Het Rijksarchief in Noord-Brabant Gezocht: archivaris met visie op het statische en het dynamische archief. De gemeente Ede is op zoek naar een gedreven gemeentearchivaris, die op inspirerende wijze leiding kan geven aan de tien medewerkers van het gemeentearchief. U stuurt en bewaakt de processen, stelt prioriteiten en ontwikkelt een consistent archief- beleid. Een beleid gebaseerd op een heldere visie over een toekomstgericht archief- en informatiebeheer. Tevens bent u gericht op stimulering van onderzoek naar de lokale en regionale geschiedenis. Samenwerking met andere lokale erfgoedbehartigers (musea, monumentenzorg en archeologie) is daarbij van groot belang, met name op het terrein van educatie. Ook maakt u zich sterk voor een intensievere regionale samenwerking met archieven uit omliggende gemeenten. M V/M U kunt uw visie op archiefbeheer overtuigend uitdragen, zowel in- als extern. U bent een overtuigende inspirator, die gemakkelijk een draagvlak voor goede ideeën creëert. Tevens kunt u anticiperend denken en durft u archiefzaken aan de kaak te stellen. Als coach stelt u duidelijke doelen en richtlijnen en weet u het beste uit het team te halen. U heeft een voltooide academische opleiding en beschikt over het diploma Archivistiek A. Ede is als groeigemeente volop in beweging. Dat betekent dat u kunt rekenen op een dynamische en afwisselende functie. Verder bieden wij u prettige teamsfeer binnen een ambitieuze organisatie, goede secundaire arbeidsvoorwaarden en (afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring) een maximum salaris van f 9621,- bruto per maand (schaal 12). Stuur uw sollicitatie inclusief cv, onder vermelding van het vacaturenummer EWZ/2001/17 in de linkerbovenhoek van de envelop, binnen 14 dagen naar de alge meen directeur van de sector Educatie, Welzijn en Zorg, de heer drs. J.M. Puttenstein, Postbus 9022, 6710 HK Ede. Wilt u meer weten over deze vacature of over de gemeente Ede als werkgever dan staat dhr. T.H.M. Joosten MSM hoofd Onderwijs, Cultuur en Sport u graag te woord, telefoon (0318) 68 0646. Op onze website www.ede.nl vindt u meer informatie over de gemeente Ede. In het kader van ons voorkeursbeleid worden met name vrouwen, allochtonen en gehandicapten nadrukkelijk uitgenodigd te solliciteren. DE CITADEL te 's-Hertogenbosch Ede ligt mooi centraal. Mooi voor de ruim 100.000 mensen die er wonen en werken; centraal voor de vele bedrijven en instellingen die er zijn gevestigd. Vandaar dat Ede bloeit en groeit. De winkelcentra en het scala aan onderwijs voorzieningen spelen adequaat in op de dyna miek van deze ondernemende gemeente, net als de gemeentelijke organisatie zelf. Dat feit én de voor ons land unieke ruimte, de rust en de talloze recreatieve voorzieningen maken Ede volop de moeite waard. Een gezonde woon-, werk en leefomgeving betekent immers dat u in alle opzichten méér kwaliteit mag verwachten. UW PROFIEL: ONS AANBOD: UW REACTIE: jjksarchiefdienst Het Rijksarchief in Noord-Brabant wil zich ontwikkelen tot historisch informatiecentrum in de provincie Noord-Brabant. De huidige, brede maatschappelijke belangstelling voor het verleden vraagt om een nieuwe benadering van het publiek. Naast de traditionele functie van het Rijksarchief - verwerven, toegankelijk maken en beschikbaar stellen van archieven en documentatie over de provincie Noord-Brabant - betekent dit andere vormen van presentatie, met name langs digitale weg, en het actief benaderen van nieuwe doelgroepen. Zo kan een 'historische werkplaats' ontstaan voor de geschiedenis van de hele provincie. Het.waarmaken van deze ambities kan het rijksarchief niet alleen. Op dit moment vinden nsiebesprekingen plaats met het Streekarchief Langs Aa en Dommel. Ook met andere egionalé erUdkale organisaties in de cultuurhistorische sector dient actief naar samen- ''"1 te worden ge? ijksarchiéf in Noord-Brabant is op zoek i bn 07t>.-33 Uw schriftelijke sollicitatie kunt u. onder .vern Noord-Brabant' vóór I november a.4. stur Postbus 90520, 2509 LM 's-Gravenhage. ggven en uitbouwen zodat het gaat functioneren als een cie en; de regio. Daartoe bevordert en professionaliseert ;en. U onderhoudt een breed netwerk van i[£op cultureel terrein. In nauwe samenwerking met de 'nenjeos'van het rijksarchief. U voert hierover overleg met rijk, provincie en gemeenten. U geeft als integraal lisatie. Onder uw verantwoordelijkheid wordt beleid lurt'Op'resultaat. U draagt er zorg voor dat de archieven als cyltureel erfgoed functioneren. U zorgt voor een goed lewerker. -historische wereld dan wel affiniteit met cultureel lipt u creatief invulling geven met behulp van uw kennis fint representatief en beschikt over bestuurlijk inzicht. Vaardigheden, die u onder meer in staat stellen een Inzake het veranderproces kunt u op alle niveaus ■organisatie als met bestuurders en mogelijke samen- irLjhieuwe ideeën te creëren. Als manager heeft u een leiderschapskwaliteiten en handelt vanuit een academisch :ven aan professionals, bij voorkeur in een culturele i- als open, coachend, inspirerend en bindend. Met We verwachten van u een heldere visie op de functie in de Noord-Brabantse context. U kunt deze visie, Uw blik is in belangrijke mate naar buiten gericht. U realistisch te handelen. U heeft een academische istiek of bent bereid deze kwalificatie te verwerven. Uw salaris bedraagt, gebaseerd op ;pn ervaring, maximaal I 1.463,- bruto per maand eindejaarsuitkering, een tegemoetkoming in de ziekte- ng. Bij verdere ontwikkeling van het Rijksarchief naar gewaardeerd worden. :ct opnemen met de heer dr. J. Sanders, waarnemend drs. H.J.A.H.G. Metselaars, hoofd Beleidsbureau Irvjng zal gelijktijdig zowel intern als extern plaatsvinden. deel uitmaken van de procedure. idihg van 'Vacature Directeur/Rijksarchivaris Rijksarchief naar de Rijksarchiefdienst, afdeling Personeelszaken, RIJKSARCHIEFDIENST Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld.

Archievenblad | 2001 | | pagina 22