Zoetermeer Zoetermeer steeds ondernemend Gemeente-archivaris gemeente Zoetermeer onderneemt steeds ARCHIVARIS M/v (36 UUR) ELDOORN Zoetermeer is een moderne, aantrekkelijke stad met veel ruimte en groen, een adequate infrastructuur en een ruim aanbod van recreatieve en culturele voor zieningen. Daarnaast biedt de stad ook veel werkgelegenheid, mede door de aanwezigheid van voldoende winkels, kantoorruimten en bedrijventerreinen. De stad telt nu 112.000 inwoners. Zoetermeer groeit echter steeds verder. Om een aantrekkelijke stad te blijven voor inwoners en bedrijven hebben wij een toekomstvisie ontwikkeld. We moeten ons namelijk nu realiseren hoe we willen dat Zoetermeer er straks uitziet. Want die stad van morgen bepaalt immers welke richting we vandaag moeten opgaan. De gemeentelijke organisatie De gemeente Zoetermeer is een onder nemende organisatie met een open cultuur. De organisatie is opgebouwd uit de concernstaf en drie hoofdafdelingen en de Brand weer. Deze hoofdafdelingen zijn Bestuur, Stadswerken en Welzijn. De gemeente Zoetermeer voert een ambitieus beleid, waarin het ondernemen centraal staat. Dit ondernemen is gericht op de ondernemers van de stad, maar ook op de inwoners, verenigingen en instellingen die actief zijn op het gebied van evenementen, sport, cultuur of natuur. Algemene dienst De gemeente Zoetermeer benoemt haar personeel in algemene dienst. Dit wil zeggen dat de nieuwe medewerker voor een periode van 5 jaar wordt geplaatst in de functie van gemeente-archivaris. Na afloop van deze plaatsingsperiode wordt in het kader van het gemeentelijk loopbaan beleid in overleg met de medewerker bepaald welke de volgende loopbaanstap zal zijn. Personeelsbeleid Ons beleid is mede gericht op uw brede inzetbaarheid, in combinatie met loopbaan begeleiding, opleiding en werkgarantie. Vragen over de functie De heer H.J.G. Berding, Manager kenniscentrum, telefoon 079 346 8287 Inlichtingen over de procedure Mevrouw Y.M. Zimmerman, personeelsconsulent, telefoon 079 346 8784. Belangstelling Schriftelijke sollicitaties kunt u vóór 21 februari 2003 zenden aan de personeels consulent van de hoofdafdeling Bestuur, mevrouw Y.M. Zimmerman, postbus 15, 2700 AA Zoetermeer, telefoon 079 346 8784. Acquisitie n.a.v. de advertentie wordt niet op prijs gesteld. #22» ii Hoofdafdeling Bestuur De organisatie van de gemeente Zoetermeer is onderverdeeld in de Concernstaf en drie hoofdafdelingen: Bestuur, Welzijn en Stadswerken. De Brandweer vormt een apart onderdeel. De hoofdafdeling Bestuur heeft binnen de gemeentelijke organisatie een gevarieerd takenpakket. Een belangrijk onderdeel vormen de publiekszaken. Daarbij gaat het onder meer om belastingen, rechtsbescherming en algemene informatie. Andere belangrijke werkzaamheden hebben betrekking op de eigen organisatie, zoals personeel en organisatie, financiën, automatisering, en facilitaire dienstverlening. Afdeling Facilitair Bedrijf Het Facilitair Bedrijf is een zelfstandig onderdeel van de hoofdafdeling Bestuur. Binnen het Facilitair Bedrijf is een veranderingstraject ingezet dat resulteert in een betere bedrijfsvoering. Het Facilitair Bedrijf bestaat uit de volgende eenheden: Service Team Automatisering (STA), Interne Dienstverlening (ID), Facilitaire Diensten (FD), Kenniscentrum (KC) en Documentaire Informatievoorziening (DIV). Het Gemeente-archief maakt deel uit van het kenniscentrum. Het kenniscentrum stelt informatie en kennis beschikbaar aan de in- en externe klanten. Binnen het kenniscentrum zijn wij op zoek naar een: 36 uur per week, echter elke deeltijdconstructie (bijvoorbeeld duobaan), is bespreekbaar. Voor wie geschiedenis de toekomst is U bent een informatiebemiddelaar die voorziet in de vraag van onze klanten. U bent onder andere verantwoordelijk voor het cultuur historisch erfgoed. Daarnaast houdt u toezicht op het beheer van de dynamische archieven. Wij vragen: diploma Archivistiek; bekendheid met de gemeente administratie; relevante werkervaring; kennis van de standaard kantoor applicaties. Tevens vragen wij van u een pro-actieve, klantgerichte, flexibele werkhouding en goede schriftelijke en mondelinge uitdrukkingsvaardigheid. Daarnaast verwachten wij van u dat u de nieuwe (digitale) ontwikkelingen op het vakgebeid volgt en dat u zowel zelfstandig als in teamverband kunt werken. Wij bieden: afhankelijk van opleiding, ervaring en leeftijd, bij aanstelling 3.710,-- (bruto per maand, schaal 10A bij een 36-urige werkweek). Werken in deeltijd behoort nadrukkelijk tot de mogelijkheden, hierbij valt bijvoorbeeld te denken aan een duobaan constructie waarbij beide medewerkers (bijvoorbeeld) 18-uur per week zullen werken en de werkzaam heden op elkaar afstemmen. goede pensioen- en spaarregeling, flexibele werktijden goede rechtspositie, loopbaan mogelijkheden eigentijdse kinderopvang, ruime studiefaciliteiten (verlof/vergoeding), een gemiddelde werktijd van 36 uur De Stichting APart is een nieuwe organisatie waarin het Gemeentearchief, de Stadsbibliotheek en het Apeldoorns Museum per 1 januari 2003 opgegaan zijn. De kerndoelstelling van de Stichting APart is om een veelzijdig cultureel, educatief en informatief aanbod te realiseren. Bij de Stichting APart zijn 170 mede werkers en 150 vrijwilligers werkzaam. Apeldoorn streeft naar vernieuwing van het cultureel leefklimaat en investeert daarvoor onder meer in de bouw van een nieuwe huisvesting voor museum, archief en bibliotheek die gecombineerd met de huidige bibliotheekcentrale een belangrijke plaats zal innemen in het Cultuurkwartier in het centrum van de stad. Naast deze nieuwe centrale vestiging beschikt de Stichting APart over vier stadsdeelvestigingen en twee boekenbussen. Voor het onderdeel Stadsarchief van deze nieuwe organisatie zijn we op zoek naar een: Uw uitdaging: Stelt conceptplannen op voor archiefbeheer en digitalisering en pleegt onderhoud aan de vastgestelde plannen Voert conform de plannen selectie-, inventarisatie- en digitaliseringprojecten uit Documenteert informatie verkregen uit onderzoek in archieven, documentaire collecties en andere documentaire bronnen in een documentatiesysteem. Gegevens worden vastgelegd in (digitale) documentatiesystemen Begeleidt vrijwilligers en medewerkers bij de uitvoering van projecten Voert het beheer uit over archiefinformatiesystemen, voert contentbeheer uit Is verantwoordelijk voor de toegankelijkheid van de archievencollectie in de gemeentelijke archiefbewaarplaats Werkt mee aan voorbereiding en uitvoering van educatieve programma's Begeleidt bezoekers van het studiecentrum bij specialistisch en/of wetenschappelijk onderzoek Voor deze werkzaamheden zijn twee archivarissen beschikbaar. Een werkverdeling tussen u en de reeds werkzame archivaris zal in nader overleg worden vastgesteld. Uw profiel: HBO (Archivistiek A of B) Kennis van archiefinformatiesystemen, documentatiesystemen Relevante kennis van automatisering Ervaring met projectmatig werken Wij bieden: Een uitdagende functie in een nieuwe, ambitieuze organisatie Salariëring Inschaling geschiedt conform de CAO Openbare Bibliotheken, in schaal 8 (minimaal 2.078,31 en maximaal 2.664,60 bruto per maand bij een 36-urige werkweek). Inlichtingen Nadere informatie over de functie kunt u inwinnen bij mevrouw M. Kok (Hoofd Archief en Kennis Informatiecentrum), telefoon 055-5415530. U kunt ook onze website raadplegen: www.apartapeldoorn.nl Sollicitatie Uw sollicitatiebrief met c.v. kunt u tot uiterlijk 21 februari 2003 richten aan: Stichting APart, t.a.v. de afdeling personeelszaken, Vosselmanstraat 299, 7311 CL Apeldoorn. U kunt ook een e-mail sturen naar: personeelszaken@bibliotheekapeldoorn.nl.

Archievenblad | 2003 | | pagina 28