column SCHEERES benut uw ruimte SCHEERES Van Bilsen Consultancy Restauratieatelier Paul Peters B.V. tot op de millimeter! Paternosterkasten UniCompact verrijdbare archiefsystemen In de afgelopen 32 jaar hebben wij bij zeer veel organisaties ruime ervaring opgedaan bij het oplos sen van archiveringsproblemen. Voor u, als verant woordelijke voor het archief is het natuurlijk dui delijk dat de authentieke archiefopslagmethodes allemaal één ding gemeen hebben en dat is ruimte besparing. Echter andere zaken verdienen net zoveel aandacht; in welke uitvoeringen kunnen de stellingen geleverd worden,wat zal de invloed zijn op de klimatologi sche omstandigheden, welke aanpassingen zijn er aan het product gemaakt om beschadigingen van uw archivalia te voorkomen, wat zijn de veiligheids voorzieningen bij een verrijdbaar archief of een paternoster, enz Kortom, er zijn genoeg aandachtspunten waarbij Scheeres voor u een belangrijke èn adviserende rol kan spelen. Heeft u interesse in onze producten stuur of fax deze bon naar onderstaand adres en informatie wordt u toegestuurd. Dé specialist voor document- en workflowmanagement 18 oktober a.s. organiseren wij het seminar "Elektronisch Document Management" met als afsluiting een GOLFCLINIC! Voor meer informatie kijk op onze website: www.vanbilsenconsultancy.nl Ons adres: Nussestraat 10 6082 AS Buggenum tel: 0475 510044 fax: 0475 510075 e-mail: info@vanbilsenconsultancy.nl internet: www.vanbilsenconsultancy.nl Handboekbinderij Restauratie Conservering van de meest uiteenlopende, historische en moderne, documenten en aktenbestanden. Ons atelier biedt sinds vele jaren een in brede kring erkende expertise ten dienste van het behoud van het geschreven en gedrukte erfgoed. Object-specifieke, passief-conserverende restauratie van papier, boekblok en boekband. Van incunabel tot oude druk, van oude en moderne grafiek, tot kerkelijke en overheidsdocumenten, land- en wandkaarten, charters en zegels, uit alle tijdvakken. Restauratieatelier Paul Peters B.V. is lid van de VeRes, de VAR en de IADA (International Association of Book and Paper Conservators). Weverweg 9, 6961 KM Eerbeek Tel.0313 65 44 66 Fax 0313 65 58 82 paulpeters@paulpeters .demon, nl Het is enige maanden geleden dat Herman Brood de kolommen van de kranten wist te vullen met zijn spectacu laire duik van het Hilton Hotel. Goed getimed. In de zomerperiode is het nieuws schaars, be houdens een doodge schoten demonstrant tegen de globalise ring van de wereld economie, in Genua, én het bezoek van een Noord-Koreaanse leider (die er alles aan doet om geen deelge noot te worden van de wereldeconomie - hartelijk dank na mens zijn bevolking) aan Rusland. Als ik dit schrijf is My Way van Herman binnen gekomen (gevlogen is wellicht een betere aanduiding) op plaats vier van de vader landse hitparade, Lucent heeft zojuist 40 procent van zijn medewerkers ontsla gen en de KPN wordt heel misschien opge kocht door mijn groenteboer op de hoek voor de symbo lische prijs van 100,-. De digitale wereldeconomie don dert met luid geraas in elkaar, SHELL maakt meer winst dan ooit tevoren en de euro, tja de euro. Wie had er nu niet gewed en fors ingezet op de digitalisering van de overheid? Neen, we gingen digitaal met alles en iedereen. Hup, de hype achterna. Of was het de trend? 'NEDERLAND gaat DIGITAAL', heette de slogan van het ministerie van Economische Zaken en daarvan afgeleid 'De bouw gaat DIGITAAL', 'Het VERVOER gaat DIGITAAL', 'De LOKALE OVERHEID gaat DIGITAAL', 'De DIGITALE BOUWVERGUN NING', etc. Onze Lieve Heer ging het nog net niet, maar om dat te compenseren, ontdekten we dat er meer dan één heelal zou moeten zijn. Je zou kunnen denken dat Herman de digitale samenleving in z'n achterzak had toen hij sprong. De hele samenle ving? Nee, een kleine archiefnederzetting bleef moedig weerstand bieden aan de overweldigers en maakte het leven van de Digimeinen in de omringende gebie den bepaald niet gemakkelijk De snelheid waarmee de archiefbeheer ders op de kar van de digitale dienstverle ning zijn gesprongen, heeft weer eens zijn profetische waar de bewezen. Door langdurig niets te doen, te staren op wet- en regelgeving, niet te investeren in toepassingen, door hardop te roepen "we weten het nog niet voor 100 procent ze ker", is de bedrijfstak erin geslaagd de digi tale (dood)val te ont lopen. Het archiefwe zen gaat de archieven in van de afdeling Voorlichting van het ministerie van Eco nomische Zaken on der de titel van 'Het ARCHIEFWEZEN dacht erover digitaal te gaan'. Minister van Boxtel kan het archiefwezen nu echt aan de rest van de overheid ten voorbeeld stellen: multi channel. Je kunt als klant digitaal in contact treden, een brief schrijven, e- mailen, langskomen en iets anders gaan doen. Maar ongeacht wat je doet, multi using en multi tasking moet je altijd zijn, want geen enkele benadering is er vol ledig doorgevoerd. Herman het ga je goed. You did it your way, we did it our way and the archives did it no way. 29 Organisatienaam Naam contactpersoon MA/ Adres Postcode Plaats Telefoonnummer Bel mij op voor een afspraak Ql Minden 21 - 7327 AW Apeldoorn Postbus 20072 - 7302 HB Apeldoorn Tel. 055-5429242 - Fax 055-5429222 UniLift Broodje halfom Door Max Beekhuis Tekening: PeterVlot september 2001 archievenblad

Archievenblad | 2001 | | pagina 14