JALEMA JALEMA MOBILE SYSTEM: DE EFFICIËNTE OPBERGOPLOSSJNC i VOOR KANTOOR EN ARCHIEF 80% ruimtewinst met verrijdbare rekkeninstallaties Jalema Mobile System (JMS) is een verrijdbaar kasten- en rekkensysteem waarmee u een aanzienlijke ruimtebesparing realiseert. Dat betekent méér opslagcapaciteit op hetzelfde oppervlak, of meer ruimte om bijvoorbeeld extra werkplekken te creëren. Ruimte kost geld. Met Jalema Mobile System realiseert u aanzienlijke besparingen. Zowel in uw kantoor als in uw archief. Jalema Mobile System 'Archive' is speciaal ontworpen voor toepassing in archiefruimtes, terwijl Jalema Mobile System 'Office', speciaal werd ontworpen voor de kantooromgeving. Beide varianten kenmerken zich door een multifunctioneel karakter, een moderne vormgeving en zijn perfect afgewerkt. De robuuste constructie garandeert een lange levensduur en optimale bescherming. Het systeem is modulair van opbouw en daardoor tot elke gewenste capaciteit uit te breiden. Een uitgekiend pakket accessoires maakt het u mogelijk de rekken en kasten snel en gemakkelijk naar uw eigen specifieke behoeftes en wensen in te delen. Bel (077) 476 76 76, fax (077) 476 76 90 of mail naar info@jalema.com voor de uitgebreide bro chure of voor een vrijblijvende inventarisatie door een van de Jalema Informatie Adviseurs. 80% ruimtewinst Stofvrij Veilig Flexibel Licht lopend Uitzonderlijk lange levensduur Aandacht voor uw specifieke wensen de stage maakt de stagiaire een stageverslag en producten, zoals een toegang of een institutio neel onderzoek. Het stageverslag geeft een beeld van de breedte van de verworven competenties en van de diepgang van de competenties. Zowel studenten als stageverleners delen een belangrijke ervaring. Alles is in het begin nieuw voor de stagiaire. De stagebegeleider in de organisatie dient vrij veel tijd aan begeleiding te besteden. Ook het bedenken van geschikte leer momenten kost tijd en organisatie. Het kan han dig zijn om verschillende werkzaamheden rond om één thema te groeperen. Stageverleners moeten zich in elk geval realise ren, dat 'we nog geen volleerde archivarissen zijn', aldus een van de stagiaires. Op vrijdag 13 december 2002 (13.30-16.00 uur) houdt de Archiefschool een overleg met verte genwoordigers uit het veld over de bijdrage die het archiefwezen kan leveren aan de opleiding van archivarissen en de input die studenten door hun stage aan archiefdiensten kunnen geven. In het programma komen (onder voorbe houd) de volgende onderdelen aan de orde; 'vra gen van archiefdiensten', de 'derdejaarsstage en afstudeeropdracht IDM' en de 'duale periode (leerwerkplaats) in de master Archiefwetenschap UvA' (voor het eerst februari-juni 2004). Het vol ledige programma vindt u op www.archief- school.nl november 2002 17 INFORMATION MANAGEMENT E-mail: info@jalema.com Internet: www.jalema.com Jalema B.V. Dr. Poelsstraat 11 Postbus 4802 5953 ZL Reuver Nederland Tel. (077)476 76 76 Fax (077)476 7690 Stageplaats Rosanne Vis: institutioneel onderzoek naar een bedrijfsarchief Mijn stage bij het Bedrijfshistorisch Archief ING Bank begon op februari en eindigde 28 juni van dit jaar. Al ver voordat de stage begon, keek ik ernaar uit. Ik verwachtte van tevoren dat het leu ker zou zijn dan school. Je hebt geen colleges en het is een voorproefje van wat je na school voor werk gaat doen: het is écht. Ik vond het inder daad leuker dan school. In de vijf maanden leerde ik meer dan in een jaar school. Je werkt hele dagen en iedere dag is anders. Je doet naast je stageopdracht allemaal andere klussen en loopt mee met de archivarissen. Omdat je in een archief van een bedrijf werkt, kom je in contact met men sen van alle bedrijfsonderdelen. Om archief toe gankelijk te maken lees je over hun werkzaamhe den en de functie van hun bedrijfsonderdeel. Voor school had ik eerder al een institutioneel onder zoek gedaan, maar in een groep. Nu deed ik het hele institutionele onderzoek naar het archief van de Nationale Nederlanden alleen. Ik vond ook het bedrijfsmatige werken interes sant, want dat kun je op school gewoon niet leren. Mensen telefonisch te woord staan, dienst verlening aan bezoekers, vragen beantwoorden van mensen binnen ING, acquireren van archief bij belangrijke bedrijfsonderdelen en een werkplek hebben met je spullen binnen handbereik. Tips voor de collega's Wilt u een stageplaats aanbieden en op laten nemen in het overzicht van de Archiefschool, neemt u dan contact op met Marieke de Haan, tel. (020) 595 19 32 of e-mail m.de.haan@archiefschool.nl. Algemene informatie over stages bij het Instituut voor Media en Informatie Management van de Hogeschool van Amsterdam vindt u op www.mim.hva.nl/stagiaire. Let bij het aanbieden van een archiefstage op het volgende: breng variatie aan in de werkzaamheden; organiseer de diverse werkzaamheden rond om een thema; plan een activiteit (een markt- of een verge lijkend (archiefwaren) onderzoek) buiten de deur van uw eigen organisatie; zorg voor professionele begeleiding; vergeet de stagevergoeding niet. Drie derdejaarsstagiaires tonen hun stagerapport:Tamara Groot,Annemarie van Oijen en Rosanne Vis (v.l.n.r.). Nog niet volleerd Marieke de Haan is medewerker communicatie en Erika Hokke docent van de Archiefschool in Amsterdam. m archievenblad

Archievenblad | 2002 | | pagina 8