werkweek s2> Gemeente Heerlen van een Medewerker Externe Dienstverlening M/V vacaturenummer 02034 het dagboek van Maandag. Na het lezen en zoveel moge lijk afhandelen van de e-mail, volgt om elf uur een vergadering van het tentoon stellingsteam van het Slingelandt-toneel. Met de voorbereidingen van deze ten toonstelling, de begeleiding van de res tauratie van het toneel, en een publicatie erover, zal ik de komende tijd druk bezig zijn. Het Slingelandt-toneel is een acht- tiende-eeuws kamertoneel uit de collectie van Theater Instituut Nederland. Hieronymus baron van Slinge- landt gaf in zijn huis in Amster dam voorstellingen met zijn toneel voor familie en vrienden, waarbij hij de verschillende decors achter elkaar vertoonde. Er horen in totaal veertien ver schillende decors bij. Met mijn collega's bespreek ik de stand van zaken. Voor onder andere het educatieve programma, dat door de nieuwe educatiemedewerker Jephta met veel enthousiasme bedacht is, is de financiële dek king nog niet rond. Op 31 okto ber opent de tentoonstelling, dus er is nog wat tijd... 's Middags heb ik om half twee een afspraak met Jan Six, die de Collectie Six op de Amstel beheert. Als altijd word ik harte lijk ontvangen door hem en zijn vrouw. Ik laat hem het ontwerp van een 'pop-up kaart' van het toneel zien: bij het uitklap pen van de kaart ziet men een decor van een bos, dat veranderd kan worden in een decor van een kamer. Jan Six is erg enthousiast. Ik overhandig hem de con cepttekst van de publicatie en vraag hem of hij een voorwoord wil schrijven. Hij zal er eens over denken. Samen zoeken we vervolgens nog enkele gegevens en foto's op in het familiearchief. Dinsdag. Deze dag zal ik vooral aan de archieven besteden, 's Ochtends handel ik eerst wat lopende zaken af: klanten die een archief uit de collectie willen raad plegen, en schenkingen. Een persoonlijk archief dit maal, van Han Dunk (1909- 1996), tekstschrijver en componist. Manuscripten en correspondentie blij ven in het archief, de gedrukte bladmu ziek gaat naar mijn collega Irma, die de collectie bladmuziek beheert. Ik pak het archief om en beschrijf de inhoud kort in de database. 's Middags eerst een afdelingsvergade ring. De secretaresse is er niet - of ik wil notuleren? Ook dat nog. Daarna volgt een afspraak met Cécile, een ex-mede werkster van de opgeheven theatergroep Carrousel. Het archief is aan het Theater Instituut Nederland overgedragen en zij heeft tegelijkertijd aangeboden het te inventariseren. Een fantastisch aanbod, temeer daar zij ooit voor ons het archief van Toneelgroep De Appel en van de Vereniging van Nederlandse Theater gezelschappen heeft geïnventariseerd. Zij kent dus het klappen van de zweep en zal weer een prachtige inventaris maken. Woensdag. Om half negen in de trein naar Maastricht, waar ik afgesproken heb met Harry Lagro, restaurator bij de Stichting Restauratie Atelier Limburg. Aan de restauratie van de Slingelandt- decors wordt nu de laatste hand gelegd. Volgende week zullen er foto's genomen moeten worden van alle veertien decors en van het toneel zelf. Ik zorg ervoor dat het eerste de^öT^Jat gefotografeerd zal worden, het Zomerbos, al op het toneel staat. Juist vandaag zijn er twee heren aanwezig van het bedrijf dat de glasvezel kabels zal leveren waarmee het toneel en decor in het museum verlicht zullen wor den. Ooit bij de baron thuis werd het Slingelandt-toneel met kaarsen verlicht, zoals ook in de schouwburgen, en met glasvezelkabels is het mogelijk dat te imi teren. De twee heren, die zelf ook steeds enthousiaster worden, demon streren hoe flakkerend kaars licht nagebootst kan worden. Daarna bekijken we nog geza- melijk achttiende- en negen- tiende-eeuwse verlichtingsappa raten die bij het toneel horen: petroleumlampen en lampen met kaarssmeer. Al met al vliegt te tijd om en moet ik me op het laatst nog haasten om op tijd de trein terug te halen. Onderweg kijk ik regelmatig in het bagage rek, waar in een grote doos de achttiende-eeuwse Wolk zit, een 'toneelmachine' die bij het Slingelandt-toneel hoort. Net als in de grote schouwburgen kan de Wolk langzaam neerda len op het toneel en zich ope nen, waarbij een godheid zich vertoont - een 'deus ex machi na'. Gelukkig laat ik de Wolk niet in de trein liggen. Vrijdag. Na een vrije dag om thuis orde op zaken te stellen, probeer ik vandaag nog de belangrijkste dingen af te hande len. Volgende week zit ik drie dagen in Maastricht, dus moet ik ervoor zorgen dat alles hier doorloopt. Met mijn collega Rudy neem ik de begroting van de restau ratie door, met Hans de begroting van de tentoonstelling. Wat alles precies gaat kosten, weten we nu wel, maar de dek king is nog niet overal rond. Verder nog wat e-mail beantwoorden, dit verslag schrijven en dan is het weer tijd voor een weekend. Heerlen, centrum van Parkstad Limburg. Jonge, dynamische en grote stad ineen verstedelijkt gebied met 270.000 inwoners. Levendig centrum van voorzieningen voor de hele regio. Een thuis voor circa 95.000 mensen en koopstad voor honderdduizenden in en om Heerlen. Stad waar door de samenwerking met Aken landsgrenzen overwonnen worden. De gemeentelijke organisatie is ingericht volgens het dienstenmodel en werkt sterk buurt- en wijk gericht. Ongeveer 1200 medewerkers werken aan de toekomst van stad en regio waarbij kwaliteit hoog in het vaandel staat. Dienst Financiën, Informatie en Facilities De dienst Financiën, informatie en facilities verleent diensten aan burgers, bestuur en collega-diensten en bestaat uit 5 afdelingen: concernmiddelen, belastingen, informatievoorziening, ondersteuning en facilities. In de dienst staat onze klant centraal, zijn we pro-actief, betrokken en professioneel. Personeelsbeleid Bij een vitale stad horen vitale, dynamische medewerkers. Daarom hechten wij aan een eigentijds personeelsbeleid met veel ontwikkelings mogelijkheden. Om verder vorm te geven aan onze ambities zoeken wij voor de afdeling Informatievoorziening, bureau Stadsarchief een nieuwe collega voor de functie van: Functie-inhoud U verzorgt de externe dienstverlening in de studiezaal door het verstrekken van mondelinge inlichtingen, het geven van uitleg aan onderzoekers en het incidenteel ophalen, aanreiken c.q. weer opbergen van archief-, bibliotheek en documentatie materiaal. Verder verricht u educatief werk voor het Stadsarchief en verzorgt u schriftelijke genea logische en historische inlichtingen. Ook verricht u archiefonderzoek. Functie-eisen U heeft een opleiding HEO BDI-Archivistiek, aangevuld met cursussen op educatief gebied en presentatie-technieken. Ervaring in het onderwijs is een pré. Verder heeft u goede contactuele eigenschappen en een flexibele en creatieve manier van werken, zowel zelfstandig als in teamverband. Salaris Het salaris bedraagt maximaal 2.654,- bruto per maand (schaal 8). Medewerkers worden benoemd in algemene dienst bij de gemeente Heerlen. Nadrukkelijk verzoeken wij gehandicapten en allochtonen te solliciteren. Wij bieden aantrekkelijke arbeidsvoorwaarden, waaronder kinderopvang tot 4 jaar, ruime opleidingsfaciliteiten, flexibele werktijden, kopen en verkopen van verlofdagen. Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selectieprocedure. Voor meer informatie over Gemeente Heerlen raadpleeg de Internetsite: www.heerlen.nl Sollicitatie Belangstellenden kunnen hun sollicitatiebrief voor 20 juli 2002 zenden aan de directeur van de dienst Financiën, Informatie en Facilities van de gemeente Heerlen, Postbus 1, 6400 AA Heerlen, onder vermelding van vacaturenummer op brief en enveloppe. Nadere inlichtingen over deze functie kunnen worden ingewonnen bij dhr. T.J. van Slooten, gemeentearchivaris, tel. 045-5604590. Acquisitie wordt niet op prijs gesteld. Parkstad Limburg Gemeente Heerlen, centrum van Parkstad Limburg IRMM ENTEN Door Tuja van den Berg Tuja van den Berg is archivaris van Theater Instituut Nederland in Amsterdam. augu: archievenblad

Archievenblad | 2002 | | pagina 1