Staedion R OlKïM\ Staedion is een eigentijdse woningcorporatie met zes vestigingen in Den Haag. De zes vestigingen hebben allemaal een eigen functie en identiteit. Met ca. 350 mensen werken wij aan kwaliteit in wonen. Dit betekent voor ons klantgericht werken volgens het KWH-huurlabel en huisvesting bieden met oog voor veiligheid en leef baarheid. Maar werken aan kwaliteit is meer. Kwaliteit betekent ook investeren in bedrijfsondersteunende aktivi- teiten. De afdeling Documentbeheer is dan ook bezig met een verdere professionalisering. Om onze ambities te realiseren zijn wij op zoek naar een communicatief sterke Manager Documentbeheer m/v voor de afdeling Algemene Zaken, voor tenminste 32 uur per week. Wat zijn de werkzaamheden? De manager Documentbeheer is verantwoordelijk voor een gestructureerde en tijdige registratie en routering van inkomende en uitgaande post; voor het opslaan en kunnen terugvinden van papieren en digitale documenten; voor het beschikbaar maken en beheren van de voor de organisatie benodigde documentatie; voor het formuleren en bewaken van procedures en werkafspraken; voor het aanleveren van de benodigde managementinformatie en voor het opstellen van de jaarplannen. De manager Documentbeheer is daarnaast mede-verantwoordelijk voor de implementatie en het beheer van DIS. De manager Documentbeheer geeft leiding aan ca. 10 medewerkers. Tot de belangrijkste taken behoren de volgende activiteiten: Het aansturen, motiveren en beoordelen van de afdelingsmedewerkers, Het ontwikkelen van visie en beleid op het vakgebied, waaronder het reguleren van informatiestromen, de inzet van DIS, intranet en overige voor het vak van belang zijnde geautomatiseerde systemen; Het doelmatig plannen van alle werkzaamheden en lopende projecten, Het bewaken van personeelsinzet, tijd en budget; Het gevraagd en ongevraagd verstrekken van adviezen op het vakgebied; Het evalueren van en verantwoording afleggen over de gerealiseerde resultaten Wat zijn de functie-eisen? Gevraagd wordt een afgeronde HBO opleiding met inhoudelijke kennis van het vakgebiee Ervaring met documentair informatiemanagement en aantoonbare leidinggevende capaciteiten. Besluitvaardig, communicatief, teamgericht, flexibel, stressbestendig en dienstverlenend waarbij met tegengestelde belangen moet kunnen worden omgegaan. Wat biedt Staedion? Staedion staat bekend als een werkgever met goede primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden waaronder een 36 urige werkweek, een kinderopvangregeling, spaarregelingen, gratificaties en een premievrij pensioen. Wij vin- I den goede en prettige werkomstandigheden in een informele sfeer belangrijk Verder is er bij Staedion volop de ruimte voor opleidingstrajecten en persoonlijke ontwikkeling. Interesse in de functie? Informatie over de functie kan worden ingewonnen bij Lees Lucas, Hoofd Algemene Zaken via telefoonnummer (070) 308 27 64 of bij Wouter Ludriks, personeelsconsulent via telefoonnummer (070) 308 27 84. I Als je belangstelling hebt voor de functie stuur dan binnen 10 dagen een sollicitatiebrief naar Wouter Ludriks, I personeelsconsulent, postbus 40406, 2504 LK Den Haag of stuur een e-mail naar wl@staedion.nl. NB. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld nederlandse vereniging van bedrijfsarchivarissen mogelijk. Informatie is immers slecht te meten of te testen. Daarom is op kantoor ook het bedrijfsproces (kantoorhandeling of -activiteit) een wezenlijk bestanddeel van een alles omvattend kwaliteitssys teem. Actuele informatie over het bedrijfsproces. Nauw verweven met klantgerichtheid is de mogelijkheid tot het verstrekken van inlichtingen. Bepalend daarbij zijn logis tieke vragen zoals wie, wanneer, welke informatie verwerkt of getransporteerd heeft. Het zegt iets over de kwaliteit van een onderneming wanneer deze vragen snel en punctueel beantwoord kunnen worden. Onder dit punt valt ook de bepa ling van opleveringsdata, zoals onder meer de bepaling voor het gereedkomen van een opdracht. Consensus binnen de organisatie over het bedrijfsproces. Door ISO 9000 wordt nu ook op het kan toor een nieuw, uitgebreider beeld van de onderneming zichtbaar. Documentatie van opzet, onderhoud van de geconsoli deerde organisatie is een noodzakelijke premisse voor kwaliteit. Om dit te berei ken zijn echter enkele aanvullende methodes en maatregelen nodig. Zoals de analyse van processen tot 'productie' van kantoorproducten of het determinisme van alle op het kantoor lopende produc ten. Bovenstaande opsomming geeft een glo baal beeld van de eisen die kwaliteitssys temen aan het kantoor stellen. Zoals reeds opgemerkt vindt in de kantooromgeving weliswaar geen produc tie in de engere zin van het woord plaats, maar ook hier kunnen de principes van ISO 9000 worden toegepast. Een omvat tende catalogus van maatregelen geeft aan hoe de belangrijkste lopende zaken c.q. kantoorhandelingen ondersteund kunnen worden. Voor kantoor zijn hierbij de volgende maatregelen met name van belang: Sturing van documentstromen. Hieronder wordt verstaan het optimale transport binnen de onderneming van de te verwerken informatie. Dit transport zal zich aan de van tevoren gedefinieerde 'spelregels' van de onderneming (afhan delingprocedures) moeten conformeren. De afhandelaars hebben geen wezenlijke mogelijkheid tot afwijking van de regels. Verificatie en verantwoording. Goede kwaliteitszorg is zonder bijbeho rende mogelijkheden tot (terug)zoeken niet mogelijk. Van iedere stap wordt vast gelegd wie wat gedaan heeft, op welke plaats en op welk tijdstip. Gebaseerd op deze informatie kan een adequate audit gedaan worden om bijvoorbeeld de oor sprong van foutieve producten vast te kunnen stellen. Controle. Controles binnen een onderneming komen vaak op de meest verschillende manieren voor. Het kan een fiattering binnen een bepaald ondernemingsproces zijn, waarbij de betrokken pers(o)on(en) informatie ter goedkeuring wordt voorge legd of een alomvattende audit om resul taten te checken. Afhandeling van fouten. Bedrijfsprocessen waarvan de resultaten incorrect zijn of de afhandeling incorrect verloopt, zullen een aparte controle en verdere afhandeling moeten ondergaan. Of ze worden verder apart behandeld, dat wil zeggen als incorrect bestempeld of ze worden met de hiervoor bestemde regelen naar een correcte status gevoerd. De aparte behandeling en alle daarvoor benodigde hulpmiddelen, respectievelijk procedures zoals het wanneer en hoe van de correctieprocedure, dient van tevoren gedefinieerd te worden en is van groot belang. Registratie. Een zeer belangrijk instrument van een functionerend kwaliteitsmanagement- en kwaliteitsborgingsysteem is de voortdu rende registratie van productie en distri butie van de te controleren kantoorpro ducten. Hoe nauwkeuriger deze registratie gebeurt, hoe meer gedetailleerde conclu sies kunnen worden getrokken bij eventu ele foutmeldingen. Belangrijk in dit ver band is ook de registratie van informatie van besluitvorming en controleprocessen die naast de eigenlijke productie plaats vinden. Door statistieken of crosscorrelatie kan hiermee een zeer duidelijk inzicht verkre gen worden. Workflow Management (WFM) is een systeem waarmee bedrijfsprocessen beheerd en bestuurd kunnen worden. WFM-ontwikkelde producten en toepass ingen behoeven niet voor ieder geval afzonderlijk geprogrammeerd te worden en zijn niet afhankelijk van specifieke applicatieprogrammatuur. Integendeel, WFM werkt onafhankelijk van andere sof ware-applicaties. Dit is mogelijk, omdat de definitie van iedere stap in het bedrijfs proces, de overgang van de ene plaats van verwerking naar de andere en het totale management van de processen, van de inhoudelijke informatieverwerking gescheiden is. WFM is daarmee de bestu ringscentrale van de binnen het bedrijf lopende processen. WFM activeert de desbetreffende toepass ingen via software interfaces en rouleert de bewerkte informatie door het bedrijf, volgens de in de organisatiedatabank ingevoerde procesmodellen. Naast verho ging van de productiviteit van bedrijfs processen, leent het systeem zich ook uit stekend voor kwaliteitsborging. De wezenlijke functies van zo'n systeem zijn gegeven door de absolute oriëntatie op de in het bedrijf lopende processen van alle informatie producerende kantoorhande ling. 45 Vervolg van pagina 43 Maatregelen tot kwaliteitsborging op kantoor Workflow gereedschap ter ondersteuning van gegevensverwerking B.A. Otten september 2001 archievenblad

Archievenblad | 2001 | | pagina 22