S*v werkweek Medewerker Brabants Film Archief v/m van een KATHOLIEKE UNIVERSITEIT BRABANT KUB TILBURG Medewerker Brabants Film Archief v/m KUB TILBURG, DE INSPIRERENDE UNIVERSITEIT. het dagboek van: Maandag. Wanneer ik het ziekenhuister rein op rijd, word ik begroet door de vele vlaggen ter gelegenheid van het aanko mende vijftigjarig jubileum van het UMC St Radboud. Een feestelijk begin van een nieuwe werkweek. De ochtend start met het doorspreken van werkzaamheden met een collega die weer terug is van vakantie. Vervolgens neem ik de ochtendpost van de Raad van Bestuur door. Na het lezen van de poststukken zoek ik de retroacta erbij, bepaal de werkprocessen en routing. Daarna kunnen de poststukken naar de DIV-medewerkers voor registratie in het documentaire informatiesysteem, ver spreiding en archivering. Hierna heb ik even tijd om nog de nagekomen stukken met opmerkingen over het Rapport Institutioneel Onderzoek (RIO) en Basis- selectiedocument (BSD) openbare en bij zondere academische ziekenhuizen 1986- 1999 voor de bespreking van morgen door te nemen. In de namiddag zoek ik archiva lia en documentatie bij elkaar voor een toespraak van de voorzitter van de Raad van Bestuur ter gelegenheid van het vijf tigjarig jubileum van het UMC St Radboud en de opening van het nieuwe Research- gebouw. Daarnaast ligt er nog een aan vraag voor beeldmateriaal over de nieuw bouw van onze organisatie. Aan het eind van de middag bereid ik de middagpost alvast voor en verdiep ik me ten slotte nog in een aantal dossiers. Dinsdag. Deze ochtend stap ik al vroeg op de trein richting Leiden voor de bespre king met de overige leden van de werk groep RIO/BSD. Na oponthoud in Utrecht (er was brand in de trein naar Leiden) bereik ik, helaas met enige vertraging, het Leids Universitair Medisch Centrum. Vandaag moeten alle opmerkingen, van onder anderen een historicus, worden doorgenomen. Sommige handelingen moeten worden aangepast. Daarnaast moeten er nieuwe handelingen worden geformuleerd. Ook ik neem er een aantal voor mijn rekening. Volgens de planning vindt de vaststelling van deze bewaar- en vernietigingslijst door de Staatssecretaris van OCenW plaats in het voorjaar van 2002. Intussen zijn we ook al met de actu alisatie voor de periode vanaf 2000 gestart. Met een tas vol huiswerk stap ik in de namiddag weer voor tweeënhalfuur in de trein voor de reis terug naar huis. De tijd in de trein besteed ik aan het lezen van vakli teratuur. Woensdag. Hoewel ik vandaag een atv-dag heb, neem ik thuis toch even mijn elektro nische post door, formuleer ik al een paar nieuwe handelingen voor het BSD en werk ik aan een opzet voor de beheersregeling documentaire informatievoorziening van het UMC St Radboud. Donderdag. De dag start met het doorne men van de post en het beantwoorden van de telefoontjes. Zo heb ik onder andere een interessant telefoongesprek met een medewerkster van een stafdienst over mogelijke ondersteuning bij het reorgani seren van het afdelingsarchief en de imple mentatie van het campusbrede documen taire informatiesysteem. Eindelijk sluiten steeds meer grote en kleine organisatieon derdelen zich hierbij aan en krijgt de orga nisatiebrede documentaire informatie voorziening steeds meer vorm. In de late ochtend heb ik een bespreking met de communicatieadviseur nieuwbouw en medewerkers van Bedrijf Huisvesting over de Beeldbank. De collectie bestaat uit aller lei beeldmateriaal van de afgelopen vijftig jaar, van zowel de Faculteit Medische Wetenschappen als het Academisch Ziekenhuis Nijmegen, intussen samenge gaan tot UMC St Radboud. De collectie wordt na digitalisering beschreven. De software hiervoor is aan vernieuwing toe en het aantal gebruikerslicenties moet worden vergroot. Er zijn ook plannen de collectie uit te breiden door het vastleggen van de diverse fasen van de nieuwbouw met behulp van digitale camera's. We bespreken een eerste opzet en spreken af dat ik contact zoek met de softwareleve rancier. De rest van de dag is er tijd voor een aantal klussen. Zo werk ik verder aan de inventarisatie van lopende contracten voor project- en interimmanagement. Na afloop zal de inventarisatie in een database worden ingevoerd. Verder is er vanuit de organisatie een vraag gekomen over open baarheid van bepaalde dossiers. Ik overleg hierover met de jurist en formuleer een reactie. Ik sluit de dag af met het doorne men en voorbereiden van de middagpost. Vrijdag. Deze vrijdag heeft een DIV-mede- werkster atv. Na het doornemen van de ochtendpost help ik mee met het registre ren van de poststukken. Dit is voor mij tevens een geschikt moment voor toetsing van het applicatiebeheer. De vrijdagmid dag is, zoals gewoonlijk, rustig. Weinig telefoontjes en archiefgebruikers die om dossiers en stukken komen vragen. Ik gebruik deze middag voor de voortgangs- en afdoeningcontrole voor de Raad van Bestuur. Aan de hand van notulen, post lijsten en dossiers boek ik openstaande stukken af. Vervolgens print ik rappellijs- ten uit, die ik naar de diverse functionaris sen in de organisatie verstuur. Verder neem ik telefonisch contact op met medewer kers, van wie een advies of reactie te lang uitblijft. Degene die niet aanwezig zijn, krijgen van mij een e-mailtje of zullen maandag alsnog worden gebeld. Op de valreep komt onze systeembeheerder nog voorbij voor het installeren van software. Maar daarna is het dan toch echt weekend. De KUB is een moderne uni versiteit die gespecialiseerd is op het gebied van mens en maatschappijwetenschappen. Ons onderwijs en onderzoek zijn van een hoge, landelijk erkende kwaliteit. Studenten en medewerkers ervaren de KUB als een omgeving waarin zij worden uitgedaagd en geïnspireerd. Bovendien bieden wij uitstekende ar beidsvoorwaarden en een bedrijfscultuur waar betrok kenheid en samenwerking centraal staan. Karakteristiek voor de KUB zijn ook de geavanceerde IT-faciliteiten voor studenten en medewer kers, de moderne bibliotheek en de compacte campus. De Dienst Bibliotheek (DBI) biedt op inno vatieve en servicegerichte wijze toegang tot collecties en digitale bestanden van de universiteit, de Europese Unie, de pro vincie Noord-Brabant en internationale organisaties. De circa 80 medewerkers tellende bibliotheek werkt samen met vele (inter)nationale organisaties. Bij de sector Informatie en Collecties is per 1 november 2001 de functie vacant van: voor 80% van de volledige werktijd (vacaturenummer 250.01.04) Het Brabants Filmarchief (BFA) wijdt zich aan het opsporen, digitaliseren en via een filmdatabank en een viewingcollectie be schikbaar stellen van historische films over Noord-Brabant. Naast ondersteu- ningspunt inzake filmarchivering voor bij voorbeeld archiefdiensten, heemkunde kringen en bedrijven is het BFA vraagbaak inzake de Brabantse filmgeschiedenis. Het BFA is onderdeel van de Brabant-Collectie, die boeken en ander materiaal over de ge schiedenis van Noord-Brabant verzamelt en breed beschikbaar stelt. Belangrijkste taken: u bekijkt Brabantse films en videobanden, rapporteert hierover aan de coördinator en maakt beschrijvingen voor de centrale catalogus van het BFA. Naast werkzaamheden in het digitalise ringstraject van de films en de regeling van de rechten, verricht u praktische werk zaamheden voor de raadpleegcollecties. Functie-eisen: u heeft een hbo-opleiding met specialisatie op het gebied van audio visuele archivering plus kennis van nieuwe ontwikkelingen. Een communicatieve, coöperatieve en actieve instelling kenmerkt uw optreden. Ook beschikt u over de nodige technische kennis en vaardigheid op het gebied van audiovisuele apparatuur en ICT- met name inzake bibliothecaire toe passingen, evenals over kennis van de cul tuurhistorische wereld in Noord-Brabant. Arbeidsvoorwaarden: deze functie is voor een jaar, met uitzicht op verlenging, afhanke lijk van de voortgang van het project. Het salaris is afhankelijk van leeftijd en erva ring en bedraagt maximaal fl. 5.737,- bruto per maand bij een voltijds dienstverband (schaal 8). Informatie: u kunt informatie inwinnen bij de bibliothecaris van de Brabant-Collectie, drs. J.A.J. Maessen telefoon (013) 466 29 21, e-mail: Maessen@kub.nl, en bij de coör dinator van het Brabants Film Archief, drs. F.J.C. van der Maden, (013) 466 31 54, e-mail: Maden@kub.nl. Sollicitatie: richt uw schriftelijke sollicitatie met cv vóór 29 oktober 2001 aan de Katho lieke Universiteit Brabant, Postbus 90153, 5000 LE Tilburg, onder vermelding van het vacaturenummer op de enveloppe. Per e-mail kan ook: pfdiensten@kub.nl (in WP/8 of Word-97-format). Katholieke Universiteit Brabant FRAGMENTEN Door Angke Strijbosch* *Angke Strijbosch is hoofd Documentaire Informatie voorziening Raad van Bestuur, Universitair Medisch Centrum St Radboud in Nijmegen. archievenblad

Archievenblad | 2001 | | pagina 1