MEDEWERKERS PRODUCTGROEP ONDERZOEK, SELECTIE EN ADVIES MEDEWERKERS PRODUCTGROEP VERWERVEN GEGEVENSBEHEER («uw™) C/cIi c Samenwerkingsverband Noord-Kennemerland RcgiOHOOl ArchlGf Het Regionaal Archief Alkmaar beheert de oudere archieven van 17 gemeenten 4 waterschappen en een groot aantal particuliere bedrijven, instellingen en personen. De archiefdienst beschikt over een topografisch-historische atlas en een uitgebreide bibliotheek. De komende jaren gaat het Regionaal Archief zich ontwikkelen tot regionaal historisch kennis- en informatiecentrum. Daarmee speelt het in op de groeiende vraag bij het publiek naar cultuurhistorische informatie. Het Regionaal Archief maakt thans nog deel uit van het Samenwerkingsverband Noord-Kennemerland, maar zal in de loop van dit jaar worden ondergebracht in een aparte gemeenschappelijke regeling. Om deze inhoudelijke, bestuurlijke en organisatorische vernieuwing verder vorm te geven, zijn wij op zoek naar een inhoudelijk gedreven: DIRECTEUR-ARCHIVARIS (36 uur per week) U seeft op inspirerende wijze leiding aan de ontwikkeling van het Regionaal Archief in de richting van een Regionaal Historisch Centrum. U bent een enthousiast pleitbezorger van deze vernieuwing. U bent integraal eindverantwoordelijk voor het resultaat van de organisatie. U treedt op als archivaris van de aangesloten gemeenten en waterschappen en (in de nabije toekomst) als secretaris van het bestuur van de gemeenschappelijke regeling. U bent of ontwikkelt zich tot een deskundige op het gebied van de geschiedenis van de regio en tot een waardevolle speler in de regionale culturele sector. U stimuleert het gebruik van en de vraag naar het historisch erfgoed op een creatieve en ondernemende manier. U heeft een actieve en open wijze van communiceren, bent kritisch naar uzelf en naar uw medewerkers U legt gemakkelijk sociaal contact en nodigt uit tot een open, eerlijke en kritische dialoog. Vakinhoude ij en als leidinggevende bent u een inspirerend voorbeeld. U bent vooral meespelend coach in plaats van directeur op afstand. U heeft een voltooide opleiding in een van de cultuurwetenschappen en beschikt over het diploma Archivistiek A of bent bereid deze kwalificatie te verwerven. U heeft ruime kennis van en ervaring in een leidinggevende functie, bij voorkeur op het gebied van organisatieontwikkeling en het leidinggeven aan professionals. U heeft aantoonbare ervaring in het opzetten en onderhouden van netwerken en het leggen van contacten, zowel op bestuurlijk niveau als binnen de culturele sector. Wij bieden een marktconforme salariëring. Inschaling is mede afhankelijk van opleiding en ervaring. Belangstellenden kunnen een informatiepakket aanvragen bij mevr. J.B. Schmale, personeelsadviseur S.N.K. of via onze web-site, www.archiefalkmaar.nl. Daarin vindt u, naast algemene informatie, ook een uitgebreidere profielschets en uitleg over de verdere procedure. Een geschiktheids-assessment maakt lee uit van de procedure. Gesprekken met de advies- en selectiecommissie vinden plaats op vrijdag 22 juni. In de week van 25 juni vindt het assessment plaats. Op 29 juni besluit de selectiecommissie. Nadere informatie kunt u inwinnen bij de heer E. Spaans, directeur ad-interim, telefonisch te bereiken onder nummer 072-566 2620 of 06-53730066. Belangstellenden worden uitgenodigd een brief met uitgebreide motivatie en CV binnen 14 dagen na het verschijnen van deze oproep te richten aan mevrouw H.R. Oosterop - van Leussen, voorzitter van de selectiecommissie directeur Regionaal Aic ie Postbus 9232, 1800 GE Alkmaar. Duizend jaar geschiedenis, honderd strekkende kilometer archieven en verzamelingen: een enorme schatkamer gevuld met uniek historisch materiaal. Het Algemeen Rijksarchief (ARA) in Den Haag wordt wel het geheugen van de Nederlandse samenleving genoemd. In de depots van het ARA liggen meer dan 6000 archieven, waaronder onvervangbare topstukken van de Nederlandse geschiedenis, maar ook persoonlijke gegevens over miljoenen Nederlanders uit het verre en nabije verleden. Niemand kent de volledige inhoud van de archieven van het Algemeen Rijksarchief. Het archief is eenvoudig te omvangrijk en gevarieerd om geheel te doorgronden.Toch is juist die inhoud van de archieven van onschatbare historische waarde. Digitalisering is voor het Algemeen Rijksarchief daarom een van de belangrijkste uitdagingen van de komende jaren.Alleen met behulp van de modernste digitale technieken is het mogelijk de onafzienbare hoeveelheid historische gegevens in het ARA inzichtelijk en toegankelijk te maken. Er zijn meer ingrijpende veranderingen op til. Het Algemeen Rijksarchief zal de komende tijd transformeren naar hét Nationaal Archief. Een instelling op zoek naar een breder publiek. Niet alleen onderzoekers, maar iedereen die geïnteresseerd is in (aspecten van) onze nationale historie moet de weg weten te vinden in en naar het Nationaal Archief. Dat gebeurt door middel van educatieve programma's, tentoonstellingen en publicaties, maar vooral door een nieuwe, state-of-the-art website. De mogelijkheden om bronnenmateriaal op afstand - waar ook ter wereld - digitaal te raadplegen, worden nu al volop benut. Naarmate de ontwikkeling van een digitale studie zaal voortschrijdt, zal elektronische dienstverlening een steeds belangrijker rol gaan spelen. Daarnaast zal het Nationaal Archief zich ontwikkelen tot een landelijk en internationaal kenniscentrum. Het Algemeen Rijksarchief bestaat uit drie afdelingen, Publieksdiensten, Relaties Beheer en Bedrijfsvoering. Een van de productgroepen van de afdeling Relaties Beheer is de productgroep Onderzoek, Selectie en Advies (OSA). De taken van de productgroep zijn: het formuleren en uitvoeren van het selectiebeleid voor archieven van de Rijksoverheid, het mede-uitvoeren en begeleiden van de archiefwettelijke procedures in verband met de selectie van archiefbescheiden en het adviseren van overheidsinstellingen over selectievraagstukken. Een belang rijk deel van de werkzaamheden van de productgroep OSA heeft betrekking op de afronding van het Project Invoering Verkorting Overbrengingstermijn (PIVOT) dat tot doel heeft de achterstanden in de overbrenging van archieven van de Rijksoverheid naar de openbare archiefbewaarplaatsen weg te werken. Het vaststellen van selectielijsten is daarbij een belangrijk middel.Wij zoeken voor de periode van 2 jaar Functie-inhoud! opstellen van selectielijsten (Basisselectiedocumenten) meewerken aan de begeleiding van archiefwet telijke procedures of drukwerkprocedures in voorkomende gevallen verrichten van institutioneel onderzoek deelnemen aan het archiefwettelijk verplichte driehoeksoverleg waarbij bepaald wordt welke archiefbestanden voor eeuwige bewaring in aanmerking komen meewerken aan de ontwikkeling van het selectiebeleid onderhouden van contacten met andere organisaties over selectie en realiseren van een kwalitatief en kwantitatief goede dienstverlening. Functie-eisen: een vooropleiding op universitair niveau (bij voorkeur op historisch gebied) affiniteit met de archivistiek belangstelling voor de inhoud van archieven uitstekende communicatieve vaardigheden kennis van en inzicht in automatisering en informatisering strekken tot aanbeveling. Specifieke kwaliteiten: samenwerkingsgericht, probleemoplossend en een dienst verlenende instelling. Informatie over de functie kunt u inwinnen bij mevrouw drs.B.Abels, hoofd productgroep OSA, tel. 070-331 5531. Een van de andere productgroepen binnen de afdeling Relaties Beheer is de productgroep Verwerven Gegevensbeheer. De taken bestaan uit: het plannen en begeleiden van het administratieve en logistieke proces rond het verwerven en vervreemden van bestanden van overheidsinstellingen en van particulieren. Daarnaast houdt de productgroep zich bezig met het beheer van ABS/Archeion en het beheer van het toegangen bestand. De productgroep is verder verantwoordelijk voor de selectie en verwerving van bibliotheekmateriaal. Wij zoeken voor de periode van 2 jaar Functie-inhoud! verwerven van archieven van overheidsinstellingen verwerven van archieven van particuliere instellingen en organisaties en van natuurlijke personen adviseren van oorspronkelijke zorgdragers inzake beperkingen van de openbaarheid aanleggen en bijhouden van objectdossiers aanleveren van gegevens ten behoeve van de registratie in ABS/Archeion onder houden van contacten met verschillende instellingen van de overheid vertegenwoordigen van het Algemeen Rijksarchief in externe overlegorganen. Functie-eisen: een vooropleiding op minimaal hbo-niveau (bij voorkeur op historisch gebied) een archivistische opleiding en/of werkervaring op het gebied van de archivistiek strekt tot aanbeveling uitstekende communicatieve vaardigheden - kennis van en inzicht in automatisering en informatisering zijn een pre. Specifieke kwaliteiten: samenwerkingsgericht, probleemoplossend en een dienstverlenende instelling. Informatie over de functie kunt u inwinnen bij de heer drs. N.P. van Egmond, hoofd productgroep V&G, tel. 070-331 5573. Voor beide functies geldt: Aanstelling en salariëring: aanstelling geschiedt voor een periode van 2 jaar in tijdelijke dienst van het ARA/NA i.o uw salaris bedraagt,gebaseerd op een 36-urige werkweek en afhankelijk van kennis en ervaring, in het Ie jaar maximaal 5.665,- (aanvangsschaal 8 BBRA) bruto per maand; bij gebleken geschiktheid volgt na een jaar een aanstelling in de emdschaal, maximaa 6.399,- (schaal 9 BBRA) bruto per maand, exclusief 8% vakantiegeld, een eindejaarsuitkering en een tegemoetkoming in de ziekte- kostenverzekering. gosde primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden. RIJKSARCHIEFDIENST Schriftelijke sollicitaties kunt u onder vermelding van vacature 'medewerker productgroep OSA', respectievelijk vacature 'medewerker productgroep V&G' vóór 19 mei a.s. sturen naar de afdeling Personeelszaken, Postbus 90520, 2509 LM Den Haag.

Archievenblad | 2001 | | pagina 24