Uw talent bepaalt de kwaliteit van onze informatie Sir/ werkweek van een Senior medewerker (v/m) Informatieselectie en -Ontsluiting het dagboek van Het is half augustus en dus nog kom kommertijd. Het valt mij op aan de ver keersdrukte als ik 's morgens de binnen stad van Haarlem binnenfiets. Het was mij ook al opgevallen toen ik zondag avond gewoontegetrouw mijn agenda inkeek: (nog) geen fusieoverleg, geen nieuwbouwperikelen en een diepe rust aan het vergaderfront bij onze deelne mende gemeenten, historische vereni gingen en andere buitenactiviteiten. Aangekomen bij het archief wissel ik in de koffiehoek vakantie-ervaringen uit met een aantal net van vakantie terugge keerde medewerkers. Het gesprek komt ai snel op de actuele situatie rond onze kerk. De Janskerk is de oudste kerk van Haarlem en reeds sinds de dertiger jaren van de vorige eeuw de zetel van het Gemeentearchief, nu Archiefdienst voor Kennemerland (AVK). Direct naast de kerk wordt driftig gebouwd aan een nieu we Janskliniek, een verpleeghuis, met daaronder een grote depotkelder voor ons. Bij de funderingswerkzaamheden zijn de afgelopen maanden ernstige ver zakkingen en scheurvorming opgetreden in de noord- en westgevel van de Jans kerk. Een zorgelijke situatie die nu vol gens de technici onder controle is. Ik neem mij voor deze week, naast de gemaakte afspraken, tijd in te ruimen voor het wegwerken van de stapels met stukken, voornamelijk betreffende de fusie met het Rijksarchief in Noord- Holland en de nieuwbouw en renovatie van ons gebouwencomplex. Een groot deel van de morgen besteed ik aan het maken van een notitie over de onduidelijke situatie rond de afhandeling van de schade aan onze kerk en het geplande restauratieproces. Het is de afgelopen maanden te vaak voorgeko men dat ik over dit onderwerp aange sproken werd door journalisten, raadsle den, fusiepartner of collega's en geen ant woord wist. Het probleem is dat er te veel gemeentelijke sectoren en afdelingen bij betrokken zijn en dat de onderlinge com municatie te wensen overlaat. Ik be spreek de notitie tussen de middag met mijn portefeuillehouder, burgemeester Pop, en later met gemeentesecretaris Sleddering. Beiden delen mijn bezorgd heid en overwegen de aanstelling van een bouwcoördinator voor het totale project, 's Middags vormt de notitie onderwerp van gesprek met de leiding van de afdeling Bouwkunde en Monu mentenzorg. Er blijkt reeds een volledig uitgewerkt restauratieplan voor de Janskerk te zijn gemaakt; over communi catie gesproken. 's Morgens bepreek ik met de stafle den van de AVK het concept-Programma van Eisen voor de nieuwbouw. Heerlijk om eens, los van de hectiek van de fusie, met elkaar in een ontspannen sfeer te kunnen praten over onze ideeën voor het toekomstige publiekscentrum in de Janskerk. Tussen de middag lunch ik bij de Rotary. In mijn Middelburgse tijd was ik altijd sterk tegen dit soort clubs en heb ik mijn toenmalige baas, Roelof Koops, zelfs geadviseerd vooral geen lid te worden. Bij mijn komst naar Haarlem werd mij snel duidelijk gemaakt dat de gemeente archivaris lid behoort te zijn van de Rotary en wel van die van Haarlem-cen trum, de oudste en de grootste club in de regio. En ik moet toegeven, het heeft de afgelopen jaren zijn nut bewezen. Je eet er in een ontspannen sfeer een broodje, je luistert naar een meer of minder inte ressante inleiding en spreekt meteen die mensen, voor wie je anders vijf recepties moet aflopen. Vandaag spreekt de Haarlemse stadsecoloog, Dik Vonk, over de ontwateringsproblematiek van de dui nen. Vooral ziftL opmerking over het Spaarne als zijnde 'het putje van Rijnland' blijft bij mij hangen. Donderdag breng ik een bezoek aan Jos Fielmich, de fotograaf van de sector Stedelijke Ontwikkeling. Hij heeft opdracht gekregen voor het maken van een fotoreportage van de Harmenjans- buurt. Dit is één van de meest bekende en beruchte volkswijken van Haarlem, gelegen onder de rook van de voormalige Drostefabriek. De wijk staat op de nomi natie om te worden afgebroken. Vroeger, toen de sectoren Stedelijke Ontwikkeling en Stadsbeheer nog gewoon Openbare Werken heetten, was het een goede gewoonte dat de fotograaf nieuwbouw- en saneringsprojecten met een fotorepor tage vastlegde. Door bezuinigingen in de jaren negentig is dit in onbruik geraakt, wat nu door iedereen wordt betreurd en middels deze eerste opdracht opnieuw leven wordt ingeblazen. 's Middags heb ik overleg met de Regiopolitie Kennemerland over een door de Provinciale Archiefinspectie uit gebracht inspectierapport en over het lot van een zestal archieven van gemeente politie in onze regio. Vrijdag Vrijdagmorgen ga ik op bezoek bij mijn collega in Leiden, Ariela Netiv. Wij spreken onder meer over de moeizame pogingen in Zuid-Holland om een regio naal archief voor de Duin- en Bollen streek tot stand te brengen en de mogelij ke ambities van Leiden en Haarlem om de betrokken gemeenten een alternatief te bieden. Tussen de bedrijven door heb ik telefo nisch contact met onze projectleider voor de fusie, Ma Oeh Pe. Nu zo langza merhand iedereen weer terug is van vakantie gaan wij het fusieproces weer oppakken voor de laatste fase die in prin cipe eind dit jaar moet zijn afgerond. In Haarlem teruggekomen verwerk ik mijn mailtjes en mijn post. Vrijdag middag heb ik normaal gesproken ATV, tegen tweeën pak ik mijn tas in, haal mijn jongste zoontje Jan van school en ga lek ker een eitje bakken. Volgens Jan één van de fijnste momenten van de week. Vacaturenummer PenO-718 De directie Facilitair Bedrijf is een ondersteunende directie die de medewerkers van het ministerie ondersteunt met diensten van hoogwaardige kwaliteit, gericht op mensen, op het gebouw en op kennis. Het Facilitair Bedrijf telt ongeveer 170 werknemers en bestaat uit tien eenheden. Een van deze eenheden is de afdeling InformatieDiensten (ID), een jonge afdeling die zorgt voor een adequate informatievoorziening voor de mede werkers van OCenW. Dit gebeurt vraaggestuurd, kostenbewust en binnen de kaders van de (informatie)wetgeving die hiervoor geldt. Ook levert de afdeling een bijdrage aan de ontwikkeling en realisering van een op OCenW toegesneden beleid op het gebied van de informatievoorziening. Digitale informatievoorziening en het bevorderen van kennisdeling en -management binnen OCenW zijn hierbij speerpunten. Het cluster Informatieselectie en -Ontsluiting (ISO) bestaat uit een hoofd, vier senior medewerkerfuncties en vier medewerkerfuncties. Zij zorgen voor een op de behoefte van de klant afgestemde centrale collectievorming en -ontsluiting, in toenemende mate via het intranet. Tevens dragen zij zorg voor de beantwoording van langlopende vragen met een meer analytisch karakter. Ten slotte initiëren zij of werken mee aan projecten ter ontwikkeling van nieuwe producten en diensten. Na tien jaar PIVOT is het nu tijd om het beheer en de actualisatie van de selectielijsten in te bedden in de staande organisatie. ID/ISO heeft behoefte aan een stimulerende collega die zowel het voortouw neemt met de implementatie als het beheer en de actualisatie samen met de collega's vorm geeft. Functie: Als senior medewerker ISO geeft u mede vorm aan het archiefbeleid. Daarnaast selecteert u informatie materiaal voor de interne doelgroep en verricht zo nodig het institutioneel onderzoek dat hieraan ten grondslag ligt. Verder participeert u in en geeft ook wel leiding aan projecten die de product en dienstenontwikkeling van de afdeling ID tot doel hebben. Denk hierbij met name aan het vormgeven van beheer en het actualiseren van RIO's en BSD's (incl. daarvan afgeleide directiespecifieke selectielijsten). Tot slot verzorgt u trainingen en presentaties, zowel ter ondersteuning van de gebruikersgroepen als de coaching van collega's. De functie brengt zoals u begrijpt vele contacten met zich mee, vooral met interne klanten; een taakaspect waar u enthousiast invulling aan geeft. Opleiding en ervaring: Verwacht wordt een academisch werk- en denkniveau, ervaring met de PIVOT-methodiek en -instrumenten, en kennis van inhoudelijke ontsluitings- en zoekmethoden. Werken met nieuwe media gaat u uitstekend af, evenals het zelfstandig én in teamverband functioneren. Goede contactuele eigenschappen en een dienstverlenende instelling completeren ons beeld van de ideale kandidaat. Salaris: Afhankelijk van leeftijd en ervaring bedraagt het salaris maximaal 7.125,- 3233,18) bruto per maand (schaal 10 van het BBRA '84) bij een volledige, 36-urige werkweek, exclusief 8% vakantie geld, eindejaarsuitkering en tegemoetkoming in de ziektekosten. Standplaats: Zoetermeer (vanaf medio 2003 Den Haag). Informatie: Voor informatie over deze functie kunt u contact opnemen met de heer W. Burggraaff, hoofd van het cluster Informatie-Selectie en -Ontsluiting, telefoon 079 - 323 41 00, of per e-mail: w.burggraaff@minocw.nl. Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen ...biedt mensen kansen hun talenten te ontdekken, te ontwikkelen en te gebruiken... Meer weten over OCenW? Weten wat OCenW u te bieden heeft? Solliciteren via e-mail? TA 7 Kijk ook op www.minocw.nl/sollicitaties. Uw schriftelijke reactie kunt u, onder vermel- V i en V V ding van het vacaturenummer, richten aan het Ministerie van OCenW, directie PenO, afdeling Advies, Postbus 25000, 2700 LZ Zoetermeer. Sluitingsdatum 24 augustus 2001. OCenW wil meer vrouwen en leden van etnische minderheidsgroeperingen in dienst nemen. Bij gelijke geschiktheid van kandidaten genieten zij de voorkeur. FRAGMENTEN Door Lieuwe Zoodsma* Maandag Dinsdag Woensdag 2001 Donderdag Lieuwe Zoodsma is directeur van de Archiefdienst voor Kennemerland. archievenblad

Archievenblad | 2001 | | pagina 1