T-TEC datalogger! 'Arbeitstagung Verein deutscher Wirtschaftsarchivare' zonder problemen SENSOR DATA De Brother P-touch 3600/9600 *11 brother NVBA nieuws Van zondag 4 tot en met woens dag 7 mei heeft ondergetekende deel genomen aan de 'Arbeitstagung' van onze zusterorganisatie 'Verein deut scher Wirtschaftsarchivare' bij de Volkswagenfabrieken te Wolfsburg. Deze Arbeitstagung stond in het teken van 'Unternehmen und Geschichte- Aufgaben und Visionen von Wirtschaftsarchiven'. Deze driedaagse bijeenkomst is door mij bezocht op eigen initiatief. De NVBA heeft gemeend een bijdrage te moeten leve ren aan dit bezoek, waardoor onze ver eniging ook vertegenwoordigd was op de ledenvergadering van de VdW. De VdW kent ruim 300 leden in Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland en Nederland. Van die 300 waren er circa 150 aanwezig op de Arbeitstagung. Daar kan de NVBA nog een puntje aan zuigen. Gedurende de drie dagen zijn veertien sprekers aan het woord geweest die hun licht over archivering hebben laten schijnen. Naast het toe horen van deze lezingen heb ik de ledenvergadering van de vereniging bijgewoond. Hoewel de sprekers door het taalgebruik en de lange zinnen, met vele bijzinnen en superlatieven lastig te volgen zijn, meen ik te mogen stellen dat de bijeenkomsten zeer de moeite waard waren. Zeker voor archi varissen met interesse voor geschiede nis zijn deze verhalen leerzaam. Tijdens de ontvangsten en bezichti gingen heb ik gesproken met een groot aantal deelnemers, sprekers en bestuurders. VdW-voorzitter dr. Harry Niemann, archivaris bij Daimler Chrysler, was blij verrast met het 'Hollandse' bezoek. Gastheer dr. Mannfred Grieger bleek een voortreffe lijk organisator, die samen met zijn medewerkers een geweldige ontvangst en Arbeitstagung wist neer te zetten. Prof. dr. Erhard Schutz van de Humboldt Universiteit van Berlijn bleek niet alleen een goede spreker, maar zeker ook een amusante gesprekspartner. Mijn talen kennis heeft gedurende deze dagen weer ruimschoots zijn diensten bewezen. Hierbij zij opgemerkt dat die kennis best wat oefening kon gebruiken. Naast de vele spreekbeurten en gesprek ken heb ik ook van de gelegenheid gebruik gemaakt deel te nemen aan excursies, rondleidingen en tentoonstel lingen. Zo is een bezoek gebracht aan het historisch archief van Volkswagen en is het automuseum bezocht. De bezichti ging van de bunkers waarin tijdens de Tweede Wereldoorlog vele krijgsgevange nen verbleven die in de Volkswagen fabrieken te werk waren gesteld was indrukwekkend. Steeds weer kwam tot uitdrukking dat onze gidsen zich nog steeds schuldig voelen over die zwarte periode. Gezien de periode waarin het bezoek plaatsvond, zo rond 4 en 5 mei, was ook voor mij de confrontatie met het Duitse oorlogsverleden enigszins vreemd. Een rondleiding door de fabrieken was voor mij als werktuigbouwer bijzonder interessant. De steeds voortschrijdende technieken waarmee voertuigen worden gebouwd is overweldigend. Robotten doen het werk dat eerder door mensen handen werd verricht. De persen, die onderdelen voor de diverse types auto's maken, stonden zo te stampen dat de trillingen gedurende de Tagung constant te voelen waren. Als afsluiting waren we te gast in 'Die Autostadt der Volkswagen AG'. In deze pretparkachtige omgeving kregen de bezoekers een goed beeld van de historie van de automobiel en van de wijze waarop Volkswagen zijn vele mer ken op de markt zet. Niet alleen de Volkswagen maar ook Audi, Bugatti, Lamborghini, Seat, Skoda, Bentley en Porsche behoren tot het assortiment. Deze Arbeitstagung, die volgend jaar wederom wordt georganiseerd, is zeker de moeite waard. Gezien de gezonde concurrentie tussen de orga niserende partijen, zal het volgend jaar zeker niet minder goed georgani seerd zijn. Ondanks dat de organisatie in handen komt van een recyclingbe drijf hoeven de deelnemers niet bang te zijn in kartonnen dozen te moeten slapen en uit vuilnisbakken te eten. Nee, laat de Duitse Gründlichkeit maar gaan. Het is jammer dat de Duitse collega's onze taal niet machtig zijn, anders zou het zeker de moeite waard zijn leden van de VdW op onze ALV's uit te nodigen. Voorzitter Harry Niemann ziet de taal, met name voor zijn leden, als een bijna onneembare hindernis. Jammer want de samenwerking die daaruit zou kunnen voortkomen zou mijns inziens beide landen goed kun nen doen. Tenslotte kunnen we alleen maar van elkaarfs fouten) leren. Zij die meer willen weten over mijn bezoek aan de VdW-Arbeitstagung kunnen contact met mij opnemen. 46 Wm ARCHIEF OPRUIMEN en veilig tot postzegelformaat laten vernietigen Scherpenzeel bv temperatuur, relatieve vocht, berekening van dauwpunt, 1 en 2 kanaals, low-cost X uitgebreid programma dataloggers: zoals modulaire on-line systemen op PC tot 128 kanalen,12-bits dataloggers, din-rail montagedataloggers en internetloggers postbus 1111 tel 0703070736 e-mail website 2280 cc rijswijk fax 0703070938 info@sensordata.nl www.sensordata.nl Hèt stand-alone of PC- en Macintosh-compatibel elektronisch beletteringsysteem 1 ra At your side. NVBA, vereniging van en voor personen werkzaam in het beheer van organisatie - eigen informatie v/h Nederlandse Vereniging van BedrijfsArchivarissen Fjordlandschap met paviljoens in Autostadt. Wim T. Lammerts, e-mail: info@techninfo.com archievenblad juni 2003 Wij leveren: Inzamelmiddelen voor het afvoeren van uw papier in ordners en archiefdozen. Containers op vooraf overeengekomen dagen. Wij versnipperen: Al uw papieren informatiedragers gegarandeerd binnen 1 werkdag na aankomst in ons ultramoderne vernietigingsbedrijf Leidsche Rijn bv. Volgens de kwaliteitsnormen van EN ISO 9001 versie 2000. U ontvangt hiervoor een Certificaat van Vernietiging. Wij zijn ook gespecialiseerd in: Het inzamelen en afvoeren van uw dagelijkse papierafvallen. De vernietiging van digitale informatiedragers als CD-roms, diskettes etc. Computers en andere randapparatuur kunt u ook bij ons ter verdere verwer king aanbieden. Wij geven u graag meer informatie over onze dienstverlening. Neemt u dan contact op via ons informatienummer 030 - 288 19 25 of bezoek onze internetsite via www.archiefvernietiging.info Uw reactie zien wij met belangstelling tegemoet. Uw partner voor de veilige vernietiging van informatiedragers. KTKACTW UTRACrCN MUS SAUS ntwactIw SAUS «HAcren AIO CONTRACTEN CONTRACT 1HIIS M1HU .'ini'iumi J niuimijsiiii itiiiniiiiiim BISIlllU lll.lllll imiiiiirnii muui IUIIIIII1UI mm De PT-3600 heeft een navigatieknop, die op logische wijze snel toegang geeft tot alle softwarefuncties. Ingebouwde afdrukfuncties zijn onder meer: 10 lettertypen, 18 letterstijlen, 25 lettergrootten, 499 symbolen en cliparts, 9 barcodeprotocollen en 30 kaders/ opvulpatronen. Het LCD-scherm toont 20 tekens op drie regels. De PT-3600 print 20 mm/sec met 360 dpi op uniek, zeer duurzame en gepatenteerde gelamineerde tape. Deze tape is krasvast en weer- bestendig, weerstaat temperaturen tussen -50°C en max. 300°C en is bestand tegen de inwerking van zonlicht, vocht, olie en wrijving. P-touch tape is er in vele kleuren (van fluorescerend tot transparant) en van 6-36 mm breed met een standaard tape lengte van 8 meter. PT-3600 Met een USB kabel kan de PT-3600 met de computer verbonden worden en met de meegeleverde P-touch Editor kun nen alle grafische beelden en functies (incl. alle letter typen) die op de computer zijn geïnstalleerd, gebruikt worden. De PT-9600 heeft alle kenmerken van de PT-3600 maar is een extra robuuste uitvoering met een ingebouwde oplaadbare accu. Vanuit de stevige, meegeleverde transportkoffer kan integraal gewerkt worden. Kijk voor uitvoerige P-touch productinformatie: www.brother.nl officia! sponsor M Organize your world. P-touch it brother Voor informatie en dichtstbijzijnde dealer bel: 020 - 545 12 51 Brother International (Nederland) B.V. Brother Industries Ltd., Nagoya, Japan

Archievenblad | 2003 | | pagina 23