f. Nederlands Architectuurinstituut PreservationTechnologie: Ervaren archivaris (38 uur) Gemeentearchief Rotterdam Als de kwaliteit belangrijk is, is het verschil snel duidelijk. BuroDenBoer A WORLD LEADER IN PAPER PRESERVATIOr Preservation Technologies B.V. voor: massa-ontzuring van archiefmateriaal, boeken, kranten, posters, prenten, tekeningen etc. door middel van de beproefde j^ookkf methode Vriesdrogen van nat papier Ontsmetten en reinigen Voorbereiden microverfilming Verkoop ontzuringssprays en spray systemen Preservation Technologies B. V. Verkoop en administratie Pluim-es 18 - 2925 CM Krimpen aan den IJssel Tel.: 0180 521188 GSM 0653672024 Fax: 0180 525400 Productie Middenweg 576B - 1704 BR Heerhugowaard Tel.: 072 5724330 Fax 072 5724331 Gemeente Rotterdam 1e MEDEWERKER PROJECTEN M/V 36 uur) 1e MEDEWERKER ARCHIEVEN (M/V 36 uur) H MEDEWERKER RELATIEBEHEER (M/V 36 uur) i Het Nederlands Architectuur instituut (NAi) is een nationale instelling met een internationale uitstraling, die als taak heeft om het culturele erfgoed zoals dat vastligt in architectuur (de ontworpen omgeving) te verza melen, te onderzoeken en te presenteren. Het NAi beheert één van de grootste bouwkunst collecties ter wereld en organi seert jaarlijks een groot aantal tentoonstellingen, lezingen, discussies, evenementen en educatieve activiteiten, die zowel zijn gericht op de vak wereld als op een breed publiek. Het NAi telt ongeveer 100 medewerkers en is gevestigd in Rotterdam. De coördinator collectiebeheer is verantwoordelijk voor het algehele beheer en de bewerking van de archieven en verzamelingen van het NAi. Daartoe heeft de coördinator de dagelijkse leiding over het team collectiebeheer en levert hij/zij als lid van het afdelingsmanagement een bijdrage aan het collectiebeleid. Tevens geeft de coördinator leiding aan inter ne en externe (vak)specialisten bij inventarisatie van collectiedelen. Het NAi zoekt voor deze functie een Deze medewerker is goed op de hoogte van de actuele ontwikkelingen op het gebied van archiefmanagement, en heeft kennis van en ervaring met geautomatiseerde gegevensverwerking en ervaring met particuliere archieven. Functie-eisen: Diploma Archivistiek A of B of daarmee vergelijkbare opleiding Ervaring met geautomatiseerde collectiemanagementsystemen Kennis van de materiële aspecten van archief- en collectiebeheer Belangstelling voor Nederlandse architectuur en stedenbouw Leidinggevende ervaring Informatie: Uitgebreide informatie over de functie: www.nai.nl/vacatures Het betreft een full time aanstelling voor een jaar met uitzicht op een vaste aanstelling. Salaris is afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring. Inlichtingen: Mw. M. Willinge, hoofd afdeling Collectie, 010-4401221 Schriftelijke sollicitaties met C.V. kunnen vóór 17 augustus 2002 gericht worden aan: Nederlands Architectuurinstituut, t.a.v. de afdeling Personeelszaken, Postbus 237, 3000 AE Rotterdam Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. Onze medewerkers (verspreid over heel het land) hebben een gedegen vakopleiding, jarenlange ervaring in het vakgebied en zijn daardoor op elke plaats binnen uw informatievoorziening direct inzetbaar. Ons dienstenpakket omvat onder meer: detachering consultancy interim-management advisering inventarisatie inhaal-operaties automatisering complete projecten werving en selectie Onze consultanten voorzien u graag van een passend advies ter optimalisering van uw informatievoorziening c.q. interne organisatie. Bel voor informatie of een vrijblijvend gesprek: Jan van Renesseweg 4 Postbus 37, 4325 ZG Renesse tel.: 0111 -462024 fax.: 0111 -461922 http://www.bdb.nl - E-mail: info@bdb.nl De doelstelling van het Gemeentearchief Rotterdam is te voorzien in de behoefte van burger en overheid aan historische informatie over Rotterdam op basis van archieven en verzame lingen. Het Gemeentearchief Rotterdam ontwikkelt zich tot een regionaal historisch archiefcentrum. Een toenemend aantal omliggende gemeenten draagt zijn archieven en verzamelingen over aan het Gemeentearchief Rotterdam. De sector Beheer adviseert gemeentelijke instellingen, deelgemeenten en regioge meenten inzake archiefbeheer en draagt zorg voor verwer ving, beheer en ontsluiting van de gemeentelijke en particuliere archieven, de atlas en de Rotterdam-bibliotheek. De afdeling Projecten heeft als hoofdtaak het maken van digi tale indices, zodat deze op de studiezaal en via het internet ter beschikking kunnen worden gesteld. De afdeling bestaat uit 25 medewerkers en 14 vrijwilligers. De afdeling Archieven Relatiebeheer heeft als hoofd taak het verwerven, beheren en ontsluiten van archieven en het adviseren van gemeentelijke instellingen, deelgemeenten en regiogemeenten inzake archief beheer. De afdeling bestaat uit 10 medewerkers. Het Gemeentearchief Rotterdam heeft binnen de sector Beheer, die naast Projecten en Archieven Relatiebeheer bestaat uit de afdelingen Atlas en Bibliotheek, de volgende vacatures: Uw taken: U bent verantwoordelijk voor het voorbereiden en coördineren van indiceringsprojecten en het begeleiden van de medewerkers en vrijwilligers in nauwe samenwerking met het afde lingshoofd. U draagt zorg voor het applicatiebeheer van de digitale index op het Notarieel Archief en de Digitale Stamboom. Uw profiel: HBO-werk- en denkniveau; ervaring in het werken met historische archieven; kennis van en affiniteit met automatisering en informatisering; projectmatig en in teamverband kunnen werken; goede contactuele en communicatieve vaardigheden; planmatig en resultaatgericht Uw taken: U vervult de rol van senior-medewerker en vervangt het afdelingshoofd bij afwezigheid. U ontsluit archieven en coördineert projecten op dat gebied. U verwerft particuliere archieven op zakelijke basis en adviseert archiefeigenaren op het gebied van archiefbeheer. U behandelt complexere beheerskwesties en draagt zorg voor het beheer en de beschik baarstelling van digitale archieven. Uw profiel: HBO-werk- en denkniveau; diploma archivistiek B; ruime ervaring in het werkveld van de functie adviserings- en onderhandelingsvaardigheden; goede communicatieve en contactue le vaardigheden; organisatievermogen en projectmatig kunnen werken Uw taken: U adviseert de gemeentelijke instellingen, deelgemeenten en regiogemeenten op het gebied van de documentaire informatievoorziening. U zet (bewerkings)projecten op dat gebied op. U selecteert archiefbestanden en begeleidt de formele overdracht naar het gemeentearchief. U onderhoudt een functioneel netwerk op vak- en werkgebied. Uw profiel: HBO-werk- en denkniveau; SOD I en II of vergelijkbare opleiding; enige jaren ervaring in het werkveld van de functie; uitstekende communicatieve en contactuele vaardigheden; affiniteit met automatisering; organisatorisch en probleemoplossend vermogen; zelfstandig en projectmatig kunnen werken; pro-actief optreden Wij bieden: De functie 1e medewerker Projecten is ingedeeld in salarisklasse 8 van de gemeente Rotterdam (max. 2.733,-- bruto per maand); de andere twee functies in salarisklasse 9 (max. 3.087,-- bruto per maand). De inschaling is afhankelijk van opleiding en ervaring. Voor meer informatie over de functie 1e medewerker Projecten kunt u contact opnemen met mevr. K.M. Pompe, tel. 010-2434 634, e-mail: k.pompe@gar.rotterdam.nl. Voor informatie over de beide andere functies kunt u contact opnemen met dhr. R. Grootveld, tel. 010-2434 631, e-mail: r.grootveld@gar.rotterdam.nl. Zie voorts: www.gemeentearchief.rotterdam.nl. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u tot uiterlijk 14 dagen na publicatie richten aan: Gemeentearchief Rotterdam, t.a.v. afdeling P&O, Postbus 71, 3000 AB Rotterdam. Voor de functies wordt gelijktijdig intern en extern geworven. Bij de invulling van de vacature worden de gemeentelijke richtlijnen gehanteerd.

Archievenblad | 2002 | | pagina 25