Historische stad zoekt voortvarende mensen Unitleider Inspectie/Acquisitie Materieel Beheer Archivaris Stadsarchief en Athenaeumbibliotheek (SAB) Reageren? (36 uur per week) UTRECHTS medewerker voor archief en topografische atlas op HBO-niveau (31 uur, max. 2.365,47) In Deventer zijn we met recht trots op ons culturele erf goed. Daarom zorgen we ervoor dat iedereen die meer wil weten hiervoor terecht kan bij de gemeente, door middel van een uitstekende informatievoorziening. Hiervoor zijn het Stadsarchief en Athenaeum bibliotheek (SAB) gezamenlijk verantwoordelijk. Als archivaris zorg je voor de opbouw van de topografi sche atlas, je beschrijft en digitaliseert de collecties en je bent verantwoordelijk voor acquisities. Daarnaast ben je, in je team, op de studiezaal het aanspreekpunt voor het publiek. Je achtergrond is een relevante HBO-opleiding op archief- of even tueel bibliotheekgebied. Je communiceert vlot en vriendelijk en je bentthuis op het gebied van ICT. Als pluspunten beschouwen we je kennis van regionale geschiedenis en topografie, maar ook je ervaring met het digitaliseren van traditio nele informatiedragers. Meer weten? Bel Hans Peeters (0570) 693 740 of Hylle de Beer (0570) 693 708. Voor meer infor matie kun je ook terecht op www.sabdeventer.nl of www.deventer.nl. Daar vind je tevens een over zicht van ons diversiteitsbeleid en de aantrekkelijke arbeidsvoorwaarden van de gemeente Deventer, zoals bijvoorbeeld de verhuiskostenvergoeding. Weet je genoeg? Stuur dan voor 24 maart a.s. een brief met CV naar de gemeente Deventer, afdeling P&O, Postbus 5000, 7400 GC Deventer, onder vermelding van vacature nummer WCO 01/03 op brief en envelop. De strategische ligging aan de IJssel maakt Deventer tot een stad waar het leven allesbehalve voortkabbelt. In Het Utrechts Archief kan iedereen onderzoek doen naar het verleden van de provincie Utrecht, de steden, dorpen en hun inwoners. En veel mensen doen dat: het archief wordt jaarlijks zo'n 18.000 keer bezocht. Met ruim 15 km archiefmateriaal, bijna een half miljoen kaarten, tekeningen, prenten en foto's en ruim 70.000 boeken, kranten en tijdschriften fungeert Het Utrechts Archief als de historische werkplaats van de provincie Utrecht waar burger en overheid welkom zijn met hun histo rische vragen. De expertise en het enthousiasme van ruim 70 medewerkers en een grote groep vrijwilligers staan borg voor een goede dienstverlening. Binnen afzienbare tijd zal een gedeelte van Het Utrechts Archief verhuizen naar het Museum kwartier, waar het in de schaduw van de Dom het cultuur historisch hart van de stad Utrecht hoopt te gaan versterken. In verband met het vertrek van de huidige functionaris, zoeken wij met ingang van 1 mei 2003 een: Deze unit maakt samen met de units Inventarisatie Indicering en Beeldmateriaal Bibliotheek deel uit van de afdeling Beheer. De taken van de unit zijn: Inspectie van de archieven van de gemeente Utrecht. Relatiebeheer betreffende de archieven van het provinciaal bestuur en van rijksdiensten in de provincie Utrecht. Acquisitie van particuliere archieven. Gegevensbeheer aan de hand van het programma ABS/Archeion. Restauratie/conservering, andere materiële verzorging en reproductie van archieven en collecties. Depotbeheer. De hoofdtaken van de unitleider liggen op het gebied van de inspectie en acquisitie. Naast deze taken geeft de unitleider leiding aan de totale unit, die bestaat uit circa 10 medewerkers, onder wie een tweede inspecteur en enkele restauratoren. Functie-eisen: Diploma archivistielc B; Diploma archivistiek A en/of specialisatiecursussen strekken tot aanbeveling: Ruime ervaring als inspecteur; Ervaring in een leidinggevende functie; Zakelijke en besluitvaardige instelling; Vertrouwd met ICT. Naast opleidings- en vaardigheidseisen werkt Het Utrechts Archief ook met gedragskenmerken. Arbeidsvoorwaarden: Het Utrechts Archief volgt de rechtspositie van de gemeente Utrecht. Aanstelling geschiedt, afhankelijk van opleiding en ervaring, maximaal in salarisschaal 10, zijnde 3.449,= bruto per maand op basis van een 36-urige werkweek. Uitloop naar salarisschaal 10A is t.z.t. mogelijk met een maximum van 3.710,= per maand. Inlichtingen: Voor nadere informatie over deze functie kunt u contact opnemen met Arend Pietersma, hoofd afdeling beheer, telefoonnummer 030 - 2866611. Sollicitatie: Uw sollicitatie kunt u binnen 10 dagen na verschijning van dit blad richten aan de directeur van Het Utrechts Archief, de heer drs. J.T.J. Jamar, Alexander Numankade 199-201, 3572 KW Utrecht.

Archievenblad | 2003 | | pagina 26