Adviseur beroepsonderwijs m/v «te Interesse? Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland KVAN nieuws Algemene Ledenvergadering 25 oktober Het derde S@P-jaarboek: Toegankelijkheid! KVAN Nieuws Bureau KVAN Redactie Archievenblad Mutaties in de Almanak 59 De afdeling Ontwikkeling Innovatie O&l) ontwikkelt en onderhoudt de landelijke kwalificatiestructuur voor het mbo-onderwijsveld. Om deze taak goed uit te voeren is contact met de arbeidsmarkt en het onderwijsveld van groot belang. Diepgaand arbeidsmarktonderzoek en het signaleren van trends en ontwikkelingen vormen daarvoor een belangrijke basis. Binnen de sector informatiedienstverlening en de sector secretarieel is de volgende gecombineerde vacature ontstaan: ECABO vormt een brug tussen bedrijfsleven en beroepsonderwijs- Wij willen voor beide het meest inspirerende kennis centrum zijn. Een prettige en deskundige gespreks partner, die permanent werkt aan het gemeen schappelijke doel om voldoende aantallen goed opgeleide professionals af te leveren. WTe concentreren ons bij onze werkzaamheden op de economisch-admini- stratieve, ICT en veiligheids sectoren. Disketteweg 6 Postbus 1230 3800 BE Amersfoort Telefoon 033 450 46 46 Fax 033 450 46 66 E-mail soUiciteren@ecabo.nl Website www.ecabo.nl (Vacaturenummer AB 2002.32) Kerntaken U ontwikkelt en beheert de kwalificatiestructuren, eindtermendocumenten en bijbehorende onderwijsproducten binnen de sectoren informatie dienstverlening en secretarieel. U vervult de rol als projectleider binnen in- en externe werk- en project groepen ten behoeve van de kwalificatiestructuur en bijbehorende onderwijs producten. U anticipeert op de ontwikkelingen binnen het vakgebied en vertaalt deze in voorstellen en adviezen. U levert uw bijdrage aan vernieuwingen binnen in- en externe werk- en projectgroepen vanuit uw eigen expertise. U (laat) onderzoek verrichten ten behoeve van de kwalificatiestructuur, zoals functie- en beroepenanalyses, samenstelling van functie- en beroeps- (opleiding)profielen. Profiel Hbo werk- en denkniveau Kennis van en inzicht in de (beroepstechnische) ontwikkelingen in het vakgebied en het betreffende arbeidsmarktsegment Een prettige en deskundige gesprekspartner, zowel mondeling als schriftelijk Klantgerichte instelling Ervaring in plan- en projectmatig werken is een pre. Dan kunt u solliciteren door een recent cv en een (korte) brief met motivatie te sturen voor 22 september a.s. onder vermelding van het vacaturenummer. Op de aanstelling zijn de arbeidsvoorwaarden van de CAO-LOB van toepassing, waaronder opleidingsmogelijkheden, een pensioen- en ziektekostenverzekering. De aanstelling betreft bij voorkeur een fulltime dienstverband met een mini mum van 80%. De functie kent een maximumsalaris van 3285,00 bruto per maand bij een 37-urige werkweek. U kunt uw sollicitatie richten aan ECABO, Postbus 1230, 3800 BE te Amersfoort, t.a.v. afdeling Personeel Organisatie, Anne Marie Mostard of e-mailen naar: solliciteren@ecabo.nl. Nadere informatie kunt u krijgen bij Jos van Zwieten, Afdelingsmanager O&I, telefoonnummer 033 450 46 87 of mobiel 06 29 06 34 69. BRUG TUSSEN BEDRIJFSLEVEN EN BEROEPSONDERWIJS Vervolg van pagina 57 De BAC heeft de mogelijkheid om aan onderzoekers een beurs te verstrekken (Business History Bursary). Het is een financiële tegemoetkoming voor het ver richten van archiefonderzoek. Uitgaven Leden van de Business Archives Council ont vangen twee keer per jaar het tijdschrift Business Archives. De uitgave Principles and Practice behan delt diverse aspecten van het archiveren terwijl Sources and History onder andere artikelen bevat over het gebruik van archieven door historici. Een keer per kwartaal verschijnt een Newsletter met daarin aankondigingen van cursussen, publicaties en tentoonstellingen. De belangrijkste publicatie van de Business Archives Council is Managing Business Archives, over het beheer en inventarise ren van archieven. Daarnaast geeft de Business Archives Council twee brochurereeksen uit BUSINESS ARCHIVES COUNCIL iii:c.rsrn:iiED ci iariiy NO. A.133.36 mi (Insights en Record Aids) die specifieke thema's van inventarisatie en record management behandelen. Een andere uitgave is de Directory of Corporate Archives. Deze is vergelijkbaar met de BARN-uit- gave van het NEHA over historische bedrijfsar chieven van diverse Nederlandse bedrijfstakken. Voor meer informatie kunt U zich wenden tot: Business Archives Council 101 Whitechapel High Street London Ei 7RE, United Kingdom tel. 00 44 20 7247 0024 fax 00 44 20 7422 0026 e-mail bac@archives.gia.ac.uk internet http://www.archives.gia.ac.uk/bac/ Ton de Graaf Bedrijfshistoricus ABN-AMRO, Amsterdam 0p vrijdag 25 oktober zal in Den Haag de Algemene Ledenvergadering van de KVAN plaats vinden. Bij die bijeenkomst zullen twee zaken heel pregnant onder uw aandacht gebracht wor den: allereerst zal G. Valk zijn rapport toelichten dat hij op verzoek van het bestuur heeft gemaakt over de positie van de KVAN en vervolgens zal een commissie met ons willen discussiëren over de ethische code. Binnenkort krijgen de dien sten hierover een korte vragenlijst toegestuurd. Beide punten zijn van eminent belang voor de KVAN en het bestuur doet dan ook een dringend beroep op de leden zoveel mogelijk aanwezig te willen zijn op die dag. Noteert u hem alvast in uw agenda. Na de jaarboeken Nieuw paradigma en Context verscheen onlangs het derde Jaarboek van de Stichting Archiefpublicaties: Toe gankelijkheid. Het nieuwe Jaarboek, onder redactie van Jaap Kloosterman, Bert Looper en Theo Thomas sen, laat archivaris en klant beiden aan het woord. In beschouwingen van Eric Ketelaar, Theo Thomassen en de Leuvense historicus Jo Tollebeek komt de achtergrond van de toegan- kelijkheidsvraag aan de orde. Peter Horsman bespreekt de pogingen om een Nederlands archievenoverzicht tot stand te brengen. Lex Heerma van Voss en Hans de Valk toetsen de eerste PIVOT-resultaten op hun bruikbaarheid voor historisch onderzoek. Andere auteurs (onder wie Luciana Duranti, Rudi van Maanen en Chris Hurley) behandelen zowel de theorie als de praktijk van verschillende vormen van toeganke lijkheid in binnen- en buitenland. Tezamen bieden de veertien artikelen een actueel overzicht van een boeiend terrein. Traditiegetrouw is ook in dit Jaarboek weer een Nederlandse vertaling (door Peter Horsman) opgenomen van gebruikte Engelse archieftermen. De prijs van het Jaarboek is voor KVAN-Ieden 21,50, voor niet-leden 23,50. U kunt het boek bestellen bij Bureau KVAN, Cruquiusweg 31, 1019 AT Amsterdam, tel. (020) 462 77 27. Ook de Jaarboeken van 1999 en 2000 zijn hier nog verkrijgbaar. Bureau Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland. Voor informatie over de KVAN, bestelling van publicaties,aanmel ding voor activiteiten en wijzigin gen in de ledenadministratie kunt u contact opnemen met het bureau. Kopij voor het Archieven blad, berichten voor deze rubriek en mutaties in de Almanak van het Nederlands Archiefwezen kunt aan het bureau van de KVAN doorge ven. Cruquiusweg 31 1019 AT Amsterdam Tel. (020) 462 77 27 Fax: (020) 462 77 28 E-mail: bureau@kvan.nl Internet: www.kvan.nl Postbank Bureaurekening: 84767 Rectificatie op eerdere vermel ding in Archievenblad 106/5 Gemeente Tynaarlo (D) (voorheen gemeenten Eelde, Vries en Zuidlaren) Bezoekadres: Raadhuisplein 1, Vries, 050-4099652/536, fax 050-4090008 Postadres: Postbus 12, 9470 AA Zuidlaren E-mail: info@Tynaarlo.nl website: www.Tvnaarlo.nl maandag 13.30-16.30 uur (m.u.v. juli-augustus) AAS> O.J. Nienhuis september 2002 archievenblad

Archievenblad | 2002 | | pagina 29