r^J3x Algemene Leden Vergadering NVBA Kampen 5 juni 2003 Negen jaar NVBA-secretaris NVBA-Redactieadres NVBA-lid worden? Redactie NVBA-Nieuws 35 Harry L.M. Hendriks Sluisgraaf 9 5032 XL TILBURG Tel.: (013) 463 06 19 Fax: (013) 463 06 19 E-mail: yrrah47@planet.nl Schrijf dan naar de ledenadministratie mevrouw S.L. de Kok-Gamga Ruseschans 9 2728 HA ZOETERMEER www.nvba-info.nl Als lid ontvangt u het Archievenblad gratis H. Hendriks Sluisgraaf 9 5032 XL TILBURG H. Strijkers DSM/Centraal Archief Postbus 6500 6401 JH HEERLEN J. van der Velden Diamantdijk 197 4706 HD ROOSENDAAL Net als tien jaar geleden was de NVBA te gast bij M&R micro-imaging BV te Kampen. Directeur Louis van Erven heette de aanwezige leden van harte wel kom. Hij besprak het middagprogramma dat na de algemene ledenvergadering zou volgen. Hierna nam voorzitter De Jong het woord en lichtte onder meer de volgende zaken toe bij het agendapunt Mededelingen. Onlangs heeft het NVBA-bestuur een heidag gehouden te Rhenen waarbij de Commissie PR/Nieuwe Koers werd gewijzigd in Commissie PR/Communicatie met een ander takenpakket onder leiding van Harry Hendriks. Het nationale bedrijfsarchief is een zaak van ons aller belang. Hierbij blijft de DIVA een rol vervullen. De heren Ben Otten en Peter de Jong zullen het nationale bedrijfsarchief, een erfgoed van belang, veel meer aan de orde gaan stellen, met name daar waar het effect sorteert en serieus wordt genomen. De samenwerking met de Linda de Kok bestaande zusterverenigingen moet tegen het licht gehouden worden en waar nodig worden bijgesteld en veranderd. Ook ande re soortgelijke verenigingen in het kielzog van de NVBA, zoals NMA, RMC en zusterverenigingen in het buitenland zullen veel meer bij onze werk zaamheden betrokken dienen te worden. De Commissie Persoonlijke Belangenbehartiging gaat als zodanig verdwijnen en met name ons medium E-Zine zal hierbij een belangrijke com municatieve rol gaan vervullen, voor zover het dit nu reeds al niet doet. Dan volgden de agendapunten Ingekomen stuk ken, Notulen 14.11.2002 en Financiën, waarbij alles gestroomlijnd verliep en snel en adequaat kon worden afgehandeld. Archievenblad Het volgende agendapunt was Voorstel Inter ne Communicatie NVBA; opzeggen Archievenblad. Het bestuur kon tot zijn genoegen melden dat steeds meer leden E-zine ontvangen en zich daar voor hebben opgegeven. Op dit moment maken 210 leden gebruik van dit snelle digitale medium. En dit aantal neemt nog gestaag toe. Dit houdt in dat E-zine geprofessionaliseerd moet wor den. Gelden die nu nog besteed worden aan het collectief abon nement Archievenblad kunnen in de toekomst daarvoor worden vrijgemaakt. De naar verwachting enkele NVBA-leden, die toch het Archievenblad willen blijven ontvangen, zullen daartoe in de gelegen heid worden gesteld door het bestuur. Hierover zal het bestuur onderhandelen met de uitgever van dit blad. Erelid Op het einde van de agenda kwam het punt Bestuursverkiezing en -benoeming. Aan Peter de Jong was het de taak om op gepaste wijze afscheid te nemen van de twee vrouwelijke bestuursleden van de NVBA: mw. Linda de Kok en mw. Katja Laurijssen. Beiden hebben zich gedurende vele jaren ingezet voor onze vereniging. Linda nam de ledenadministratie voor haar rekening en Katja vervulde met veel verve de functie van secretaris met nog vele andere taken erbij. De voorzitter sprak de hoop uit dat de vacature van secretaris snel opgevuld kan worden. Ieders inzet werd bij zonder op prijs gesteld, maar toch zal het nie mand verbazen dat met name mw. Katja Laurijssen bij unaniem goed vinden van de gehele vergadering benoemd werd tot Erelid. Als nieuwe bestuursleden konden we hierna begroeten mw. Serifa Mohamed Ajoeb en mw. Maya Thieme. Bij de Rondvraag kwamen de volgende zaken voor archievenblad augustus 2003 NVBA, vereniging van en voor personen werkzaam in het beheer van organisatie - eigen informatie v/h Nederlandse Vereniging van BedrijfsArchivarissen NVBA, vereniging van en voor personen werkzaam in het beheer van organisatie - eigen informatie v/h Nederlandse Vereniging van BedrijfsArchivarissen het voetlicht: ondertitel NVBA, de ALV te beperken tot een eenmalig gebeuren en voor de andere bijeenkomst een meer dynamische bestemming zoeken. Vele leden hebben moeite met de nogal lange omschrijving onder het NVBA-logo. waar momenteel staat: Vereniging van en voor personen werkzaam in het beheer van organisatie-eigen informatie v/h Nederlandse Vereniging van Bedrijfs Archivarissen. Kan dit weer niet kort en krachtig? Eén ALV is genoeg per jaar. Gebruik die andere dag behoudens de kleine financiële verantwoording, die statutair moet plaats vinden, voor een heel andere invulling. Dit kan bijvoorbeeld een seminar en/of studiedag zijn, inclusief een ontspannen de activiteit. Verder werd de hoop uitgesproken dat het zeer gewaardeerde bestuurslid en medelid Ben Schmitz spoedig en in goede gezond heid weer van de partij zal zijn. Rondleiding De lunch werd voortreffelijk verzorgd door ons gastbedrijf M&R micro-imaging te Kampen. Het middagprogramma be stond uit meerdere onderdelen. Als eerste een rondleiding over de werkvloer van ons gastbedrijf waar het productieproces werd gadegeslagen. Daarna volgde een bustocht door Kampen en omgeving met aanslui tend een historische wandeltocht door deze prachtige Hanzestad. loop van der Velden Katja Laurijssen is tijdens de Algemene Ledenvergadering op 5 juni 2003 terugge treden als secretaris van de NVBA. In haar gezellige woning in Eindhoven kijken we terug op die negen jaar. Actief lid In de tachtiger jaren behoorde het lidmaatschap van de NVBA tot de arbeidsvoorwaarden van de toenmalige werkgever van Katja, AKZO Nobel. "Je moest daarvoor wel het diploma GO B- II hebben. Dat heb ik in 1983 behaald en tegelijk werd ik lid van de NVBA. In 1988 rommelde het in de NVBA en ben ik actief lid geworden. Indertijd was Chris Janssen voorzitter en Cor Vroegh was secretaris. Tijdens een ledenverga dering, ik geloof in Houten, stelde het bestuur voor om te professionaliseren door een professioneel bureau in te huren. Dat was erg duur en de leden zouden daar niet direct voordeel bij hebben. Het was een tumultueuze ver gadering waarin ik voorstelde om een aantal gewone leden eerst te laten pra ten met het bestuur, omdat je niet uit zo'n discussie komt als je die voert met zo'n grote club. Het bestuur heeft dat voorstel overgenomen en Pieter Parker Brady, Frank Versteden, Ben Schmitz en ik werden benoemd tot een ad-hoc- commissie oftewel het crisiscomité om het allemaal eens uit te zoeken. Daarbij kregen we gelukkig steun van diverse leden die in werkgroepen heel veel goed werk hebben gedaan. We dachten met een jaar klaar te zijn, maar pas in 1992 hebben we onze werkzaamheden overgedragen aan het nieuwe bestuur." Secretarisschap Daarna heeft Katja de zwanger schap van haar jongste dochter in alle rust af kunnen maken en was weer gewoon lid tot 1994. "Arie Otten belde me toen op met de vraag of ik secretaris wilde worden, omdat mijn voorganger was gestopt. Ben Schmitz, die weer in het bestuur zat en mij had voorgedra gen, vertelde me dat het 'alleen maar' ging om een paar bestuurs vergaderingen en een paar ledenvergade ringen per jaar. Het se cretarisschap heb ik erva- Katja Laurijssen ren als een 'open deur'. Wat achter die deur gebeur de, vond ik zo interessant, dat ik meer werk heb gedaan dan voor een secreta risfunctie strikt noodzakelijk is." Katja is niet ingewerkt als secretaris. "Mijn voorganger kon het werk niet aan en heeft de hele zaak laten vallen. Het notuleren van vergaderingen spreekt voor zich, maar door opmerkin gen van het bestuur en het doornemen van dozen papier ben ik langzamer hand vanzelf achter allerlei zaken geko men. Ik ben er heel vrolijk ingestapt, maar had geen enkele kennis van zaken. Veel heb ik geleerd van Daan Bouhuijs, die me in het eerste jaar heeft gecoacht, maar het is toch makkelijker als je wordt ingewerkt en ik zal mijn opvolg(st)er zeker inwerken!" Katja heeft geen adviezen voor haar opvolg(st)er. "Je moet gewoon plezier hebben in het werk. En tips... eigenlijk heb ik ook geen tips. want iedereen doet het op z'n eigen manier en dat is ook goed. Ik heb het gemerkt met Maarten Schenk, die is nu tweede secre taris. Tijdens mijn ziekte heeft hij veel opgevangen. Hij doet het anders, maar dat gaat ook prima. Er zijn natuurlijk wel een paar wetmatigheden waar je rekening mee moet houden. Voor de organisatie van de Algemene Ledenver gaderingen heb je een aantal dingen nodig. Dat geldt ook voor bestuursver gaderingen. Je hebt een agenda nodig, een vergaderplek enzovoorts. Bij notu leren is het belangrijk om te weten wat er is besproken, dat hoeft echt niet op mijn manier te gebeuren. Lees verder op pagina 37 augustus 2003 archievenblad

Archievenblad | 2003 | | pagina 17