Papier: hierin kluts kwijt bruynzeel Nooit meer de ELING meun© s&s Grote fotocollectie overgedragen aan Historisch (entrant Leeuwarden Nauwkeurig verzamelde gegevens en kostbare documenten, die leg je natuurlijk niet zomaar op de plank. Die bewaar je veilig en zorgvuldig met een documentenopslagsysteem van Bruynzeel. Dan weet je meteen zeker dat je ze ook weer in een oogwenk hebt teruggevonden. Bruynzeel Storage Systems is sinds jaar en dag marktleider en gespecialiseerd in het ontwerpen, produceren en plaatsen van toepassingsgerichte opslagsystemen. Voor elk product de juiste oplossing. Dus ook voor het uwe. Meer weten? Bel voor informatie: (077) 306 90 00 Voor inlichtingen over tarieven en plaatsing van zowel product als personeelsadvertenties kunt u contact opnemen met: Sales Services Contact persoon Gerrit Kulsdom Postbus 2317,1620 EH Hoorn Tel. 0229-211 211 Fax 0229 - 270 404 E-mail: snsdtp@planet.nl sns@wxs.nl Kies voor de milieuvriendelijke en veilige oplossing van Riggeling Recycling. Gespecialiseerd in archiefvernieti ging en papierrecycling. Heeft u teveel voor de oud-papier-doos, en/of moet het papier veilig versnipperd worden: bel Riggeling Recycling Riggeling Recycling regelt transport en vernietiging. Te goed om weg te gooien Gooi gebruikt papier niet weg. Ook niet als het geheime of vertrouwe lijke informatie bevat. Postbus 145 6880 AC Velp (Gld) www.riggeling.nl Tel.: 026 - 362 93 08 nieuws uit het veld Koninklijke Bibliotheek richt NV op voor microverfilming en digitalisering De Koninklijke Bibliotheek in Den Haag heeft haar werkzaamheden op het gebied van microverfilming en digitalise ring verzelfstandigd en ondergebracht in Strata Preservation NV. Dit bedrijf is een samenwerkingsverband tussen de KB en het Amerikaanse Online Computer Library Center, Inc. (OCLC) uit Dublin Ohio. OCLC is een door bibliotheken opgerichte 'non-profit-corporation' in de VS, die sinds de jaren zeventig wereld wijd producten en diensten voor weten schappelijke bibliotheken aanbiedt. Als coördinator van het nationale con serveringsprogramma Metamorfoze en het landelijke digitaliseringsproject Het Geheugen van Nederland is de Konin klijke Bibliotheek sinds 1997 verant woordelijk voor een goede infrastructuur op het gebied van microverfilming en digitalisering. De KB heeft sindsdien op dit terrein veel deskundigheid opge bouwd. Het vervaardigen van microfilms en het maken van digitale scans behoort echter niet tot de hoofdtaken van een nationale bibliotheek. Het nieuwe bedrijf stelt de KB in staat haar expertise uit te breiden, maar ook om de voor Metamorfoze en Het Geheugen van Nederland noodzakelijke kwaliteit en infrastructuur in de toe komst te garanderen. Op 30 augustus jl. heeft de officiële overdracht plaatsgevonden van de Collectie dickvanderheijcle aan het His torisch Centrum Leeuwarden. Dick van der Heijde jr. maakte tussen 1961 en 2002 ruim 700.000 foto's van perso nen, bedrijven, ge bouwen en gebeur tenissen in Leeu warden, Friesland en daarbuiten. De gemeente Leeu warden was een van zijn belangrijk ste opdrachtgevers. Dick van der Heijde jr. overleed op 24 maart 2002. lieden, acteurs, maar ook van gewone Leeuwarders, persfoto's van lokale en regionale evenementen, landschappen, monumenten, alles is in ruime mate aanwezig in deze verzameling. Hoewel een hoofdaccent ligt op Leeuwarden, bevinden zich ook duizenden foto's van overig Fries land en de rest van Nederland in de collectie. De collec tie wordt inmiddels bewaard door het Historisch Centrum Leeuwarden, dat onder meer door deze aanwinst nu de grootste collectie fotografie in open baar bezit in Noord- Nederland heeft. Studenten van de Hanzehogeschool in Groningen ver richten dit najaar in opdracht van het Historisch Centrum Leeuwarden een nader onderzoek naar de samenstelling, ontsluiting en beschikbaarstelling van de collectie. De rijke en geva rieerde inhoud van de collectie vormt een weerspiegeling van de brede be langstelling van de fotograaf tijdens zijn leven. Zijn fotografische nala tenschap bestaat uit een reusachtige, goed geordende negatievencollectie, die met name voor de recente geschiedenis van Leeuwarden van onschatbaar belang is. Portretten van bekende politici, sport- Multimedia projectRecords Management in gemeentelijke informatiearchitectuur' Om DIV- en archiefsystemen beter te positioneren in de gemeentelijke infor matiearchitectuur en de positie van gemeenten als opdrachtgever naar de markt toe te versterken heeft de InformatieManagementGroep van de 100.000+ gemeenten (IMG 100.000+) het initiatief genomen tot het aanreiken van praktische handvatten op het gebied van records management voor (alle) gemeen ten. In samenwerking met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, de adviesbu reaus Koenen Baak en Partners (KBenP) en Van Heijst Information Consulting (VHIC) worden door IMG 100.000+ in een gezamenlijk project actuele inzich ten, normen en standaarden, best practi ces en het gedachtegoed van het pro gramma Digitale Duurzaamheid, vertaald naar handvatten voor de gemeentelijke praktijk. Zowel voor bestuurders, managers en 'proces-eigenaren', als voor DIV'ers en ICT'ers. Het project wil daar mee bijdragen aan het overbruggen van de kloof tussen ICT en DIV en het bevor deren van de ontwikkeling van nieuwe competenties. KBenP en VHIC ondersteunen dit multi- mediaproject. De bureaus combineren kennis en expertise om te komen tot een praktische publicatie met een gedegen theoretische onderbouwing. Een Klankbord-/Begeleidingsgroep van IMG 100.000+ onder voorzitterschap van Nils Borgesius, O&I-adviseur van de gemeen te Utrecht, leidt het project in goede banen. De handvatten zullen via verschillende media gepresenteerd worden. In samen- oktober 2002 werking met VNG Uitgeverij wordt een publicatie ontwikkeld gebaseerd op visie, ambities, standaarden en best practices. Via de (besloten) websites en discussie platforms van VNG en IMG 100.000+ kunnen geïnteresseerden reageren op stellingen en conceptonderdelen van de publicatie becommentariëren. Het VNG Congres- en Studiecentrum organiseert een congres naar aanleiding van dit project. Het congres zal plaatsvin den op 30 januari 2003 in Amersfoort. Op het congres zullen prominenten uit het vakgebied de resultaten presenteren. In het kader van dit project zullen ont wikkelingen aan vraag- en aanbodzijde op het gebied van records management op een rij worden gezet. De resultaten van dit project zijn ook van belang voor organisaties buiten de lokale overheid. 11 Bruynzeel Storage Systems bv Industrieterrein 7 Postbus 7118 5980 AC Panningen Tel.: (077) 306 90 00 Fax.: (077) 307 81 33 E-mail: info@bruynzeelstoragesystems.nl www.bruynzeelstoragesystems.nl ewAtcea 4-ale adwUólitu} and fiuiticitif EXPECT THE WORLD Hergebruik goed gebruik v*r,vV"""v"~"r"~ archievenblad I

Archievenblad | 2002 | | pagina 5