en haar werk. Het album ami corum nam in de tentoonstelling een centrale plaats in. Het album werd in 1912 geschonken aan de gemeente Alkmaar en berust sindsdien in het gemeentearchief van Alk maar, de rechtsvoorganger van het Regionaal Archief. De cassette waarin het album geborgen was, is bij de scheiding van het archief en het Stedelijk Museum in de jaren zestig van de vorige eeuw toege- Eerste blad van het in 1882 aan Truitje Bosboom-Touss^j album amicor deeld aan het museum. Zowel voor als na 1912 ontving de gemeente van de familie verdere archivalia van de bekende schrijf ster. Ook deze kwamen te berusten in het gemeentearchief. Tot nu toe is er over het album en de ver dere archivalia niet gepubliceerd. Het Regionaal Archief is erg verheugd dat door het Metamorfoze-project het album onder de aandacht van een groter publiek gebracht kan worden. Het project bestaat uit het conserveren van deze unieke col lectie. Naast het herverpakken van het unieke maar kwetsbare negentiende- eeuwse materiaal wordt de collectie Bosboom-Toussaint op microfilm gezet. Een deel van het album wordt ook gedigi taliseerd zodat de vele gekleurde aquarel len, tekeningen en kalligrafieën goed tot hun recht komen. Zoals vermeld werden ook dertien, veelal nog onbekende muziekstukken in manu- scriptvorm aangetroffen in het album. De uitvoeringen van deze composities wor den ook gedigitaliseerd en daarmee ont sloten voor het publiek. Het deel van de Bosboom-Toussaint-collectie dat zich bij het Stedelijk Museum Alkmaar bevindt wordt ook meegenomen in het project. Na afronding van het project is de gehele Alkmaarse Bosboom-Toussaint-collectie ontsloten en beschikbaar voor verder onderzoek. De microfiches zullen te raad plegen zijn op de studiezaal van het Regionaal Archief. De gedigitaliseerde bestanden kunnen na afronding van het project geraadpleegd worden op de website van het Regionaal Archief, www.archiefalkmaar.nl, en worden opge nomen in het Geheugen van Nederland. Het album is een absoluut topstuk en kan met recht betiteld worden als archief schat. Maarten Schenk is directeur van het Regionaal Archief in Alkmaar. augustus 2003 archievenblad

Archievenblad | 2003 | | pagina 1