Restauratieatelier Paul Peters B.V. STA#=" ÏZZZ www.stafpeople.nl Handboekbinderij Restauratieatelier Paul Peters B.V. http://www.geac.be http://www.geac.nl P&OPU toekomst bij overheid en non-profit j draait op alle standaard servers één cliënt voor alle modules gebruiks flexibele vriendelijk database formaten uitgebreide zoekmogelijkheden zelf definieerbare indexen Restauratie Conservering van de meest uiteenlopende, historische en moderne, documenten en aktenbestanden. Ons atelier biedt sinds vele jaren een in brede kring erkende expertise ten dienste van het behoud van het geschreven en gedrukte erfgoed. Object-specifieke, passief-conserverende restauratie van papier, boekblok en boekband. Van incunabel tot oude druk, van oude en moderne grafiek, tot kerkelijke en overheidsdocumenten, land- en wandkaarten, charters en zegels, uit alle tijdvakken. is lid van de VeRes, de VAR en de IADA (International Association of Book and Paper Conservators). Weverweg 9, 6961 KM Eerbeek Tel.0313 65 44 66 Fax 0313 65 58 82 paulpeters@paulpetersdemonnl Geac NV Genèvestraat 6, bus 7 1140 Brussel België Tel.:+32 (0)272778 li Fax: +32 (0)27277812 E-mail: info@geac.nl Geac Benelux BV Postbus 2067 5202 CB 's-Hertogenbosch Nederland Tel.: +31 (0)73 624 34 00 Fax: +31 (0)73 624 34 05 E-mail: info@geac.nl Staf People is een flexibele organisatie van kritische specialisten op het gebied van detachering, werving en selectie, interim-management intercollegiale doorlening. Staf People doet zaken met overheid en non-profitorganisaties in heel Nederland op het gebied van P&O, Communicatie en Documentaire Informatievoorziening. Staf People vindt voor jou de juiste baan. Net gaat ons daarbij niet alleen om wat je kunt. maar ook om wat je wilt. Staf People houdt rekening met persoonlijke wensen op het gebied van werkomgeving, reistijd, opleidings- en groeimogelijkheden. De juiste persoon op de juiste plaats, daar gaat het ons om. Neem contact op met één van de adviseurs, dan weet je wat Staf People voor jou kan betekenen. personeelszaken@stafpeople.nl Staf People Zaandam Tel: 0592 318 999 STAF PEOPLE BV is een onderdeel van Sargas BV dam op korte termijn beleid formuleren voor het archiveren van gemeentelijke websites, waarin onder meer aandacht komt voor aange paste overbrengingstermijnen, specifieke meta data, opslagformaten en archivering van hyper links. Databases en spreadsheets Voor sommige databases en spreadsheets die op de cd's werden aangetroffen deed het gebrek aan enerzijds versiebeheer en anderzijds meta-informatie zich nog sterker gelden dan bij tekst- of webbestanden. Tabellen met cijfers sec zonder metadata hebben geen enkele betekenis. Van een aantal spreadsheets en databases werd gelukkig wel enige inhoudelijke en tech nische informatie aangetroffen. Op een bijgeleverd document stond de inhoud van de bestanden ver meld, alsmede welke koppelingen er waren tussen de databases. Helaas waren die koppelingen weggeval len bij de opslag op cd, zodat de meeste databases niet konden worden geo pend. Omdat nu juist deze bestanden een uniek inzicht zouden kunnen verschaffen in de staat van automatisering binnen de gemeente Amsterdam aan de vooravond van de millen niumwisseling, nodigden we ook hiervoor de bouwer weer uit. Die voorzag ons van veel infor matie, waaruit onder meer bleek dat de data bases weliswaar veel gegevens bevatten, maar ook misten. Uiteindelijk hebben we de database met het resultaat van de eerste inventarisatie bewaard, omdat die het beste laat zien hoe de Amsterdamse beheerseenheden, zij het niet alle, er qua automatisering en millenniumbestendig heid voor stonden vóórdat projectbureau Jaar 2000 hen achter de broek ging zitten. Als deze bestanden straks door onderzoekers worden geraadpleegd zal dat dus in de wetenschap moe ten gebeuren dat ze geen volledig beeld opleve ren. reclamecampagnes en bijeenkomsten, afbeel dingen van onder meer het logo van het bureau, een educatief computerspel over het millen niumprobleem in Amsterdam, werkende versies van de website, een aantal powerpointpresenta- ties en een database. Ze zijn inhoudelijk ontslo ten door middel van de inventaris en voorzien van een set (technische) metadata. Daarmee is dit project eerder begonnen dan afgelopen: want hoe gaan we dit materiaal door de jaren heen leesbaar en interpreteerbaar houden, hoe gaan we het ter beschik king stellen? Daar zijn op dit moment geen definitieve uit spraken over te doen en mis schien wel nooit: in het digi tale tijdperk is het beheer van statische archieven een dynamisch gebeuren. Dit project toont wel weer aan dat als archivering van digitale bescheiden niet al bij de creatie ervan goed is geregeld, met vastlegging van de inhoudelijke en tech nische context, recon structie achteraf zeer arbeidsintensief en niet altijd mogelijk is. De kans van slagen neemt af naarmate er meer tijd ver strijkt. Goede afspraken vooraf met archiefvormers en een streng 'toelatingsbe leid' zijn onontbeerlijk. Dus, functionarissen in documentaire informa tievoorziening en archief: als u een stapel papier krijgt aangeleverd met de woorden: 'O ja, deze schijfjes horen er ook nog bij', denk dan niet: 'dat bekijk ik later weieens, als ik tijd heb.' Die tijd is u niet beschoren. Marcel van Dijk is werkzaam bij de Afdeling Verwerving en concerndiensten van het Gemeentearchief Amsterdam. Carolien Schönfetd, Nanning van Til en Anco Jansen van het Gemeentearchief Amsterdam droegen bij aan de totstandko ming van dit artikel. Conclusie Een aantal bestanden van het archief van projectbureau Jaar 2000 is geselecteerd om te worden opgenomen in het digitaal depot van het Gemeentearchief Amsterdam: foto's van augustus 2002 archievenblad

Archievenblad | 2002 | | pagina 8